Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowe Szkoły Budownictwa

im. prof. Mariana Osińskiego

al. Grunwaldzka 238, 80-266 Gdańsk
tel./fax (58) 341-64-61, (58) 341-02-30
www:   http://www.psbgdansk.pl
Państwowe Szkoły Budownictwa na Facebooku
e-mail:   szkola@psbgdansk.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 24948 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 5
(3-letnie)


TECHNIKUM NR 5 (4-letnie)


SZKOŁA POLICEALNA NR 5

- technik geodeta
- dla dorosłych forma zaoczna
- na podbudowie LO, LP, T
- cykl nauczania trwa 2 lata (IV semestry)
- kwalifikacje: B.34., B.35., B.36.

O SZKOLE

To szkoła, która intensywnie się rozwija. Wprowadzane są nowe zawody i specjalizacje. Uczniowie przechodzą szkolenia w zakresie stosowania nowoczesnych materiałów i technologii oraz poznają zasady gospodarki rynkowej. Dajemy pełną gwarancję zatrudnienia przez pracodawców po ukończeniu szkoły.

Szkoła posiada pracownie komputerowe z szybkim dostępem do Internetu, sale gimnastyczne, siłownię, dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, warsztaty szkolne.

W szkole funkcjonuje Ośrodek Egzaminacyjny potwierdzający kwalifikacje zawodowe - dla absolwentów szkół zasadniczych i techników. Ośrodek posiada akredytację Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.

Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła proponuje atrakcyjną ofertę zajęć pozalekcyjnych takich jak: Szkolne Koło Sportowe, Koło Wiedzy Budowlanej, Koło Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, Koło Modelarskie czy Koło Edukacji Europejskiej.

ERASMUS
Rozpoczęliśmy rekrutację na praktyki we Włoszech dla technika renowacji elementów architektury oraz technika technologii drewna w ramach projektu "Renowacja - przywracanie życia zabytkom".

Projekt „Nowoczesne budownictwo – nowe oblicze świata” realizowany jest w okresie 01.06.2016r. – 31.05.2018r. Projekt dotyczy stażu w Hiszpanii dla 64 uczniów kształcących się w zawodach technik budownictwa i technik geodeta oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych.

Modelarnia
Modelarnia w naszej szkole została założona w 1993 roku. Do głównych zadań modelarni należy organizowanie zajęć w pracowniach tematycznych. Obecnie najaktywniej działa pracownia modelarstwa lotniczego i okrętowego. Młodzież uczestnicząca w zajęciach przygotowywana jest do udziału w imprezach modelarskich. Dodatkowo nasi instruktorzy odpowiedzialni są za organizację Wojewódzkich Zawodów Modeli Pływających w Gdańsku, jednocześnie pełnią funkcję sędziów na różnych imprezach modelarskich. Modelarnia jest również miejscem przygotowań uczniów naszej szkoły do Konkursu "Najlepszy Uczeń w Zawodzie Stolarz".

WARSZATY SZKOLNE

Szkolenia prowadzone w autoryzowanych przez firmy pracowniach dają dodatkową ofertę edukacyjną szkoły. Uczniowie nabywają umiejętności w stosowaniu nowych technologii, uzyskując przy tym certyfikaty renomowanych w budownictwie firm. Ponadto uzyskujemy materiały, pełen asortyment wysokojakościowych markowych produktów uzupełnianych na bieżąco, narzędzia specjalistyczne, pomoce dydaktyczne, a stały kontakt nauczycieli z tymi firmami aktualizuje wiedzę autoryzowanych nauczycieli.

Naszym priorytetem jest spełnienie wizji prowadzenia zajęć praktycznych. W tym celu wspomagamy się wiedzą specjalistów firm, z którymi często ustalamy sposoby realizacji programów nauczania w taki sposób, aby nowoczesne technologie z branży budowlanej wprowadzić do systemu nauczania teoretycznego i praktycznego. Współpracujemy między innymi z takimi firmami jak: GEBERIT, BRAAS MONIER, FAKRO, KNAUF, JUNKERS, BOSCH, BLUM, HETTICH, FIRST, MAPEI, YTONG – XELLA, ROCKWOOL, SANITEC KOŁO, OTTIMO, COMAP, ATLAS, VELUX, NIDA GIPS, FIRST.

Dla celów egzaminacyjnych zbudowaliśmy stanowiska egzaminacyjne w zawodzie malarz-tapeciarz, posadzkarz, stolarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych. Zostały one wyposażone w narzędzia i urządzenia tym samym spełniające standardy wyposażenia egzaminacyjnego. Skutkowało to uzyskaniem przez Warsztaty Szkolne akredytacji Ośrodka Egzaminacyjnego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Ponadto w ramach EFS otrzymaliśmy z MEN, doposażenie stanowisk egzaminacyjnych w obrabiarki, urządzenia i narzędzia co znakomicie podniosło prestiż i rangę Warsztatów na zawodowym rynku edukacyjnym w regionie i Gdańsku.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie