Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Centrum Kynologiczne Canid

ul. Olszanicka 85, 30-241 Kraków
tel. (12) 622-71-09, tel. kom. 512-318-388
www:   http://www.canid.ple-mail:   ewlodarczyk@canid.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2012 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

CENTRUM KYNOLOGICZNE CANID

- kursy trenerskie
- kursy instruktorskie
- kurs dogoterapii
- szkolenie z wyłapywania bezdomnych zwierząt
- podstawowe szkolenie psa
- zaawansowane szkolenie psa
- indywidualne szkolenie psa


O naszej szkole

Każdemu właścicielowi marzy się dobrze wychowany pies, który nie tylko słucha poleceń, ale z radością je wykonuje. Kluczem do spełnienia tych marzeń jest odpowiednie szkolenie. Szkolenie oparte na zrozumieniu zachowania psa i wykorzystaniu jego naturalnych skłonności. Dzięki wiedzy na temat psiego behawioru jesteśmy wstanie zrozumieć zachowanie naszych psów i skutecznie się z nimi komunikować. Natomiast znajomość podstawowych praw rządzących procesem uczenia się umożliwia nam kierowanie psim zachowaniem tak, aby był on bezpiecznym i radosnym towarzyszem codziennego życia, świetnym psem użytkowym, a nawet sportowym medalistą.

W mojej szkole oparte jest na współczesnej wiedzy z zakresu etologii, psychologii zwierząt, teorii uczenia się, a podstawowym założeniem jest nauka właścicieli aby sami jak najlepiej mogli uczyć swoje psy. Dzięki temu psy uczą się nie tylko w trakcie trwania kursu, ale mogą zdobywać szereg nowych umiejętności również po zakończeniu szkolenia. Założeniem drugim jest indywidualne podejście. Psy różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale również temperamentem, szybkością reagowania, mają też za sobą różne doświadczenia. Wymagają zatem zrozumienia i indywidualnego traktowania. Trzecim założeniem jest przyjazna atmosfera, która sprawia, że szkolenie staje się przyjemnością zarówno dla psów jak i ich właścicieli.

Zapraszamy na nasze kursy:

Psie przedszkole - zajęcia dla szczeniąt, które nie ukończyły 4 miesiąca życia. Szkolenie oparte na pozytywnym wzmocnieniu pozwala na pracę już z kilkutygodniowym szczenięciem. Praca ze szczeniakiem, to przede wszystkim:
  • właściwa socjalizacja, czyli umożliwienie mu poznania wielu różnych sytuacji, w których będzie funkcjonował jako dorosły już pies,
  • właściwe wychowanie, które pozwoli mu zrozumieć, w jaki sposób powinien się w tych sytuacjach zachować,
  • prawidłowe szkolenie, które umożliwi kontrolę zachowania psa już od wczesnego szczenięctwa.

Podstawowe i zaawansowane szkolenie psa - Szkolenie składa się z dwóch poziomów w trakcie których psy nauczą się szerokiego repertuaru zachowań z kręgu podstawowego posłuszeństwa, opiekunowie natomiast zdobędą umiejętności dotyczące szkolenia psa najefektywniejszymi współczesnymi metodami. To podstawa wychowania radosnego i bezpiecznego psa.

Indywidualne szkolenie psa - Zajęcia indywidualne dostosowane są do potrzeb i możliwości psa i opiekuna. Program opracowywany jest wspólnie z opiekunem i realizowany w trybie indywidualnym.

Zajęcia terapeutyczne - Terapia zaburzeń zachowania psów to specjalistyczna forma pracy ze zwierzęciem i jego opiekunem w sytuacjach, w których zachowanie psa stanowi zagrożenie dla ludzi, innych zwierząt, lub po prostu utrudnia codzienne funkcjonowanie z czworonogiem. Najczęściej zgłaszane trudności dotyczą zachowań agresywnych, lękliwości, deficytów związanych z niedostateczną socjalizacją i efektów przewlekłego stresu.

Kursy dla trenerów

Otwarty Program Szkolenia Instruktorów składa się z dwóch kursów:
  • kurs Instruktorski stopień I - Trener Canid, którego ukończenie daje wiedzę i umiejętności wystarczające do realizacji zadań asystenta współpracującego z Instruktorem Szkolenia psów, oraz szkolenia własnych zwierząt
  • kurs Instruktorski stopień II - Instruktor Szkolenia Psów Canid, ukończenie pozwala na samodzielne prowadzenie grup szkoleniowych oraz szkoły szkolenia psów

Kompleksowy program szkolenia z zakresu dogoterapii - Profesjonalne wykorzystanie psa w działaniach terapeutycznych wymaga szerokiej wiedzy z zakresu psychologii, terapii, rehabilitacji, metodyki pracy, jak również bardzo dobrej znajomości behawioru psa, procesu jego szkolenia i prowadzenia psa pracującego. Kompleksowy program szkolenia z zakresu dogoterapii składa się z dwóch kursów, które całościowo przygotowują uczestników do wykorzystania metody dogoterapii w pracy terapeutycznej i pozwala na samodzielne wyszkolenie i przygotowanie psa do zadań dogoterapii. Program został opracowany tak, aby uczestnicy mogli realizować obydwa kursy jednocześnie lub wybrać jeden, w zależności od własnych potrzeb.

Wyłapywanie bezdomnych zwierząt zgodnie z obowiązującymi przepisami należy do zadań własnych gminy, która ma obowiązek opracowania i realizacji programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt. W ramach realizacji programu organ gminy może zawrzeć umowę na przeprowadzanie wyłapywania z podmiotem prowadzącym schronisko lub przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą. Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników schronisk, straży miejskiej bądź innych przedsiębiorstw zajmujących się wyłapywaniem bezdomnych zwierząt. Szkolenie zasady bezpieczeństwa w trakcie wyłapywania bezdomnych zwierząt.

Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie