Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa w Jaźwinie

Jaźwina 79, 58-210 Łagiewniki
tel. (74) 893-80-31
www:   http://www.sp.jazwina.w.interia.pl
e-mail:   jazwina.sp@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4388 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- wykwalifikowana kadra nauczycieli
- oddział przedszkolny
- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- przyjazne warunki kształcenia
- bogata baza dydaktyczna
- liczne projekty edukacyjne
- szkoła bez przemocy

O nas

Szkoła Podstawowa w Jaźwinie położona jest w gminie Łagiewniki u podnóża magicznej góry Ślęży, w południowo-zachodniej części Polski. Chcemy w jak najlepszy sposób przygotować młodych ludzi do zachodzących wokół zmian oraz pokazać, jak można żyć w Europie bez granic. Chcielibyśmy, aby nasza szkoła była "oknem na szeroki świat".

Edukacja prozdrowotna

W roku szkolnym 2000/2001 został opracowany program ścieżki prozdrowotnej. Realizowany był na lekcjach przyrody, w-f, na godzinach wychowawczych, języka polskiego, historii, sztuki, techniki oraz zajęciach socjoterapeutycznych i koła przyrodniczego.

Nasi nauczyciele stosują w swojej pracy metody aktywizujące tj. rozmowa kierowana, dyskusja, praca w grupach, drama, burza mózgów, śnieżna kula, gra edukacyjna, ćwiczenia praktyczne, plakaty, itp.

Zagadnienia realizowane w ramach ścieżki prozdrowotnej uwzględniono w Programie Promocji Zdrowia. Od roku szkolnego 2004/2005 wprowadzono zajęcia dodatkowe ścieżki prozdrowotnej w klasach IV-VI. Opracowany został program własny tych zajęć pod hasłem "Jestem zdrowy i bezpieczny".

W roku szkolnym 2005/2006 zaś wprowadzono 3 bloki tematyczne: Bezpieczeństwo w codziennym życiu, Ruch w życiu człowieka oraz Życie w rodzinie. Realizacja zadań ścieżki poddawana jest ewaluacji po spotkaniach promujących zdrowie.

Problemy bezpieczeństwa uwzględniono w Programie Promocji Zdrowia, m.in. poznawanie sposobów rozładowania agresji i negatywnych emocji, radzenie sobie ze stresem, reagowanie w sytuacji przemocy, poznawanie substancji uzależniających i uczenie się zasad odmawiania, bezpieczeństwo w szkole i w domu. W tym celu przeprowadzono pogadanki dla uczniów i rodziców, szkolenia rady pedagogicznej, zajęcia socjoterapeutyczne, spotkania z policją, pielęgniarką, lekarzem i spotkania środowiskowe. Uczniowie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz wzięli udział w Powiatowym Konkursie "ABC pierwszej pomocy przedlekarskiej".

Projekty międzynarodowe

W roku szkolnym 2009/2010 nasza placówka rozpoczęła realizację międzynarodowego projektu "LET ME GROW" w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Program) - Comenius. Projekt powstał podczas Międzynarodowego Seminarium w Cordobie w Hiszpanii, na który zakwalifikowanych zostało trzech przedstawicieli z Polski.

Szkołę naszą reprezentowała pani Lilianna Korzeniowska, nauczycielka języka angielskiego, która korzystając z programu Comenius, otrzymała grant i nawiązała współpracę z przedstawicielami innych szkół europejskich. Zawiązała się grupa partnerska z naszą szkołą w roli koordynatora oraz szkołami z Irlandii, Niemiec, Hiszpanii, Turcji, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz Portugalii.

Projekt "Let me grow", przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną i został przyjęty do realizacji w latach 2009-2011. Temat projektu związany jest z podstawą programową i ukierunkowany na całościowy rozwój ucznia.

Chcemy nauczyć dzieci pozytywnego nastawienia do świata i ludzi. Poprzez szereg aktywności wyzwalających kreatywność, wyobraźnię i spontaniczność chcemy umocnić w nich przekonanie, że mają wpływ na to, jakimi będą ludźmi w swoim dorosłym życiu.

Nie było to pierwsze międzynarodowe doświadczenie uczniów Szkoły Podstawowej w Jaźwinie. W roku szkolnym 2008/2009 szkoła z sukcesem zrealizowała trzy międzynarodowe projekty eTwinning uznane za przykłady dobrej praktyki i nagrodzone Odznakami Jakości eTwinning - QUALITY LABEL. Podejmowane przez szkołę działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie w skali krajowej. We współpracy brało udział 70 uczniów szkoły (klasy 0-6) oraz nauczyciele.

Naszym podopiecznym proponujemy udział w zajęciach dodatkowych, jak m. in. :
  • zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego
  • gimnastykę korekcyjną
  • zajęcia Koła Żywego Słowa
  • zajęcia logopedyczne
  • ścieżkę czytelniczą
  • zajęcia plastyczne


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie