Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Wojska Polskiego w Żywcu

ul. Prałata Ks. St. Słonki 14, 34-300 Żywiec
tel./fax (33) 861-20-45
www:   http://www.sp1.zywiec.pl
e-mail:   jedynka@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8472 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 1

- język angielski od klasy I
- zajęcia na basenie
- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- szeroki wachlarz zajęć dodatkowych
- pomoc logopedy, pedagoga, pielęgniarki
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- cyklicznie organizowane imprezy szkolne
- edukację uczniów romskich wspiera
  asystentka romska

- wykwalifikowana kadra nauczycieli
- bogata baza dydaktyczna
- biblioteka, świetlica, stołówka

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żywcu ma ponad stuletnią historię. Została założona w 1899 roku jako placówka oświatowa dla dzielnicy Zabłocie. W obecnej siedzibie działa od 1964 roku.

Naszym uczniom zapewniamy profesjonalną opiekę wykwalifikowanej, doświadczonej, zaangażowanej i wykształconej kadry pedagogicznej. Naszym celem jest, aby poziom opanowania wiadomości i umiejętności był dobrą podstawą do nauki w gimnazjum oraz do radzenia sobie w życiu. Bardzo dobrze układa się współpraca z rodzicami. Z ich udziałem założono Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej nr 1 w Żywcu.

Wielu nauczycieli zdobyło dodatkowe kwalifikacje, m. in. z zakresu terapii pedagogicznej, logopedii, gimnastyki korekcyjnej, oligofrenopedagogiki, surdopedagogiki, dzięki czemu w szkole znajdują wsparcie uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym z niepełnosprawnością intelektualną i niedosłuchem, uczniowie pochodzenia romskiego oraz cudzoziemcy, m. in. z Chin. Edukację uczniów romskich wspiera asystentka romska.

Prowadzimy również gimnastykę korekcyjną dla uczniów z wadami postawy i zajęcia logopedyczne dla uczniów z wadami wymowy oraz od pierwszej klasy dodatkowe zajęcia sportowe, plastyczne i muzyczne. Chętni uczniowie mogą uczęszczać do klas sportowych ze zwiększoną ilością godzin wychowania fizycznego.

Szkoła bierze również udział w różnorodnych programach i projektach ogólnopolskich, które mają na celu poszerzenie oferty edukacyjnej, wyzwolenie kreatywności uczniów i nauczycieli, skuteczne stosowanie technologii informacyjnej oraz kształtowanie umiejętności współpracy w zespole. Wiele pożytku odnieśli uczniowie, biorąc udział w realizacji programów i projektów z zakresu edukacji regionalnej i historii, edukacji prozdrowotnej oraz ekologicznej.

W roku 2014/2015 szkoła realizowała zajęcia unijne z przyrody w ramach projektu "Zostań inżynierem – miej pracę". Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających i wyrównawczych. W grupie rozwijającej uczniowie poszerzali swoją wiedzę, poprzez doświadczenia i obserwację rozwijali aktywność i kreatywność. Doskonalili umiejętność koncentracji, logicznego myślenia, analizowali i wyciągali wnioski. W grupie wyrównawczej uczniowie wyrównywali zaległości w nauce, uczyli się pokonywać trudności w uczeniu się, rozwijali zdolność koncentracji uwagi i samodzielnego myślenia.

Baza dydaktyczna
Szkoła zajmuje pięćdziesięcioletni budynek po generalnym remoncie z pracownią komputerową, biblioteką i dwoma świetlicami, w tym jedną wzbogaconą pomocami dydaktycznymi z programów "Radosna szkoła" i "Nowe uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Oprócz codziennej opieki nad uczniami odbywają się w niej zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej realizującej program Terapia przez sztukę. Szkoła dysponuje również salą gimnastyczną oraz dwoma boiskami o betonowej nawierzchni.

Dzieci w szkole mogą korzystać z obiadów wydawanych przez stołówkę szkolną i dwa dni w tygodniu są objęci opieką pielęgniarki szkolnej.

Stale wzbogaca się wyposażenie w pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny. Jest to możliwe dzięki udziałowi szkoły w programach i projektach finansowanych z EFS. Szkoła skorzystała z przystąpienia Gminy Żywiec do projektów Indywidualizacja nauczania w klasach I-III w Gminie Żywiec oraz Eliminacja wykluczenia cyfrowego w Gminie Żywiec.

Co roku szkoła przygotowuje bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych dzięki wsparciu finansowemu organu prowadzącego szkołę, sponsorom, środkom z Rady Rodziców i wypracowanym środkom własnym.

Działają liczne koła zainteresowań, w tym:
 • plastyczne
 • teatralne
 • muzyczne
 • historyczne
 • dziennikarskie
 • komputerowe
 • sportowe
 • SKKT - Szkolne Koła Krajoznawczo-Turystyczne
 • SKS
Dla uczniów mających trudności w nauce organizuje się zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne: logopedyczne, korekcyjno - kompensacyjne, dydaktyczno - wyrównawcze oraz z gimnastyki korekcyjnej. Wszystkie dzieci mogą liczyć na pomoc pedagoga szkolnego i logopedy.

Dla uczniów systematycznie organizujemy wycieczki krajowe i zagraniczne, zielone szkoły, półkolonie w czasie ferii zimowych oraz wyjazdy do teatrów, wyjścia do kina, muzeum oraz biblioteki. Od 2003 roku (w ramach autorskiego programu ekologicznego) szkoła bierze udział w wyjazdach na tzw. “błękitne szkoły”.

Osiągnięcia
 • certyfikat "Szkoła z klasą", LEGO, COGITO, AGO, "Nauczyciel z klasą"
 • wyniki sprawdzianu klas szóstych potwierdzające wysoki poziom nauczania

Działania nad podniesieniem poziomu kształcenia oraz bogata oferta zajęć dodatkowych powodują, że uczniowie osiągają wiele sukcesów w różnorodnych dziedzinach. Są oni laureatami międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich i lokalnych konkursów przedmiotowych, plastycznych, teatralnych i artystycznych. Od kilkunastu notujemy sukcesy w przeglądach teatralnych. Nasi uczniowie to wielokrotni laureaci konkursów religijnych.

Bierzemy również z powodzeniem udział w rywalizacji sportowej szkół żywieckich i ze zmiennym szczęściem w rywalizacji szkół powiatu żywieckiego.

Angażujemy w bardzo dobrze zorganizowanym i mocno obsadzonym konkursie Matematyczne potyczki o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Żywcu. Dwa razy zajęliśmy pierwsze miejsce! Jesteśmy uczestnikami w rywalizacji sportowej szkół żywieckich i ze zmiennym szczęściem w rywalizacji szkół powiatu żywieckiego. Staramy się uczestniczyć we wszystkich zawodach znajdujących się w kalendarzu Eliminacji do Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Największe osiągnięcia notujemy w rozgrywkach piłki nożnej i piłki siatkowej.

Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie