Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Języka Angielskiego
im. Eleonory Szpaderskiej - Wojnowskiej

ul. Ściegiennego 4/1, 60-128 Poznań
tel. (61) 670-84-08, tel. kom. 606-680-120
www:   http://www.szekspirszkola.pl
e-mail:   szkola@szekspirszkola.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2195 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Przygotowujemy ucznia do wszystkich brytyjskich i amerykańskich egzaminów, m.in. FCE, CAE, CPE, TOEFL oraz Nowej Matury.

Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole

Niewielki rozmiar grupy zajęciowej (max. 6 osób) pozwala na indywidualne podejście do każdego ucznia, dokładne kontrolowanie jego postępów, jak i dopasowanie ucznia do takiej grupy, w której najwięcej skorzysta on na nauce. Powszechną praktyką w innych szkołach jest budowanie grup 10- a nawet 20-osobowych oznaczonych etykietami `początkujący`, `średniozaawansowany` albo `zaawansowany`. W takich dużych grupach zawsze występuje różnica poziomów wśród uczniów, przez co część z nich nudzi się, podczas gdy inni mają problem z nadążeniem za przerabianym materiałem.

Nagrania wymowy do każdej lekcji. Praktyka nagrywania wymowy każdego nowo poznanego słówka i zwrotu jest unikalna wśród dzisiejszych szkół językowych. Dzięki niej uczeń od razu uczy się poprawnej wymowy danego słowa i nie nabywa błędów wymowy typowych dla osób uczących się głównie z książki. Wszystkie nagrania uczeń otrzymuje w formie elektronicznej. Można je skopiować na nośnik typu odtwarzacz mp3 lub pendrive po lekcji, albo pobrać ze strony internetowej (z części dostępnej po zalogowaniu).

System internetowy do publikacji materiałów. Na naszej stronie, w dziale "strefa dla uczniów", zarejestrowany uczeń naszej szkoły ma dostęp do materiałów lekcyjnych (dokumenty tekstowe, nagrania mp3, inne pliki) oraz tabel z ocenami i obecnościami. Dzięki temu zarówno uczeń, jak i rodzice mogą na bieżąco śledzić postępy w nauce.

Dostosowanie godzin zajęć. Na początku roku zbieramy od uczniów plany lekcji szkolnych i preferowane terminy zajęć. Bierzemy je potem pod uwagę podczas ustalania rozkładu zajęć dla każdej grupy.

Ciekawe materiały do nauki. Aby zachęcić dzieci do nauki słownictwa oraz związków frazeologicznych (bardzo ważny czynnik znajomości języka, odróżniający znajomość płynną, od "szkolnej") opieramy się na filmach, piosenkach i innych materiałach, które są interesujące dla dzieci i młodzieży, pod warunkiem, że zawierają poprawne językowo treści reprezentujące rzeczywisty, żywy język angielski.

Kontakt z rodzicem. Jednym z elementów naszej metody jest kontakt z rodzicami, którzy powinni zachęcać dziecko do nauki w domu i systematycznego przygotowywania się do lekcji. Niezależnie od liczby lekcji na tydzień, praca z językiem musi odbywać się również w domu (nauka słówek, odsłuchiwanie nagrań). Bardzo ważne jest dla nas, aby rodzice brali udział w procesie przyswajania języka (nawet jeśli sami nie dysponują jego wystarczającą znajomością). Dlatego nasi nauczyciele bardzo chętnie poświęcają czas na kontakt z rodzicami w sprawach związanych z nauką dziecka.

Kameralna i przyjazna atmosfera. W naszej szkole nauczyciele znają bezpośrednio każdego ucznia. W przypadku starszych uczniów orientują się też w jego planach edukacyjnych (rodzaj planowanych studiów, matury, egzaminy, jakie uczeń będzie zdawał). Pozwala to na lepsze przygotowanie ucznia pod kątem językowym do jego późniejszych zamierzeń.

Nasza metoda

Stosowana metoda wypracowana została dzięki naszym własnym, wieloletnim doświadczeniom. Uczymy metodą wypracowaną dzięki naszym własnym, wieloletnim doświadczeniom. Dochowaliśmy się dorosłego pokolenia uczniów których znajomość angielskiego została potwierdzona podczas wielu egzaminów oraz przez samo życie. Praca z uczniem, prowadzonym od najmłodszych lat, podzielona jest na 4 fazy (mogące ulec pewnym modyfikacjom, jeśli rozpoczynamy pracę ze starszym uczniem):
 • okres przedszkolny-pierwsze lata szkoły podstawowej:
  wierszyki/piosenki (40%), słownictwo-zwroty (20%), rozumienie (30%), próby formułowania wypowiedzi (10%)
 • późniejsze lata szkoły podstawowej:
  słownictwo-zwroty(20%), rozumienie (30%), czytanie (20%), mówienie(40%), gramatyka (10%)
 • gimnazjum:
  słownictwo-zwroty (20%), rozumienie i czytanie (15%), mówienie (30%), gramatyka (30%), eseje i inne prace pisemne (5%)
 • liceum:
  w wypadku grup nie posiadających sprecyzowanego celu nauki - proporcje podobne do okresu gimnazjalnego, pozostali uczniowie przygotowują się do egzaminów, które odpowiadają ich poziomowi znajomości języka
 • studenci:
  głównie przygotowanie do egzaminów, które mogą być przydatne w ich późniejszej pracy zawodowej, lub konwersacje

Oferta specjalna dla maturzystów

Dla uczniowie klas maturalnych którzy zadeklarowali zdawanie matury z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym oferujemy w tej samej cenie bardziej intensywny kurs ukierunkowany na materiał wymagany na maturze. Zajęcia odbywają się wtedy dwa razy w tygodniu: jedno spotkanie 65 minut (słownictwo, słuchanie i przygotowanie do matury ustnej) i drugie 90 minut (słownictwo, pisanie, czytanie i gramatyka). W tym trybie zajęcia odbywają się do dnia matury pisemnej. Przygotowanie do matury ustnej po tym terminie odbywa się w trybie indywidualnie dobieranych konwersacji. Ponadto, co miesiąc w weekend organizowane są egzaminy próbne i dodatkowe seminaria wliczone w cenę kursu.

Oferta kursów dla dorosłych

Kursy dla dorosłych przygotowane są zgodnie z założeniami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference) na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadzimy kursy przygotowujące do różnych certyfikatów, w tym specjalistycznych. Standardowy tryb nauki obejmuje zajęcia dwa razy w tygodniu po 65 minut.

Uczeń otrzymuje nieodpłatnie następujące materiały:

 • listy słówek (wydruk, nagranie),
 • kserokopie tekstów przerabianych na lekcji,
 • materiały dostępne są dla uczniów również na stronie www.

Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie