Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych

ul. Dworcowa 80, 85-010 Bydgoszcz
tel. (52) 339-73-10, fax (52) 339-73-13
www:   http://www.nkjo.bydgoszcz.pl
e-mail:   nkjo@nkjo.bydgoszcz.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13471 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

INTENSYWNE KURSY JĘZYKÓW OBCYCH

- język hiszpański, język francuski, język niemiecki

KURS DLA MENTORÓW

- opiekunów praktykantów
 

NAUCZYCIELSKIE KOLEGIUM JĘZYKÓW OBCYCH
kształci w specjalnościach językowych

- język angielski w systemie dziennym i wieczorowym
- język francuski w systemie dziennym (+ kurs zerowy)
- język hiszpański w systemie dziennym (+ kurs zerowy)
- język niemiecki w systemie dziennym (+ kurs zerowy)

KURSY DLA NAUCZYCIELI

- kurs kwalifikacyjny z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego w okresie wczesnoszkolnym dla nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego
- kurs kwalifikacyjny pedagogiczno-metodyczny z języka angielskiego
- kurs doskonalący dla dyrektorów i wicedyrektorów gimnazjów

O Kolegium

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy (kolegium publiczne) powstało w 1990 roku z inicjatywy bydgoskiego Kuratora Oświaty. NKJO wyróżniono czterokrotnie za innowacyjność w nauczaniu języków obcych przez Komisję Europejską Certyfikatem Jakości European Language Label. Misją NKJO jest promowanie w społeczeństwie języków i kultur innych narodów poprzez kształcenie kompetentnych, świadomych nauczycieli z pasją wykonujących swój zawód.
Organem prowadzącym dla Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapraszamy maturzystów, studentów i absolwentów innych kierunków.

W ramach Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy działają 4 sekcje:

 • specjalność języka angielskiego
 • specjalność języka francuskiego
 • specjalność języka hiszpańskiego
 • specjalność języka niemieckiego

Nauka trwa 3 lata i kończy się pracą dyplomową pisaną pod kierunkiem nauczycieli, a następnie po zdaniu egzaminu dyplomowego i licencjackiego, studenci otrzymują tytuł licencjata, umożliwiający im kontynuowanie nauki w wyższej uczelni lub podjęcie pracy zawodowej. Absolwenci specjalności języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego uzyskują dyplom licencjata swojej uczelni patronackiej - Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalności języka hiszpańskiego - dyplom licencjata Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskanie dyplomu licencjata umożliwia kontynuowanie kształcenia na uzupełniających studiach magisterskich na wybranej uczelni.

Dlaczego warto studiować w NKJO?

 • absolwent NKJO legitymuje się uznawanym na rynku pracy dyplomem ukończenia studiów wyższych pierwszego stopnia wystawionym przez renomowaną, publiczną instytucję edukacyjną
 • po złożeniu odpowiedniego egzaminu absolwent NKJO otrzymuje dyplom licencjata
 • ukończenie studiów w NKJO daje możliwość podjęcia studiów uniwersyteckich drugiego stopnia
 • ukończenie NKJO daje prawo do wykonywania zawodu nauczyciela języka obcego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
 • ukończenie NKJO to gwarancja opanowania kierunkowego języka obcego na poziomie zaawansowanym (poziom C1 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego)
 • słuchacze NKJO mogą korzystać z licznych propozycji stypendiów i staży zagranicznych finansowanych m.in. przez Unię Europejską


NKJO jest siedzibą regionalnych koordynatorów ogólnopolskich ministerialnych programów doskonalenia zawodowego nauczycieli języków obcych:

 • COFRAN - język francuski
 • DELFORT - język niemiecki
 • INSETT - język angielski

Edukacja

Zajęcia w Kolegium prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, seminariów, konwersatoriów, konsultacji, praktyk pedagogicznych i zagranicznych praktyk językowych. Wszystkie zajęcia dydaktyczne z wyjątkiem wykładów prowadzone są w grupach około 15 osobowych. Językiem wykładowym jest język obcy, będący językiem specjalności (kierunkowym).

Co oferujemy poza nauką?

NKJO w Bydgoszczy jest również organizatorem wielu imprez adresowanych do obecnych i przyszłych słuchaczy oraz do absolwentów. NKJO organizuje min.

 • Językowe Spotkania Teatralne dla kolegiów i uniwersytetów z kraju i z zagranicy
 • Regionalny Konkurs Krasomówczy – The International Public Speaking Competition - Konkurs organizowany przez bydgoski oddział English Speaking Union we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy (pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Wicekuratora Oświaty, Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych i Ambasady Pakistanu w Polsce)
 • konkurs pisarski
 • English Corner - cykl spotkań, pogadanek i prezentacji poświęconych językowi i kulturze krajów anglojęzycznych
 • wykłady, prezentacje i warsztaty podczas dorocznego Dnia Języków.

Co proponujemy absolwentom?

Po zakończeniu nauki w Kolegium nasi absolwenci mogą liczyć na pomoc np. podczas dokonywania wyboru kolejnego miejsca kształcenia czy przy znalezieniu pracy. Mają również dostęp do zasobów biblioteki. Przede wszystkim jednak NKJO wspomaga doskonalenie zawodowe swoich absolwentów. NKJO w Bydgoszczy jest organizatorem kursów INSETT (In-service Teacher Training). INSETT Bydgoszcz posiada szeroką ofertę programów przeznaczoną dla nauczycieli czynnych zawodowo. Kursy INSETT to zajęcia doskonalące znajomość języka, warsztaty metodyczne, kursy dla mentorów i wiele innych. Kursy organizowanie w ramach programu INSETT w Bydgoszczy cieszą się dużym uznaniem wśród nauczycieli w całym kraju.

Nasi nauczyciele

Nasi nauczyciele to znakomici fachowcy, osoby z wieloletnim doświadczeniem i dużymi osiągnięciami. Są wśród nich osoby uhonorowane odznaczeniami resortowymi i państwowymi, autorzy podręczników do nauki j. angielskiego i tłumacze przysięgli. W NKJO pracują również nauczyciele z krajów anglojęzycznych. Znakomita większość nauczycieli Kolegium oprócz pracy dydaktycznej rozwija również swoje zainteresowania naukowe w takich specjalnościach jak: leksykografia, translatoryka, kulturoznawstwo czy literaturoznawstwo. Aby podnosić swoje kwalifikacje i rozwijać swoje zainteresowania naukowe nasi nauczyciele regularnie uczestniczą w seminariach, konferencjach oraz szkoleniach w kraju i za granicą.


Przyszłość jest wielojęzykowa - naucz siebie i innych!

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie