Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
International House Toruń

ul. Legionów 15, 87-100 Toruń
tel./fax (56) 622-50-81, (56) 621-91-42
www:   http://www.inthouse.pl
e-mail:   torun@inthouse.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6860 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NAUKA W INTERNATIONAL HOUSE

- kursy ogólne (język angielski)
- angielski dla dzieci
- English PlaySchool
(zajęcia dla 5 i 6 latkow)

- kursy dla młodzieży
- kursy dla dorosłych
- przygotowujemy do egzaminów Cambridge ESOL (FCE, CAE, CPE, BEC)
- Skype Lessons
- kursy dla firm i osób indywidualnych

- zagraniczne kursy wyjazdowe
- kursy dla prawników
- kursy dla księgowych i finansistów
- kursy dla personelu medycznego

Szkoła International House Toruń istnieje od 1993 roku. Mieści się w centrum miasta w niezależnym budynku. Dysponuje wygodnymi salami lekcyjnymi, nowoczesnym centrum komputerowym, w którym uczniowie IH mają bezpłatny dostęp do Internetu i ciekawych materiałów multimedialnych. W sekretariacie szkoły mieści się oraz coraz bardziej rozrastająca się biblioteczka z literaturą anglojęzyczną.

IH Toruń, w czasie swojej dotychczasowej działalności, wykształciła już tysiące słuchaczy: począwszy od dzieci, których rodzicom zależy na najwyższym poziomie i skuteczności nauczania, po młodzież i osoby dorosłe, które chcą szybko przełamać bariery językowe i dobrze przygotować się do międzynarodowych egzaminów.

International House w Toruniu jest też Centrum Egzaminacyjnym Cambridge ESOL. Egzaminy Cambridge znane są na całym świecie z ich bezkompromisowej jakości i powszechnej uznawalności. Egzaminy Cambridge sprawdzają znajomość "żywego" języka - czyli takiego jaki potrzebny jest w sytuacjach dnia codziennego: na uczelni, w pracy, w podróżach czy podczas spotkań towarzyskich.

Osoby, które zdają egzaminy Cambridge mają ułatwiony dostęp do uczelni wyższych na całym świecie, podnoszą swoją atrakcyjność na rynku pracy i zwiększają swoje szanse na awans zawodowy.

Doskonałe wyniki osiągane przez słuchaczy szkoły, ciągły napływ nowych uczniów i stale powiększające się grono osób kontynuujących naukę, świadczy o wysokiej skuteczności nauczania.

Słuchacze zachęcani są również do uczestnictwa w różnych, bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych. Są to kluby konwersacyjne, quizy, sobotnie kluby dziecięce, gdzie w nieformalnej atmosferze wspólnie z nauczycielami International House można doskonalić znajomość języka. Jako część międzynarodowej organizacji szkoła podlega regularnym inspekcjom i wizytacjom. Jedynie pozytywna opinia wizytatorów z Londynu daje możliwość pozostania w międzynarodowej sieci IH, czerpania z doświadczeń sztabu najlepszych specjalistów i prawo do posługiwania się nazwą International House. Od 1998 roku funkcjonuje oddział IH Toruń w Inowrocławiu, który z roku na rok ma coraz większą ilość uczniów. International House Toruń podejmuje również działania społeczne, jak chociażby organizacja ogólnopolskiego konkursu English Dictation - O Złote Pióro International House Fundacji Polsko-Brytyjskiej.

O KURSACH

Kursy ogólne
Kursy standardowe dla młodzieży i dorosłych
Roczne kursy standardowe adresowane są do osób nastawionych na systematyczną naukę. Kurs prowadzony jest w oparciu o praktyczną metodę komunikacyjną, w ramach której ćwiczone są umiejętności swobodnego porozumiewania się we współczesnym świecie, przy jednoczesnym rozwijaniu umiejętności pisania i czytania, a także praktycznego stosowania zasad gramatycznych. Programy kursów są spójne. Rozpoczynając naukę na poziomie 1 można kontynuować ją do poziomu 6, a po rekomendacji lektora, rozpocząć naukę w grupach egzaminacyjnych. Kursy standardowe General English dla młodzieży i dorosłych trwają 128 godz., 2 razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne.

Angielski dla dzieci
Im wcześniej zaczynamy uczyć się języka obcego, tym łatwiej - a przede wszystkim szybciej! - przebiega proces jego przyswajania. łatwiejsza staje się też nauka kolejnego języka. Dzieci bardzo szybko uczą się przez "osłuchanie", a ich ciekawość świata, wrażliwość i chęć poznania wszystkiego, co nowe, zmusza je do zadawania licznych pytań, a tym samym do powtarzania nowych nazw, zwrotów i zdań. Na wykorzystaniu tej prawidłowości opiera się sposób prowadzenia zajęć w grupach naszych najmłodszych uczniów.

Grupy dziecięce tworzone są w niezwykle staranny sposób w oparciu o kryterium wieku i poziom zaawansowania, który oceniany jest przez naszych lektorów na podstawie testu i rozmowy z nauczycielem.

Uczenie dzieci jest tak odmienne od nauczania młodzieży i dorosłych, że w praktyce stanowi odrębną specjalizację i może być przeprowadzane tylko przez nauczycieli, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje pedagogiczne, doświadczenie i - co najważniejsze - lubią pracę z dziećmi. Jest ona dla nich nie tyle wykonywaniem zawodu, co pasją.

Tematyka zajęć i materiały dobierane są tak, by zaspokoić "dziecięcy głód wiedzy", a zarazem rozwinąć zainteresowania i poszerzyć horyzonty. Bardzo szeroko wprowadzane są techniki "gier i zabaw", w które wplatane są odpowiednio dobrane proste zwroty, słownictwo i wybrane elementy gramatyki praktycznej. Dzięki temu nauka w IH jest dla dzieci po prostu przyjemnością. Zapominają, że się uczą - tak dobrze się przy tym bawią.

English PlaySchool - to zajęcia dla pięcio i sześciolatków, w ramach których pokażemy im, że zabawa może być doskonałą formą nauki angielskiego. Spotkania odbywać się będą w przestronnej, kolorowej klasie, w miłej atmosferze, i co najważniejsze, z doświadczonymi nauczycielami, którzy lubią pracę z dziećmi. Zajęcia oparte będą na zabawach ruchowych i muzycznych, na wykorzystaniu form plastycznych i teatralnych.

Kursy przygotowawcze do egzaminów Cambridge
Szkoły International House od lat przygotowują do honorowanych na całym świecie egzaminów organizowanych przez UCLES - University of Cambridge Local Examinations Syndicate:
 • FCE (First Certificate in English)
 • CAE (Certificate in Advanced English)
 • CPE (Certificate of Proficiency in English)Kursy egzaminacyjne obejmują zagadnienia gramatyczne i słownictwo, systematycznie rozwijają sprawność pisania i rozumienia ze słuchu. Kładą także nacisk na umiejętność wypowiadania się w języku angielskim. Dużą uwagę przykłada się do poznania technik zdawania egzaminu: rozwiązywanie testów, oswajanie się z materiałami audio, poznawanie zasad pisania wypracowań, ćwiczenie spójności wypowiedzi ustnej z zadanym tematem. Daje to gwarancję biegłości we wszystkich dziedzinach sprawdzanych na egzaminie, a także umożliwia poznanie sposobu przeprowadzania samego egzaminu.

Skuteczność kursów egzaminacyjnych prowadzonych przez IH poparta jest wysoką zdawalnością samych egzaminów.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli-specjalistów (głównie anglojęzycznych), wśród których są również egzaminatorzy UCLES. Każda grupa egzaminacyjna poddawana jest egzaminom próbnym (Mock Exams). Próbne egzaminy przeprowadzane są na kilka miesięcy przed właściwymi egzaminami Cambridge, aby czas do nich pozostały móc wykorzystać na pracę nad tymi elementami, które sprawiają największe trudności.
Kursy nieegzaminacyjne
Osobom o zaawansowanym stopniu znajomości języka, które nie zamierzają weryfikować swych umiejętnosci poprzez egzaminy Cambridge proponujemy równoległe grupy nieegzaminacyjne. Doskonalą one biegłość językową, rozwijają słownictwo, utrwalają znajomość struktur gramatycznych.

Kursy dla firm i osób indywidualnych
International House zajmuje się organizacją kursów języka angielskiego na zlecenie firm oraz osób prywatnych. Do naszych klientów należą przedsiębiorstwa znane na rynku lokalnym i ogólnopolskim: banki, instytucje państwowe, firmy konsultingowe i firmy prywatne. Część z nich współpracuje z nami już od kilku lat.

Rodzaje kursów języka angielskiego dla firm:
 • Business English
 • General English dla firm
 • Financial English (język finansistów)
 • Legal English (język prawniczy)
 • Medical English (dla osób związanych z sektorem medycznym)

W naszej ofercie również szkolenia wyjazdowe dla firm.

Skype Lessons – to możliwość nauki angielskiego dla tych, którzy nie mogą lub nie mają czasu na uczęszczanie do szkoły językowej i regularny udział w zajęciach. Za pomocą video komunikatora internetowego, np. Skype można uczestniczyć w zajęciach grupowych lub indywidualnych. Mogą być to również konwersacje, doskonalące umiejętności komunikacji poprzez rozmowę w języku angielskim z naszymi nauczycielami native speaker. Możliwości dzielenia pulpitu komputera nauczyciela i ucznia pozwalają na wykorzystanie materiałów filmowych, nagrań audio, ćwiczeń on-line, które sprawiają, że lekcja jest ciekawa i dynamiczna.

Zagraniczne kursy wyjazdowe
International House zrzesza ponad 150 szkół w około 50 krajach. Każda z nich zaprasza na kursy języka angielskiego oraz języka kraju, w którym się znajduje.
 • Kursy w szkołach za granicą odbywają się przez cały rok; w większości z nich nowy kurs rozpoczyna się co tydzień, można więc wyjechać w dowolnym terminie.
 • Oprócz kursów ogólnych (General English) niektóre szkoły oferują również kursy Business English, specjalistyczne, dla nauczycieli, w małych grupach, dla młodzieży, dla dzieci, dla wybranych grup zawodowych (np. sekretarek, bankowców, lekarzy).
 • Zakwaterowanie u rodzin pozwala lepiej poznać życie codzienne danego kraju.
 • Każda szkoła oferuje program dodatkowy: wycieczki, spotkania, zajęcia sportowe i rekreacyjne. Do dyspozycji uczestników kursów jest biblioteka, Internet, kafeteria.
 • Wyjazd do szkoły za granicą to wspaniała okazja, aby poprawić swoją znajomość języka, poznać nowych ludzi, połączyć naukę ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc.


Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie