Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Społeczna Zaoczna Policealna Szkoła Optyczna

ul. Kopcińskiego 5/11, 90-242 Łódź
tel./fax (42) 678 56-75, tel. kom. 505 082-407
www:   http://www.szs.spoleczna.pl
Szkoła Optyczna na Facebooku
e-mail:   szkolaoptyczna@spoleczna.pl
Liczba odwiedzin od 07.09.2015: 16756 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


KURSY KWALIFIKACYJNE DLA ZAWODU TECHNIK OPTYK

- M.14 Montaż i naprawa elementów
  i układów optycznych

- M.30 Wykonywanie i naprawa pomocy
  wzrokowych

 

SPOŁECZNA ZAOCZNA POLICEALNA SZKOŁA OPTYCZNASPOŁECZNY OŚRODEK SZKOLENIOWY

- kursy doskonalące dla optyków:
  • Pomiar i korygowanie wad refrakcji
  • Aplikowanie soczewek kontaktowych

Technik optyk - zawód z przyszłością...

W związku z wszechobecnymi rozwiązaniami technologicznymi ułatwiającymi wszystkim życie codzienne coraz więcej osób wymaga korekcji wzroku, w wyniku czego zawód technika optyka znajduje się na liście zawodów mających duże możliwości rozwoju.

Czym zajmuje się technik optyk?
Technik optyk dobiera oprawy, wykonuje i naprawia uszkodzone okulary korekcyjne i inne pomoce wzrokowe, sprzedaje soczewki kontaktowe i środki do ich pielęgnacji. Jest wysokiej klasy specjalistą o szerokiej wiedzy dotyczącej fizjologii oka i optometrii, nowoczesnych technologii produkcji soczewek, optyki. Takich fachowców poszukuje branża optyczna na rynku zarówno polskim, jak i zagranicznym.

Kwalifikację dla tego unikatowego w skali kraju zawodu można zdobyć w Społecznej Zaocznej Policealnej Szkole Optycznej w Łodzi. Szkoła Optyczna w Łodzi działa od 1993r. Jest placówką niepubliczną, z uprawnieniami szkoły publicznej. Nauka odbywa się w formie zaocznej. Zjazdy organizowane są w soboty i niedziele.


Od września 2012r. w związku z reformą szkolnictwa zawodowego wprowadzono do oferty edukacyjnej również kursy kwalifikacyjne dla zawodu technik optyk:
  • M.14 MONTAŻ I NAPRAWA ELEMENTÓW I UKŁADÓW OPTYCZNYCH
  • M.30 WYKONYWANIE I NAPRAWA POMOCY WZROKOWYCH

Szkoła dysponuje własnymi, bardzo dobrze wyposażonymi pracowniami optycznymi i optometrycznymi. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi firmami z branży optycznej. Organizuje wycieczki, szkolenia i praktyki dla słuchaczy. Zajęcia dotyczące pomocy wzrokowych i rehabilitacji niedowidzących odbywają się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących.


Słuchacze są przygotowywani do wykorzystywania w pracy komputera, prowadzenia własnej działalności oraz kształceni w zakresie zawodowego języka angielskiego i efektywnej obsługi klienta. Wykłady i ćwiczenia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, co pozwala w jak najlepszym stopniu przygotować słuchaczy do zdania egzaminu i wykonywania zawodu. Matura nie jest wymagana. Nie ma ograniczeń wiekowych. Jest to interesująca propozycja dla osób, które chciałyby zmienić swoje dotychczasowe kwalifikacje.Wypełnij FORMULARZ!


Serdecznie Zapraszamy!!!


Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie