Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Języków Obcych EMPIK

ul. Wielkie Garbary 18, 87-100 Toruń
tel. (056) 652-27-03, (056) 622-44-79
www:   http://www.empik.edu.pl
e-mail:   Sjo.Torun@empik.com


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6172 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Zapraszamy wszystkich do
nauki różnych języków obcych. W naszej ofercie można znaleźć wiele ciekawych propozycji i promocji.W Szkole Języków Obcych EMPiK nasi kursanci spędzają najczęściej cały rok. Dlatego staramy się, aby nasza szkoła było przyjazna i wygodna. Mamy własne, świetnie wyposażone sale, a w takich warunkach nauka języka odbywa się szybciej i skuteczniej.

 • Magnetofony Barthe są specjalnie wymyślone do nauki języka. Można na nich przyspieszać i spowalniać dźwięk. Do tego mają cyfrową płytę pamięci - czyli można robić powtórki bez przewijania.
 • Każdy kursant ma indywidualne słuchawki, z których korzysta podczas odsłuchów. Dzięki nim łatwiej opanujesz różnice między tree i three czy ship i sheep.
 • Video oraz DVD znajduje się w co drugiej sali. Nie służy do oglądania "Terminatora", lecz specjalnych ćwiczeń przyspieszających naukę.
 • Tu nie ma smutnych białych ścian. Jest ciepły kolor piasku z plaży i specjalne postery, aby można było "łapać" język nawet kątem oka (fachowcy nazywają to "widzeniem peryferyjnym"). Bez obaw - będziemy je często zmieniać.
 • Rzutnik pozwala zmienić punkt widzenia bez zmiany punktu siedzenia. Rzut oka z książki na kolorowy obraz zajmujący całą ścianę - wszystko staje się prostsze.
 • Internet Cafe dla kursantów EMPiKu: ile chcesz i kiedy chcesz. Pokój lektorski, w którym zapewne kserowane są kolejne testy. Gabinet dyrektora, w którym dyrektora nigdy nie ma, ponieważ chętniej spędza czas na terenie szkoły lub w recepcji na rozmowach z kursantami i pracownikami. Kawa - ratunek dla sów wczesnym rankiem i dla skowronków wieczorem.

METODY NAUCZANIA

Opracowaliśmy własną metodę nauczania: The INSELL Method (Interactional Sequential Language Learning). Nauka języka wdług metody INSELL polega na opanowaniu i doskonaleniu umiejętności komunikowania się z innymi ludźmi.

Do programu zajęć włączone są takie zagadnienia jak:

 • zasady komunikacji w zależnośći od wieku, płci i statusu rozmówcy;
 • rytuały porozumiewania się, rejestry i style językowe, zwroty grzecznościowe.

  Metoda pomaga w przyswajaniu treści i umiejętności językowych we właściwej kolejności (program uwzglednia zasady optymalnej gradacji tego, co poznajemy przy zapewnieniu powtarzalności). Pozwala także nauczyć się jak samemu pracować nad dalszym rozwijaniem języka i kształcić umiejętność własnej oceny swoich postępów. W nauce wymowy pomaga autorski program "Sounds Good" do nabycia w Szkole EMPiK

  Zajęcia w EMPiKu są praktyczne i urozmaicone: gry, psychozabawy, symulacje czy role-plays przekładają język i jego struktury na konkretne sytuacje, jakie mogą się przytrafić w codziennym życiu.

  W EMPiKu korzystamy wyłącznie z podręczników renomowanych firm. Aż trudno się nie pochwalić: efektem ścisłej współpracy jest przyznanie nam tytułów Szkoły Patronackiej Longmana. Autorami niektórych książek wykorzystywanych podczas naszych kursów są lektorzy EMPiKu, z którymi spotkasz się w trakcie zajęć. Jeżeli otworzysz "Maximizer FCE Gold", zobaczysz nazwisko Arka Tkacza z Poznania, a jeśli "Nowa Matura 2005" - Anny Sikorzyńskiej z Warszawy , również autorki popularnej serii "Opportunities".

  Nauka w Szkole EMPiK może trwać z różną intensywnością i częstotliwością zajęć w ciągu roku. Najczęściej są wybierane kursy roczne zorganizowane na zasadzie 2-ch spotkań po 2 godziny lekcyjne w tygodniu, ale są też wersje weekendowe: jedno spotkanie w tygodniu w soboty lub piątki. Jeśli chcesz przyspieszyć naukę języka, to warto skorzystać z bardziej intensywnych wersji zajęć, gdzie spotkania odbywają się kilka razy w tygodniu.

  Dobry nauczyciel to taki, który potrafi nauczyć. To jest poziom minimum w Szkołach EMPiK, ale oczywiccie mierzymy wyżej. Nasi lektorzy to doskonali nauczyciele. Doskonały nauczyciel to coś więcej niż dobry: to nauczyciel z osobowością. Potrafi porwać i napełnić pozytywną energią swoich słuchaczy. Nieprzypadkowo właśnie takich nauczycieli z okresu szkoły średniej i wyższej przechowujesz w pamięci. Jesteśmy nieskromni, ale w EMPiKu spotkasz znacznie więcej lektorów z osobowością niż w zwykłej szkole językowej.

 • O SZKOLE

  Bez wątpienia, SJO EMPiK jest w Toruniu najlepiej znaną szkołą językową, ponieważ istnieje już od lat sześćdziesiątych. Nikogo tu nie dziwi drugie a nawet trzecie pokolenie słuchaczy: uczestnicy kursów dawnego KMPiKu dzisiaj kierują do niej swoje dzieci. Co więcej, istnieje ona w tym samym miejscu, w wielkiej secesyjnej kamienicy w sercu toruńskiej starówki, między Rynkiem Staromiejskim i Nowomiejskim; będąc w centrum, nie sposób nie przejść koło niej.

  Szkoła nawiązuje do swojej historii również charakterystycznymi wewnętrznymi kręconymi schodami i swoją rolą miejsca spotkań młodych ludzi zainteresowanych słowem pisanym i językami obcymi. Oczywiście jest całkowicie i nowocześnie odnowiona; na przykład funkcję dawnej czytelni prasy zagranicznej pełni obecnie kawiarenka internetowa.

  SJO EMPiK jest szkołą komercyjną, więc wrażliwą na zapotrzebowanie rynku. Stąd największą ilość grup stanowią kursy języka angielskiego. Nie znaczy to, że oferta innych języków europejskich jest nieciekawa: na przykład hiszpański jest w Toruniu niezwykle popularny poprzez kończące kursy doroczne fiesty organizowane przez uczestników, a niemiecki oferuje możliwość przygotowania się do miedzynarodowych egzaminów i zdawania na certyfikaty językowe na miejscu. W zależności od zapotrzebowania, SJO oferuje również naukę włoskiego i francuskiego, a ponieważ Toruń jest ośrodkiem akademickim, jest w stanie znaleźć lektorów dla zainteresowanych arabskim czy polskim (dla obcokrajowców).

  Lektorzy toruńskiej szkoły są starannie dobierani. Większość z nich to mający już kilkuletni staż byli absolwenci miejscowych filologii i nauczycielskiego kolegium języków obcych; ponieważ Toruń jest stosunkowo niedużym ośrodkiem, większość z nich była znana osobiście Dyrektorowi Metodycznemu. Kilkoro nauczycieli to nauczyciele akademiccy z UMK.

  Cechą charakterystyczną EMPiKu jest jego gwarancja poziomu nauczania, poprzez ścisłe przestrzeganie ogólnopolskich procedur nauczania. W tych ramach lektorzy zachęcani są od czasu odejścia od podręcznika i działań nieszablonowych, mających na celu podnoszenie motywacji uczących się. Do takich działań należą wspominane wcześniej hiszpańskie fiesty, sztuki w języku rosyjskim wystawiane w kostiumach i drobne eksperymenty czy projekty z udziałem dzieci i przy wykorzystaniu rekwizytów.

  Dzięki naszym ciągłym staraniom o zapewnienie jak najlepszych warunków nauki, wysokiego poziomu kursów i dobrej atmosfery na zajęciach, SJO EMPiK jest największą i bez wątpienia najlepszą szkoła językową w Toruniu.

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

  Wypełnij formularz >>>
  Od 20tu lat najpopularniejszy
  i największy
  informator branży edukacyjnej

  - przedszkola, szkoły, uczelnie
  -kolonie, zielone szkoły
  - inne jednostki

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie