Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Placówka Kształcenia Ustawicznego "Migaj Naturalnie"

ul. Leszczyńska 4/41, 93-347 Łódź
tel. 794-694-607, 606-361-306
www:   http://www.migajnaturalnie.ple-mail:   biuro@migajnaturalnie.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3429 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Kurs Technik Pamięciowych i podstawy komunikacji z osobą Głuchą

- Program skierowany jest do dzieci
  w wieku 11-13 lat. Jest to najlepszy
  moment do wykształcenia zachowań
  owocujących nie tylko przez kolejne lata
  edukacji, ale również w całym dorosłym
  życiu.

 

PLACÓWKA KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO "MIGAJ NATURALNIE"

- kursy Polskiego Języka Migowego
- PJM - podstawy komunikacji z osobą
  Głuchą

- PJM - A1 uzupełnienie
- PJM - poziom podstawowy A2
- PJM - poziom samodzielności B1
- PJM - poziom samodzielności B2
- PJM - poziom biegłości C1
- PJM - poziom biegłości C2

Kursy specjalistyczne dla określonych grup odbiorców:

- PJM dla pracowników administracji
  publicznej

- Zrozumieć Ciszę – Głuche dzieci
  słyszących rodziców

- Mini-Migi - szkolenie skierowane dla
  rodziców w oparciu o znaki Polskiego
  Języka Migowego

Migaj naturalnie to Placówka Kształcenia Ustawicznego specjalizująca się w kursach Polskiego Języka Migowego, na których nacisk kładzie się na rozwój kompetencji językowych kanałem wizualno-przestrzennym, aby umożliwić uczestnikom pełny kontakt ze społecznością Głuchych w Polsce.

Ideą jest umożliwienie uczestnikom pełnej komunikacji ze społecznością Głuchych w Polsce dzięki nauce PJM. Placówka Kształcenia Ustawicznego Migaj Naturalnie jest placówką niepubliczną zarejestrowaną w wydziale edukacji pod nr DS-Ed-IV.4430.6.6.2011.

Oferta

Migaj Naturalnie oferuje kursy i szkolenia Polskiego Języka Migowego (PJM) w oparciu o standardy Skali biegłości językowej według Rady Europy dotyczącej nauki języków obcych na poziomach od podstawowego do zaawansowanego z uwzględnieniem aspektu kulturowego Głuchych. Programy stanowiące trzon naszej szkoły wzmacnia doświadczenie lektorów, którymi w większości są native-signers bądź near-signers czyli Głusi, dla których PJM jest pierwszym językiem.

Oferta składa się z trzech poziomów zaawansowania i doskonale spełnia potrzeby niżej wymienionych grup:
  
  • rodziców dzieci Głuchych i członków ich rodzin
  • studentów kierunków medycyny, psychologii, pedagogiki, logopedii, surdopedagogiki
  • pracowników administracji publicznej
  • służb ratowniczo-interwencyjnych oraz pracowników służb społecznych tj: lekarzy, ratowników, pielęgniarek, policji, strażaków, straży miejskiej

Dla grup o wymaganiach specjalistycznych dostosowujemy profil szkoleń pod względem harmonogramu, intensywności i tematyki. Zajęcia odbywają się w Łodzi na ul. Senatorskiej 21. Rekrutacja odbywa się przez cały rok. Kursy języka migowego organizowane są w trybach dziennych, popołudniowych oraz weekendowych w zależności od preferencji uczestników. Organizujemy kursy w całej Polsce.

W cenie kursów:
  • podręcznik z płytą DVD ze znakami migowymi
  • zeszyt ćwiczeń z płytami DVD z filmami w PJM
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu, po uprzednim zaliczeniu egzaminu

Dofinansowanie
Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowuje kursy polskiego języka migowego. Kto może ubiegać się o dofinansowanie? Każda osoba mająca trudności w komunikowaniu się, członek jej rodziny oraz osoba mająca stały lub bezpośredni kontakt np. w pracy z taką osobą. Wniosek o dofinansowanie kosztów szkolenia języka migowego można składać do Oddziału PFRON właściwego ze względu na miejsce jego zamieszkania.

Dlaczego u nas

Migaj Naturalnie dzięki doświadczonym lektorom w dziedzinie metodyki nauczania języków wizualno-przestrzennych jest partnerem, który traktuje szkolenia z zakresu Polskiego Języka Migowego jako możliwość poprawy sytuacji Głuchych w życiu codziennym.

Złożenie deklaracji podatkowej, wybór kredytu, wysłanie priorytetu, zakup podstawowych produktów spożywczych w sklepie bez samoobsługi to bariery, z którymi można sobie poradzić, a to za pomocą tłumacza języka migowego, którym przeważnie okazuje się członek rodziny, a to dzięki napisanym wcześniej kartkom. Ale co w sytuacji jeśli pojawi się nieoczekiwane pytanie, na które nie ma przygotowanej odpowiedzi? A co jeśli owy członek rodziny zachorował bądź wyjechał? Wtedy ta bariera staje się nie do przejścia zostawiając po sobie poczucie niższej wartości i złość, ponieważ nie jest się w stanie wykonać podstawowych czynności codziennego życia.

Naszym celem jest "budowa mostu między światami ciszy a dźwięku", aby takich sytuacji było coraz mniej, ale również żeby poznać Głuchych i ich kulturę, ponieważ jej egzotyka nie pozostawia ludzi obojętnymi.

Naturalnym językiem Głuchych w Polsce jest Polski Język Migowy oparty na kanale wizualnym wraz ze swoistą dla siebie gramatyką wizualno-przestrzenną wykorzystującą mimikę twarzy, ruchy ciała oraz głowy jako funkcje gramatyczne, i oczywiście „słowa migowe” w formie znaków o określonym kształcie dłoni, lokacji, ruchu oraz orientacji dłoni.

Nasze kursy nie są kursami systemu językowo – migowego, systemu, który bazuje na gramatyce języka polskiego, języka opartego na kanale audytywnym. Warto wspomnieć, że dla Głuchych język polski jest językiem obcym, a naszą ideą jest nauka naturalnego języka osób niesłyszących i promowanie Kultury Głuchych - nie tylko w samej Łodzi, ale także na terenie całego kraju.

Lektorzy

Migaj Naturalnie skupia wokół siebie kadrę doskonałych lektorów, w tym native – signers, których doświadczenie w dziedzinie lingwistyki migowej i metodyki nauczania języków wizualno – przestrzennych są równe ich pasji jaką jest badanie Polskiego Języka Migowego oraz dzielenie się nim, ukazując tym samym jego piękno, głębię i funkcjonalność.

Doceniamy wagę relacji pomiędzy uczestnikiem, a nauczycielem, ponieważ wiemy, że bezpośrednio wpływają na wyniki nauki. Dbamy o to, aby te relacje były jak najlepsze.

Mobilny lektor
Jeśli mieszkasz w innej części Polski, a chciałbyś uczestniczyć w kursie, ale nie jest to możliwe ze względu na odległość i koszt związany z dojazdem to zawsze istnieje możliwość zebrania grupy w twoim mieście i przeprowadzenia kursu dzięki mobilnemu lektorowi.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie