Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła i Teatr Tańca "Dance Globe"

ul. Lubomirskiego 25/14, 31-509 Kraków
tel. 665-95-95-95, 665-95-45-85
www:   http://www.danceglobe.ple-mail:   sekretariat@danceglobe.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1552 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NASZA OFERTA
dla dzieci, młodzieży, kobiet, par

- taniec współczesny
- jazz
- taniec brzucha
- taniec towarzyski
- tango argentyńskie
- salsa
- latino solo dla kobiet
- pogotowie weselne
- joga
- teatr tańca
- zajęcia dla kobiet

Taniec współczesny
Wszechstronny trening obejmuje:
 • elementy różnych technik tańca współczesnego: podstawowe zagadnienia, kombinacje, próby choreograficzne
 • pracę nad świadomością ciała
 • zajęcia teatru tańca zawierają elementy techniki wyrazu scenicznego i elementy innych technik tanecznych

Podstawy tańca towarzyskiego
Nauka podstawowych kroków i figur najbardziej znanych i popularnych tańców towarzyskich spowoduje, że pewniej poczujecie się na parkiecie. Małe grupy (nie więcej niż 10 par na sali) pozwolą na dokładną kontrolę postępów i niemal indywidualną pracę.

Harmonogram tematyczny zajęć:
Taniec towarzyski dzieli się na tańce standardowe i latynoamerykańskie. W skład tańców standardowych wchodzą: walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot, quickstep. Do tańców latynoamerykańskich zalicza się sambę, cha-chę, rumbę, paso doble i jive'a. Dodatkowo poznacie Państwo takie tańce jak disco, rock`n`roll, polka. Ich znajomość jest przydatna zarówno na eleganckim bankiecie, przyjęciu weselnym, jak i w codziennych sytuacjach takich jak wyjście do klubu czy impreza u znajomych

Tango argentyńskie
Ten taniec uczy kobiety jak być kobiecymi, a mężczyzn – męskimi. Mężczyzna mówi patrząc w oczy kobiecie: Que linda! Kiedy kobieta słyszy: Jaka piękna! – od razu prostuje się i czuje bardziej kobieco.
Do grupy można dołączyć po warsztatach prowadzonych co jakis czas przez prowadzących lub w dowolnym momencie, jeżeli tylko ma się za sobą doświadczenia taneczne z tangiem (potrzebne około półroczne doświadczenie).

Taniec nowoczesny dla dzieci i młodzieży
To, co najmodniejsze i najbardziej popularne. elementy jazzu, hip hopu, funky. Choreografie z teledysków. Zapraszamy młodych tancerzy w wieku od 8 do 15 lat. W naszych planach jest stworzenie formacji dziecięco - młodzieżowej, która mogłaby prezentować swoje umiejętności poza zajęciami szkolnymi na pokazach i konkursach.

Jazz
Taniec jazzowy oparty jest na technice klasycznej, pozostaje jednak bardziej niezależny i otwarty na współpracę z innymi stylami i odmianami tańca. Charakterystycznymi elementami tego stylu są izolacje ruchu poszczególnych części ciała. Na zajęciach poznajemy technikę tego stylu, uczymy się poprawnie wykonywać piruety, skoki i pady. Ćwiczymy krótkie kombinacje które rozwijają umiejętności wykorzystania charakterystycznych kroków i poprawiają koordynację. Tańczone choreografie oparte na technice jazzowej łączą w sobie elementy funky, hip hopu, tańca musicalowego, tańca współczesnego czy gorących latynoamerykańskich tańców. Taniec jazzowy to dynamika, radość i ekspresja samego siebie.

Pogotowie weselne
W ramach "Pogotowia weselnego" szkoła organizuje indywidualne lekcje dla par narzeczeńskich. W ramach tych zajęć instruktor układa choreografię do podanego utworu i uczy parę wykonania układu. Oferujemy także pomoc w wyborze utworu do pierwszego tańca. Lekcje indywidualne udzielane są też osobom, które będą gośćmi na weselu i chcą dobrze się na nim bawić. Nauka obejmuje podstawowe kroki i figury popularnych tańców i tańców towarzyskich.

Zajęcia odbywają się przy ul. Łokietka 12a/10, Kraków oraz ul. Podbrzezie 6/8, Kraków.

W naszej ofercie również
 • organizacja zajęć tanecznych dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych i wakacji; zajęcia obejmują taniec towarzyski, współczesny, jazzowy, mody taneczne
 • pokazy tańca na imprezach firmowych, weselach, imprezach promocyjnych

ZAJĘCIA DLA KOBIET

Odkryj swoją kobiecość - zadbaj o swoje zdrowie

Każdy miesiąc poświęcony jest jednemu zagadnieniu. Dołączyć można na początku każdego miesiąca.

Cele naszych zajęć

 1. Poprawiamy ruchomość stawów. Zadbamy o nasze "rusztowanie": kręgosłup, stawy barkowe i biodra.
 2. Zwiększamy świadomość ciała. Na nowo odkryjemy nasze kości i stawy, głowę, klatkę piersiową, miednicę. Prześledzimy jak człowiek się rozwija i jaki to ma wpływ na nasz ruch.
 3. Będziemy ćwiczyć mięśnie rąk, nóg, pośladków, aby jak najdłużej utrzymać ich jędrność i uchronić się przed cellulitem (lipodystrofią). Zadbamy także o nasze nogi wykonując gimnastykę przeciwżylakową.
 4. Zadbamy o mięśnie dna miednicy i krocza po to, aby nie mieć problemów z fizjologią oraz by długo zachować funkcje seksualne.
 5. Stretching czyli zestaw ćwiczeń różnych partii mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia, a także poprawienia ukrwienia układu motorycznego i jego rozruszania.
 6. Balance training i koordynacje – aby poprawić postawę i przeciwdziałać upadkom.
 7. Let’s dance – krótkie układy choreograficzne, trochę modern, trochę jazz, trochę klasyka, trochę towarzyski a wszystko po to, aby wdzięcznie się poruszać nie tylko na parkiecie.
 8. Elementy jogi – relaks i zdrowie. Joga jest traktowana jako sposób na zachowanie harmonii duszy i ciała, higieny ciała oraz dobrej kondycji psychofizycznej. Jogini przekonują, że joga pomaga zwalczyć bóle głowy i stawów, ułatwia łagodne przejście czasu przekwitania, leczy depresję i pomaga zrzucić nadwagę.
 9. Elementy pilates – moda i zdrowie. System fitness wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa. Ćwiczenia pilates rozwijają mięśnie wszystkich partii ciała (nawet te, o których istnieniu nie mamy pojęcia), poprawiają samopoczucie i korygują sylwetkę poprawiając np. postawę.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie