Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych "The Top"

ul. Gen. Wł. Sikorskiego 4, 43-300 Bielsko-Biała
tel./fax (033) 812-51-63
www:   http://www.college.pl
e-mail:   college@college.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2547 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRYWATNE NAUCZYCIELSKIE KOLEGIUM JĘZYKÓW OBCYCH "THE TOP"
kształci w kierunkach:

- język angielski
- język niemiecki


Prywatne Nauczycielskie Kolegium Jezyków Obcych "The Top" w Bielsku-Białej jest placówką kształcącą nauczycieli, która powstała w 1992 r. na podstawie zezwolenia Ministra Edukacji Narodowej.

Kolegium jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach publicznych, co oznacza, że naszym słuchaczom przysługują takie same uprawnienia, jak słuchaczom szkół publicznych (m.in 37% ulgi na przejazdy autobusami i pociągami, prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej, dla mężczyzn prawo do reklamacji od wojska).

Opiekę naukowo-dydaktyczną nad Kolegium sprawuje zgodnie z porozumieniem z dnia 15.07.2003 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach. Gwarantem wysokiego poziomu dydaktycznego prowadzonych zajęć jest udział w pracach SCREB (Sosnowiec Cluster Regional Examinations Board), zajmującego się standaryzowaniem egzaminów z praktycznej znajomości języka angielskiego.

Nauka w Kolegium kończy się egzaminem dyplomowym. Absolwenci Kolegium uzyskują uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela wybranego języka obcego. Dyplom ukończenia Kolegium jest potwierdzeniem posiadania wystarczających kwalifikacji wymaganych do nauczania języków obcych w przedszkolach, na kursach językowych, w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych (w myśl rozporządzenia MEN z dnia 12 stycznia 1997 r.,§ 1, ust. 2 wraz z późniejszymi zmianami).

Po uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata, absolwenci mogą odbyć uzupełniające studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim oraz na innych uczelniach w Polsce.

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

Pierwszy rok nauki skoncentrowany jest na pogłębianiu praktycznej znajomości języka kierunkowego.
Plan nauczania na drugim roku obejmuje przedmioty związane z takimi dziedzinami jak: językoznawstwo, kultura, historia i literatura krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz metodyka nauczania języków obcych.
W trzecim roku nauki słuchacze przygotowują prace dyplomowe z zakresu wcześniej wymienionych dziedzin oraz zdobywają wiadomości o Unii Europejskiej, pogłębiają swoją wiedzę z praktycznej znajomości języka oraz przedmiotów ogólnofilologicznych.

ROK ZEROWY

Kolegium prowadzi rok zerowy na danym kierunku językowym w formie kursu przygotowawczego. Celem kształcenia na roku zerowym jest intensywna nauka języka kierunkowego zmierzająca do podniesienia poziomu znajomości tego języka do kryteriów stawianych słuchaczom pierwszego roku Kolegium. W zajęciach kursu mogą uczestniczyć wszyscy, którzy deklarują średnio zaawansowaną znajomość kierunkowego języka obcego. Nauka na roku zerowym kończy się egzaminem z praktycznej znajomości języka kierunkowego. Pozytywna ocena z egzaminu końcowego zwalnia absolwenta roku zerowego z egzaminu wstępnego na pierwszy rok Kolegium.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie