Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Morskich

w Darłowie

ul. Szpitalna 1, 76-150 Darłowo
tel. (94) 314-24-26
www:   http://www.zsm.darlowo.pl
e-mail:   sekretariat@zsm.darlowo.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8422 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

BEZPŁATNE KURSY ZAWODOWE DLA DOROSŁYCH - KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

- obsługa gości w obiekcie świadczącym
  usługi hotelarskie

- zarządzanie środkami technicznymi
  podczas realizacji procesów
  transportowych

 

TECHNIKUM MORSKIE (4 lata)

- technik mechanik okrętowy
  (dzięwczęta i chłopcy)

- technik nawigator morski
  klasa straży granicznej
  (dziewczęta i chłopcy)

- technik nawigator morski
  (dziewczęta i chłopcy)

- technik hotelarstwa
  (dziewczęta i chłopcy)

- technik logistyk
  (dziewczęta i chłopcy)


Szkoła współpracuje z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni.

Zespół Szkół Morskich w Darłowie jest najstarszą z trzech średnich szkół morskich w Polsce i jedyną, która posiada własny statek szkolny. Mury naszej szkoły opuściło już kilka tysięcy absolwentów. Wielu z nich to marynarze, oficerowie i kapitanowie, pracujący na morzach i oceanach całego świata. W roku 2014 szkoła uzyskała tytuł "Brązowej Szkoły 2014" w rankingu miesięcznika Perspektywy.

10 powodów dla których warto wybrać nasza szkołę
 • kształcenie na najwyższym poziomie, zgodnie z Konwencją STCW
 • System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008
 • bogato wyposażona baza dydaktyczna: symulatory mechaniczne, pracownie, warsztaty szkolne, łódź motorowa Hydrograf-31
 • zajęcia laboratoryjne, ćwiczenia w małych grupach
 • jedyny w Polsce pełnomorski statek rybacki
 • bogaty wachlarz praktyk zawodowych
 • internat dla wszystkich chętnych; pokoje 2-3 osobowe, świetlica, siłownia, stół bilardowy
 • szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych: przedmiotowe, sportowe, żeglarskie
 • profesjonalna kadra pedagogiczna
 • życzliwa, przyjazna atmosfera
 • tytuł „Fajna szkoła” w Plebiscycie Głosu Koszalińskiego

Szkoła zapewnia niezbędną wiedzę teoretyczną i przygotowanie praktyczne do zawodu mechanika okrętowego i nawigatora. W nauczaniu stosujemy najnowocześniejszy sprzęt i technologie. Symulatory pozwalają na wykonywanie ćwiczeń na lądzie, praktykę uczniowie poznają na statku szkolnym. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę, by naszym uczniom przekazać konieczną wiedzę i umiejętności.

W Zespole Szkół Morskich obowiązuje umundurowanie.

Posiadamy łódź motorową Hydrograf-31, która wyposażona jest w echosondy, radar, podstawowe instrumenty nawigacyjne i środki bezpieczeństwa. Na jednostce szkolić się będą uczniowie technikum pobierający naukę na wydziale mechaniki okrętowej oraz kandydaci na nawigatorów.

Poza zajęciami obowiązkowymi, uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań podczas zajęć dodatkowych z informatyki, żeglarstwa, muzyki, sportu itp.

Statek szkolny M/T Franciszek Zubrzycki
W czasie rejsu uczniowie pełnią służby nawigacyjne i maszynowe pod opieką oficerów pokładowych i oficerów mechaników, wykonują prace pokładowe pod opieką instruktora i bosmana, prace przy przygotowaniu posiłków pod nadzorem kucharza. Statek wyposażony jest w sprzęt do połowów trałem z burty.

INTERNAT

Internat Zespołu Szkół Morskich w Darłowie dysponuje pokojami mieszkalnymi i pokojami gościnnymi, w sumie na ponad 150 miejsc.
W internacie jest pokój komputerowy z czterema stanowiskami oraz możliwość korzystania z internetowej sieci bezprzewodowej. Znajdują się również: siłownia, sala muzyczna, 4 świetlice telewizyjne, pralnia uczniowska. Uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności w popularnych grach, takich jak: bilard, tenis stołowy, piłkarzyki, szachy.

Nauczyciele pracujący w internacie pomagają w nauce. Wyznaczone zostały godziny w czasie których uczniowie mogą z takiej pomocy skorzystać. Pomoc dotyczy matematyki, fizyki, chemii, języka niemieckiego, języka angielskiego oraz przedmiotów zawodowych.

Bardzo prężnie działa sekcja muzyczna. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do czwartku. Pod okiem instruktorów muzycznych wychowankowie doskonalą swoje umiejętności gry na instrumentach i poznają różnorodne formy muzyczne.

WARSZTATY

W warsztatach szkolnych Zespołu Szkół Morskich naukę pobierają uczniowie Technikum Morskiego w zawodach: technik mechanik okrętowy oraz technik nawigator morski.

Znajdują się tutaj następujące działy: obróbka ręczna, obróbka mechaniczna, spawalnia, hala silników, pracownia szkutnicza, hala silników, laboratorium siłowni okrętowej, symulator siłowni okrętowej, dwie sale komputerowe do nauczania przedmiotów zawodowych.

Dział obróbki ręcznej wyposażony jest w sprzęt potrzebny do nauki ślusarstwa, oraz pomiarów warsztatowych.

W dziale obróbki mechanicznej przy stanowiskach realizuje się program obejmujący naukę tokarstwa, frezowania, szlifowania metali oraz remontów i przeglądów obrabiarek.

W spawalni natomiast są stanowiska do spawania elektrycznego - elektrodą otulaną, stanowiska do spawania elektrycznego w osłonie gazów, stanowiska do spawania gazowego, oraz urządzenie do cięcia plazmą.

Pracownia szkutnicza wyposażona jest w sprzęt i narzędzia pozwalające prowadzić zajęcia z prac linowych i ćwiczeń szalupowych oraz remontować i konserwować łodzie wiosłowo - żaglowe.

Na hali silników znajduje się kilka okrętowych silników spalinowych oraz pełna baza dydaktyczna pozwalająca realizować program nauczania z remontów i eksploatacji siłowni okrętowych i mechanizmów pomocniczych. Uczniowie zapoznają się tutaj również z obsługą akumulatorów rozruchowych, przeprowadzają konserwację i naprawę narzędzi i elektronarzędzi, zarabiają końcówki przewodów elektrycznych, demontują i naprawiają oprawy oświetleniowe, gniazda stykowe i włączniki.

Laboratorium siłowni okrętowej jest wyposażone w silnik spalinowy z hamulcem hydraulicznym, wirówkę paliwa, stanowisko do kontroli wtryskiwaczy. Osprzęt zamontowany w laboratorium pozwala na badanie silnika spalinowego i niektórych mechanizmów pomocniczych siłowni okrętowej.

W warsztatach szkolnych znajduje się, również symulator siłowni okrętowej wyposażony w silnik wolnoobrotowy, silniki średnioobrotowe oraz agregaty prądotwórcze.

Multimedialne sale komputerowe służąca do nauki eksploatacji silników i mechanizmów pomocniczych siłowni okrętowej oraz przedmiotów nawigacyjnych.

Zajęcia odbywają się na dwie zmiany. W zajęciach warsztatowych uczestniczą klasy I, II, jeden dzień w tygodniu. Klasy III i IV odbywają zajęcia w warsztatach raz w tygodniu po trzy godziny w laboratorium siłowni okrętowej.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę internetową szkoły www.zsm.darlowo.pl.


Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie