Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
BRITISH INSTITUTE - Szkoła Języków Obcych

ul. Łukasiewicza 1, 76-200 Słupsk
tel./fax (059) 841-17-47
www:   http://www.britishinstitute.com.pl
e-mail:   slupsk@britishinstitute.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3452 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

OFERTA

- Metoda Callana
- General English
- Kursy egzaminacyjne
- Angielski dla dzieci
- Kursy przygotowujący do matury
- Legal English (angielski dla prawników)
- Business English
- English for Hotel & Catering
- Lekcje indywidualne
- HARDtalk - konwersacje
- Obóz językowy
- Tłumaczenia


O szkole

British Institute - Szkoła Języków Obcych rozpoczęła swoją działalność w Słupsku w dniu 1 lipca 2002 roku. Jesteśmy pierwszą szkołą nauczającą metodą Callana i Direkte Methode. Od 2005 roku działa nasza filia w Lęborku.

Po 5 latach działalności wykształciliśmy tysiące słuchaczy, którzy z powodzeniem zdali egzaminy Cambridge, zdali maturę oraz to co najważniejsze w nauce języków - nasi absolwenci swobodnie posługują się językami obcymi.

Jesteśmy szkołą wyjątkową, metody nauczania dostosowujemy do potrzeb rynku. Każdy, kto trafi do nas może wybrać dla siebie najbardziej skuteczną metodę i w krótkim czasie osiągnąć sukces językowy.

Zatrudniamy profesjonalną, dynamiczną kadrę. Nasi nauczyciele są pasjonatami języków obcych. Cała kadra dodatkowo odbyła przeszkolenie w zakresie nauczania niekonwencjonalnymi metodami.

BRITISH INSTITUTE ma swój klimat. Panuje tu przyjazna, serdeczna, ale twórcza atmosfera. Integralną częścią pracy edukacyjnej jest przygotowanie naszych słuchaczy do wszystkich certyfikatów.

BRITISH INSTITUTE to szkoła z postępami. Osiągaj postępy razem z nami.

Kadra British Institute

Nasi lektorzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Obcokrajowcy mają ukończone kursy CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults), DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults) lub inne przygotowujące do uczenia angielskiego jako języka obcego. Polacy uczący w naszej szkole są absolwentami kolegiów językowych lub wydziałów filologicznych wyższych uczelni. Większość z nich posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka.

Nieustannie oceniamy skuteczność naszych nauczycieli. Każdy z nich jest obserwowany przez szkolnych metodyków. Raz w miesiącu spotykamy się z naszymi lektorami, by omówić ich sukcesy i trudności, dzięki czemu na bieżąco rozwiązujemy ich problemy oraz monitorujemy cały proces nauczania w szkole. Bardzo uważnie słuchamy też opinii naszych studentów zarówno tych wyrażanych w trakcie kursu jak i po jego zakończeniu w formie ankiety. Studentów zapraszamy też do bezpośredniego kontaktu ze szkolnym Dyrektorem do Spraw Nauczania, który pomoże Państwu w wyborze kursu oraz doradzi w kwestii szkolenia językowego.

Nadzór metodyczny w naszej szkole prowadzi dr Borys Sokołow (doktor w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego), wybrany w 1992 roku przez Uniwersytet Oxford "człowiekiem roku".

Metoda Callana

Metoda Callana oparta jest na programowanej, kontrolowanej i kierowanej przez nauczyciela konwersacji. Jej celem jest wypracowanie u uczniów nawyku myślenia po angielsku, bez tłumaczenia z języka ojczystego. Metoda ta jest najlepsza dla tych, którzy chcą jak najszybciej nauczyć się płynnie mówić.

Metoda Callana wymaga, aby studenci byli skoncentrowani i mówili w ciągu całej lekcji, jest to od 4 do 10 razy więcej konwersacji niż w innych metodach.

W Metodzie Callana prawie nie ma zadań domowych. Oprócz samodzielnego sprawdzania dyktand, które lektor na zajęciach dyktuje; ćwiczenia zawarte w książce studenta, są zalecane tym wszystkim, którzy chcą jeszcze bardziej przyśpieszyć proces uczenia się. Dostępne, kasety magnetofonowe, które wspomagają proces uczenia się, są jedynie opcjonalne.

Czas każdej lekcji jest wykorzystany w 100 %. Każdy student jest zmuszony do słuchania i mówienia przez całą lekcję. Uczestnicy słuchają pytań i odpowiadają na nie, nie mając czasu na tłumaczenie w myślach każdego zdania.

Specjalny system powtórek w czasie zajęć sprawia, że nawet najbardziej "oporni" słuchacze zapamiętują całe zdania i są w stanie odpowiadać na zadawane pytania. Prowadzi to do wczesnego rozpoczęcia myślenia w języku angielskim. Wprost rewelacyjne efekty osiągają ci, którzy dawniej uczyli się języka angielskiego w szkole średniej lub na studiach. W takich przypadkach Metoda Callana znakomicie aktywizuje dawniej zdobytą wiedzę.

Oferta dla firm

BRITISH INSTITUTE prowadzi szkolenia na wszystkich poziomach znajomości języka i praktycznych umiejętności komunikacyjnych.

W zależności od rozpoznanych potrzeb, poziomu zaawansowania Studentów i wytycznych Klienta, prowadzone przez nas kursy mogą mieć profil ogólny, konwersacyjny lub tematyczny.

Programy naszych kursów są "szyte na miarę" (tailor-made), tzn. specjalnie opracowywane dla każdej grupy - tak, aby stopień zaawansowania, tematyka oraz kształtowane umiejętności językowe były optymalnie dostosowane do wymagań i oczekiwań Studentów oraz samych Klientów. "Szycie" programu poprzedzone jest dokładną "przymiarką", czyli dokonywaną na pierwszych zajęciach analizą potrzeb, celów i priorytetów (wg formularza: Specified Needs & Target Analysis). Opracowany na piśmie program ramowy omawiamy i przedstawiamy do akceptacji. Na życzenie Studentów można tu wprowadzić stosowne zmiany (również w trakcie kursu).

Zakres programowy oferowanych przez nas szkoleń obejmuje:

  • business English (język biznesu - w szerokim zakresie),
  • office English (język stosowany w komunikacji biurowej),
  • professional English (specjalistyczny język zawodowy),
  • general English (język ogólny - z elementami business E.).

Rozwijamy mówienie i rozumienie ze słuchu (m.in. poprzez systematyczne rozszerzanie i uaktywnianie zasobu słownictwa oraz frazeologii), nie zaniedbując czytania i pisania (wg potrzeb). Wszystko w odpowiednich proporcjach programowych i dawkach metodycznych.


FILIA
ul. I Armii WP 2 D, 84-300 Lębork
tel. (059) 863-44-55
e-mail: lebork@britishinstitute.com.pl

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie