Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
ARGONAUT - nauka pływania i nurkowania

ul. Rajska 6 pok. 305, 80-850 Gdańsk
tel. kom. 607-701-919, 510-178-819
www:   http://www.argonaut.gda.pl
e-mail:   argonaut1@o2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2295 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ARGONAUT

- aqua aerobic/aqua fitness
- nauka pływania
- gimnastyka korekcyjna
- kursy nurkowania
- kursy pierwszej pomocy przedmedycznej


Aqua aerobic/Aqua Fitness

Aqua aerobik/Aqua Fitness jest połączeniem aerobiku z pływaniem. Są to ćwiczenia przy muzyce, wywodzące się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie. W ciągu jednej godziny zajęć jesteśmy w stanie spalić nawet 580 kcal.

Ćwiczenia w wodzie przeznaczone są głównie dla osób nie uprawiających czynnie sportu, z nadwagą, osób starszych i mających problemy ze schorzeniami narządu ruchu. Jednak ćwiczyć może każdy chętny do szybkiego wymodelowania swojej sylwetki. Siła wyporu wody sprawia bowiem, że ciało człowieka staje się lżejsze i łatwiej jest wykonywać ćwiczenia. Co więcej, na ciało działa ciśnienie hydrostatyczne, które wywiera duży wpływ na ruchy klatki piersiowej, odciążając jednocześnie mięśnie potrzebne do utrzymania sylwetki w pionie oraz kręgosłup i stawy.

Aqua aerobik poprawia giętkość ciała, rozwija siłę mięśni i ułatwia likwidację cellulitu. Ma także zbawienny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej i w efekcie wysmuklenie naszego ciała. Podczas zajęć nasz organizm uwalnia endorfinę, która wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, likwidując napięcie i stres. Jak więc widzicie nie tylko wyjdziemy z basenu szczuplejsi, ale także szczęśliwsi.

Nie obawiajcie się, jeśli nie potraficie pływać. Ta umiejętność nie jest konieczna podczas zajęć aqua aerobiku. Ćwiczymy na płytkiej wodzie, więc nie ma obaw przed utratą gruntu pod nogami. Teraz nie pozostaje Wam nic więcej, jak wyciągnięcie skrytego w szafie kostiumu kąpielowego i udanie się na basen. Parę zajęć w wodzie pozwoli Wam cieszyć się nienaganną sylwetką podczas upalnych dni lata. Wskakujcie do wody!

Nauka pływania

Program nauczania pływania dla dzieci od 2 roku życia.

Wczesne oswajane z wodą sprawia, że nasze pociechy lepiej się rozwijają, są zdrowsze, zahartowane i bardziej sprawne. Ćwiczenia w wodzie pobudzają rozwój ich mięśni. Dzieci uczęszczające na zajęcia nauki pływania mają lepiej rozwinięte mięśnie oddechowe, lepszy apetyt, zdrowe serce i prosty kręgosłup. Często stają się bardziej odważne i z większą pewnością siebie podchodzą do nowych, nieznanych sytuacji.

Pierwszy etap to gry i zabawy, prowadzące do oswojenia się z wodą i nabycia elementarnych umiejętności jak zanurzanie głowy, wydech do wody, leżenie na plecach i brzuchu, podstawowe skoki, ruch nóg do stylu grzbietowego i stylu dowolnego (kraula). Drugi etap to nauka i doskonalenie wszystkich stylów pływackich (grzbietowy, dowolny, klasyczny - tzw. żabka, motylkowy - tzw. delfin).

Program nauczania pływania dla młodzieży i dorosłych.

Program nauczania dla młodzieży i dorosłych jest dostosowany do wieku, sprawności psychofizycznej i posiadanych umiejętności oraz uwzględnia: prawidłowe kształtowanie cech motorycznych, podniesienie rozwoju funkcjonalnego organizmu, wyposażenie uczestnika zajęć w zasób umiejętności ruchowych utylitarnych oraz w niezbędny zasób wiedzy o bezpieczeństwie i korzyściach z uprawiania sportu pływackiego, rozwijanie specyficznych uzdolnień ruchowych w pływaniu, podwyższanie możliwości aerobowych organizmu, zgodnie z zasadami treningu zdrowotnego.

Dla potrzeb dorosłych i młodzieży do programu wprowadzono szereg ćwiczeń i zadań ruchowych skierowanych przede wszystkim do tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję fizyczną i techniki pływackie oraz do osób , które nie potrafią jeszcze pływać.

Doskonalenie pływania.

Szkółka Pływania "ARGONAUT" opracowała autorski program nauczania pływania, który realizujemy na kursach z dziećmi , młodzieżą oraz dorosłymi. Program nasz umożliwia doskonalenie pływania we wszystkich stopniach zaawansowania, niezależnie od wieku. Dlatego każdy, bez względu na reprezentowany przez siebie poziom zaawansowania pływackiego otrzyma odpowiedni zestaw ćwiczeń i zadań ruchowych potrzebnych do własnego, indywidualnego rozwoju umiejętności pływackich.

Karta pływacka

Przyjmujemy zapisy na egzamin na:

 • kartę pływacką
 • specjalną kartę pływcką tzw. żółty czepek

Warunki uzyskania karty pływackiej:

 • przepłynięcie dystansu 200m w wodzie stojącej w dowolny sposób i w dowolnym czasie, w tym przepłynięcie przynajmniej 50m na plecach
 • wykonanie skoku do wody z wysokości co najmniej 0,7m
 • przepłynięcie pod lustrem wody przynajmniej 5m - dotyczy wody stojącej

Warunki uzyskania specjalnej karty pływackiej tzw. żółtego czepka:

 • przepłynięcie w wodzie stojącej dystansu 1500m i wykazanie się znajomością co najmniej dwóch stylów pływackich, w tym przepłynięcie 200m stylem grzbietowym
 • wykonanie skoku do wody z wysokości co najmniej 0,7m
 • przepłynięcie pod lustrem wody przynajmniej 15m (start z wody)
 • zanurkowanie na 3m (start z wody)

Gimnastyka i pływanie korekcyjne

Gimnastyka i pływanie korekcyjne jest wplecione w programie wszystkich grup pływackich (nauka pływania dla dzieci i nauka pływania dla dorosłych), niezależnie od stopnia zaawansowania. Są to ćwiczenia korygujące wady postawy, tym samym wszyscy uczestnicy objęci są gimnastyką i pływaniem korekcyjnym. Na wniosek rodziców (w grupie dzieci) realizujemy zindywidualizowany program gimnastyki i pływania korekcyjnego podczas zajęć grupowych.

Kursy nurkowania

Kursy nurkowania rekreacyjnego PADI

PADI to Międzynarodowe Stowarzyszenie Instruktorów Zawodowych (Professional Association of Diving Instructors) zrzeszające instruktorów nurkowania rozsianych ze wszystkich kontynentów (130.000 członków).

Instruktorzy PADI co roku szkolą ok. 1 miliona nurków na całym świecie i jest to więcej niż pozostałe organizacje nurkowe razem wzięte. W ramach PADI działa ponad 4.300 centrów nurkowych w 175 krajach.

Systemem nurkowania PADI ukierunkowany jest przede wszystkim na bezpieczeństwo nurkowania jak również na efektywność przekazywania wiedzy i umiejętności. Wiedza nurkowa prezentowana jest w bardzo przystępnej atrakcyjnej formie zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Jednym z powodów, dla których system PADI tak dobrze funkcjonuje, jest fakt, że każda osoba uczy się inaczej. Niektórzy potrzebują wielu przerw, podczas gdy innym nie wolno przerywać koncentracji i skupienia. System PADI pozwala każdemu uczyć się jak najbardziej efektywnie, zgodnie z jego możliwościami psychicznymi i fizycznymi. Jeśli podstawowy kurs nurkowania nie zaspokoi Twoich ambicji to miej pewność, że kolejne kursy i szkolenia specjalistyczne stwarzają możliwość rozwoju, a proces ten może trwać wiele lat.

Kursy nurkowania technicznego DSAT TecRec

Kursy DSAT TecRec oferują wiedzę i umiejętności, dla nurków chcących wyjść poza granice nurkowania rekreacyjnego. Są to jedne z najbardziej intensywnych, ale i najbardziej ekscytujących szkoleń, w jakich możesz wziąć udział. Nurkowanie techniczne nie jest zajęciem dla każdego. Jeżeli jednak ten typ nurkowania jest dla ciebie pociągający, a równocześnie jesteś w stanie zaakceptować pewien poziom ryzyka, odpowiedzialności oraz obowiązków, odkryjesz, że to szkolenie będzie jednym z najbardziej satysfakcjonujących kursów nurkowych, w jakich kiedykolwiek brałeś udział.

Kurs pierwszej pomocy

EFR - Emergency First Response
Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej


EFR uczy jak wykonywać masaż serca, sztuczne oddychanie oraz jak udzielać pierwszej pomocy. EFR przygotowuje Cię, aby podjąć właściwe kroki w przypadku zagrożenia życia. Program oparty jest na dwóch modułach, które mogą być przeprowadzone razem lub osobno: Pierwsza Pomoc oraz Pomoc Wtórna.

Kurs kończy się certyfikatem EFR, który upoważnia do kontynuacji edukacji nurkowej na stopień RESCUE DIVER i wyższe poza tym po zakończeniu kursu EFR będziesz w stanie:

 • ocenić sytuację.
 • właściwie zastosować wyposażenie ochronne
 • wykonać sprawdzenie stanu świadomości poszkodowanego
 • w odpowiednim momencie wezwać wykwalifikowany personel medyczny
 • rozpoznać brak reakcji poszkodowanego lub inne sytuacje wyjątkowe i określić kiedy reanimacja jest potrzebna
 • ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej
 • udrożnić drogi oddechowe używając techniki odgięcie głowy, uniesienie żuchwy lub wysunięcia żuchwy
 • przeprowadzić sztuczne oddychanie (jeden ratownik) metodą usta-usta lub usta-maska
 • przeprowadzić reanimację dorosłego (jeden ratownik)
 • postępować w przypadku poważnych krwotoków zewnętrznych
 • ostępować w przypadku wstrząsu
 • ustabilizować stan poszkodowanego podejrzanego o uszkodzenie rdzenia kręgowego oraz postępować w takim przypadku
 • wykonać stabilizację kręgosłupa w osi u podejrzanego o uraz kręgosłupa, kiedy przybycie wykwalifikowanego personelu medycznego się opóźnia
 • wykonać początkowe i dalsze oszacowanie stanu poszkodowanego podczas gdy opóźnia się przybycie pomocy lekarskiej
 • wykonać wszystkie umiejętności w stopniu minimalizującym ryzyko ratownika, poszkodowanego i przypadkowego świadka zdarzenia

Kurs pierwszej pomocy DAN

Różnicę pomiędzy sytuacją awaryjną, a tragedią stanowi możliwość szybkiego i efektywnego działania w celu zapobiegania dalszym urazom. Programy Szkoleniowe DAN Europa nauczą Cię co robić w sytuacji awaryjnej. Przekazywania wiedza skupia się na najszybszym możliwym rozpoczęciu koniecznych działań w postaci efektywnej pierwszej pomocy. Zapobiega pogarszaniu się stanu poszkodowanego i dalszym urazom.

Kursy DAN używane są w szkoleniu Straży Pożarnych, oddziałów Czerwonego Krzyża, służb ratowniczych oraz studenców wielu uniwersytetów (Bruksela, Barcelona, USA). Uczestnicząc w kursach pierwszej pomocy DAN możesz uczynić różnice pomiędzy sytuacja awaryjną a tragedią.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie