Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Kaliszu

ul. Południowa 62, 62-800 Kalisz
tel. (62) 766-03-20
www:   http://www.nkjo.kalisz.pl
e-mail:   nkjo@nkjo.kalisz.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7798 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NAUCZYCIELSKIE KOLEGIUM JĘZYKÓW OBCYCH
kształci w specjalnościach:

- język angielski (dzienny, wieczorowy)
- język niemiecki (dzienny, wieczorowy)
- język rosyjski

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Kaliszu kształci nauczycieli języków obcych w dwóch specjalnościach: angielskiej i niemieckiej. Nauka w NKJO odbywa się w trybie stacjonarnym dla absolwentów szkół średnich oraz wieczorowym i zaocznym dla nauczycieli pragnących zdobyć dodatkowe kwalifikacje.

Opiekę naukowo-dydaktyczną nad specjalnością język angielski sprawuje Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, nad specjalnością język niemiecki Uniwersytet Wrocławski. Kształcenie w Kolegium trwa 3 lata i po ukończeniu słuchacz otrzymuje dyplom NKJO oraz uzyskuje tytuł licencjata po spełnieniu warunków zawartych w porozumieniach o opiece naukowej z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetem Wrocławskim.

Słuchacze Kolegium w Kaliszu są bardzo dobrze przygotowani zarówno do zawodu nauczycielskiego jak i do kontynuowania studiów magisterskich. NKJO posiada dobrze zaopatrzoną bazę naukowo-dydaktyczną z laboratorium językowym oraz pracownią komputerową, sprzęt audiowizualny jako podstawę do prowadzenia zajęć z zastosowaniem nowoczesnych metod nauczania, sieć internetową oraz e-mailową z szerokim dostępem dla słuchaczy i wykładowców. NKJO udostępnia słuchaczom i nauczycielom bogato wyposażona bibliotekę z księgozbiorem ponad dwudziestu tysięcy woluminów anglo- i niemieckojęzycznym oraz zbiorami kaset video, audio i CD-ROM.

Działalność dodatkowa

W zakresie działalności pozastatutowej w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych organizuje się różnorodne formy doskonalenia i dokształcania dla nauczycieli zapraszając polskich i zagranicznych specjalistów w dziedzinie kształcenia nauczycieli do wygłoszenia wykładów, przeprowadzenia seminariów, warsztatów lub kursów językowo metodycznych. Dużym osiągnięciem kolegium jest uzyskiwanie grantów na prowadzenie międzynarodowych projektów Komisji Europejskiej, Instytutu Brytyjskiego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Kolegium współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi, szkołami i Uniwersytetami Unii Europejskiej. Umożliwia to organizowanie dla słuchaczy NKJO praktyk pedagogicznych oraz stypendiów zagranicznych.

W Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych działa Samorząd Słuchaczy. Do stałych zadań samorządu można zaliczyć organizowanie Dnia Kolegium, spotkań wigilijnych, prezentacje sztuk teatralnych na festiwalu Teatrów Studenckich w Bydgoszczy oraz w Kaliszu dla całej społeczności kolegium i szkól średnich Kalisza. Przedstawiciele Samorządu biorą udział także w "Drzwiach otwartych" dla kandydatów na studia w NKJO. Studenci tworzą też własną Gazetkę Kolegium w językach angielskim i niemieckim.

Nieco historii

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Kaliszu powstało w 1990 roku jako nowy typ Zakładu Kształcenia Nauczycieli, powołany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w sytuacji ogromnego zapotrzebowania na nauczycieli języków obcych. Kolegia wypełniły tę lukę i bardzo szybko, wpisały się na trwale w polski system oświatowy. Od początku istnienia dewizą Kolegium jest wysoki poziom kształcenia. Kadra dydaktyczna to nauczyciele o najwyższych kwalifikacjach, nieustannie doskonalący się, jak również nauczyciele obcokrajowcy, specjaliści nauczania swojego ojczystego języka jako obcego.

O poziomie Kolegium świadczą zarówno nasi absolwenci, którzy z powodzeniem wykonują zawód nauczyciela, jak i kontynuujący studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu oraz innych uczelniach, w tym również za granicą. O tym, że Kolegium cieszy się dobrą opinią, świadczy duża ilość i wysoki poziom kandydatów przystępujących corocznie do egzaminów wstępnych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie