Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych

ul. Kasprusie 35a, 34-500 Zakopane
tel./fax (18) 206-66-13
www:   http://www.nkjo-zakopane.pl
e-mail:   nkjo@mati.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4197 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NAUCZYCIELSKIE KOLEGIUM JĘZYKÓW OBCYCH

- język angielski
- język niemiecki

Nauczymy Cię języka i przygotujemy do pracy w zawodzie nauczyciela !

O Kolegium

NKJO Zakopane istnieje od 1990 r. Jest to szkoła publiczna, organem prowadzącym Kolegium jest Województwo Małopolskie. Opiekę naukową sprawuje Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Opieka Uniwersytetu to dbałość o dobry poziom kształcenia oraz umożliwienie absolwentom Kolegium złożenia egzaminu licencjackiego przed Komisją Uniwersytecką.

Studia w Kolegium są bezpłatne. Nauka w kolegium trwa 3 lata i odbywa się w systemie dziennym. Słuchacze zamiejscowi mają możliwość zamieszkania w internacie.

Słuchaczem Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Zakopanem może zostać każdy, kto posiada maturę. Zasady rekrutacji do naszej szkoły nie zamykają nikomu drogi do nauki w Kolegium. Jeśli posiadasz maturę z języka, który chcesz studiować, wszystko jedno czy rozszerzoną, czy podstawową, sprawa jest prosta. Składasz podanie i załączasz świadectwo maturalne. Ale jeśli nawet nie zdawałeś matury z języka, nic nie szkodzi! Wtedy składasz egzamin u nas i także możesz zostać naszym słuchaczem!

Cele Kolegium

NKJO kształci nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego, przygotowując ich do pracy w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Po trzech latach absolwenci otrzymują dyplom ukończenia Kolegium oraz stopień licencjata filologii angielskiej lub germańskiej, nadawany przez Uniwersytet Pedagogiczny po złożeniu egzaminu.

Program

Program studiów obejmuje kształcenie językowe, pedagogiczno-metodyczne oraz filologiczne. Znaczącym elementem studiów są praktyki pedagogiczne, umożliwiające bezpośrednie spotkanie przyszłego nauczyciela ze szkołą.

Oprócz języka kierunkowego słuchacz uczy się w ramach lektoratu języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

Studia w Kolegium kończą się egzaminem dyplomowym. Po ukończeniu studiów absolwenci przystępują do egzaminu licencjackiego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Zdanie egzaminu licencjackiego jest równoznaczne z uzyskaniem dyplomu ukończenia wyższych studiów zawodowych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie z tytułem licencjat filologii germańskiej lub angielskiej i uprawnia do podjęcia uzupełniających studiów magisterskich na dowolnej uczelni w kraju.

Studiuj w naszej szkole!
Nauczymy Cię języka i przygotujemy do pracy w zawodzie nauczyciela !

Zakopane to niezwykłe miejsce. Nie tylko dla amatorów białego szaleństwa. Dla bardzo wielu ludzi z różnych zakątków naszego kraju. Ale większość z nich myśląc o naszym mieście wspomina piesze wędrówki podczas letnich wakacji albo zapierające dech w piersiach wrażenia z zimowych zjazdów z Kasprowego Wierchu. Tymczasem Zakopane to także miejsce gdzie toczy się normalne życie, gdzie ludzie pracują, chodzą do szkoły, a także studiują. Zapraszamy do szkoły nie tylko młodzież z Podhala, ale także wszystkich, którzy chcą uczyć się języka i myślą o zawodzie nauczyciela, a nie jest im wszystko jedno, jakie "okoliczności przyrody" im przy tym towarzyszą.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie