Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Studium Fotografii ZPAF

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików

Plac Zamkowy 8, 00-277 Warszawa
tel. (22) 635-47-83, (22) 635-86-97 / w. 13
www:   http://www.zpaf.pl/
http://www.zpaf.waw.pl
e-mail:   studium@zpaf.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2067 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

STUDIUM FOTOGRAFII ZPAF

- zajęcia w trybie wieczorowym i w trybie
  zaocznym

- trzystopniowa szkoła fotografii:
  • rok podstawowy
  • rok warsztatowy
  • rok dyplomowy

Studium Fotografii ZPAF jest trzystopniową szkołą fotografii o charakterze warsztatów autorskich, prowadzoną przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików w celu upowszechniania praktycznej i teoretycznej wiedzy o fotografii. Pełny cykl nauki obejmuje trzy lata: podstawowy, warsztatowy i dyplomowy.

Każdy rok edukacji zakończony jest wystawą najlepszych prac studentów w Starej Galerii ZPAF. Przed każdą wystawą doroczną odbywają się semestralne i międzysemestralne konsultacje prac. Rok podstawowy i warsztatowy kończy Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF, a rok dyplomowy Wystawa Dyplomowa.

Uczymy od podstaw - począwszy od fotografii klasycznej, przez cyfrową, po szereg warsztatów i wykładów mających nauczyć fotograficznego myślenia i wyrażania siebie za pomocą fotografii. Wychodzimy z tego samego założenia, które kierowało pracą słynnego fotografa Don McCullin’a, że fotografia, to nie tylko technika i umiejętność, to także empatia i współodczuwanie względem otoczenia, spotkanego człowieka, czy przedmiotu.

Wykładowcami Studium Fotografii ZPAF są sprawdzeni specjaliści z różnych dziedzin: wybitni artyści, wieloletni praktycy zawodu, kuratorzy i teoretycy fotografii. Różnorodne zajęcia i wykonywane zadania ćwiczeniowe pozwalają słuchaczom stopniowo zapoznać się z obszernym materiałem dotyczącym różnych dziedzin fotografii.

Nasza szkoła to jedno z niewielu miejsc, gdzie nauka zaczyna się od tradycyjnej fotografii czarno-białej. Takie podejście pozwala w miarę rozwoju wiedzy i praktycznego doświadczenia płynnie wejść także w obszary fotografii cyfrowej. Dzięki temu nasi słuchacze swobodnie poruszają się w obu technikach, z pełnym zrozumieniem ich podobieństw i różnic. Efektem jest nieskrępowana kreatywność zarówno w ramach twórczości artystycznej, jak i działalności zawodowej.

Na Roku Podstawowym szczególny nacisk kładziemy na opanowanie praktyki w zakresie fotografii klasycznej, dlatego też po pierwszych zajęciach prosimy o zaopatrzenie się w tradycyjny aparat na błony negatywowe oraz intensywnie pracujemy w ciemni. Ten zakres zaawansowanej ciemniowej edukacji fotograficznej stanowi unikalną wartość naszej szkoły. Podczas kolejnych zajęć i ćwiczeń stopniowo dopuszczamy oczywiście używanie aparatów z cyfrowych. Na rok podstawowy zapraszamy wszystkich chętnych – niezależnie od stopnia zaawansowania.

Na roku warsztatowym obok kontynuacji wykładów teoretycznych dużą rolę odgrywają pracownie autorskie prowadzone przez znamienitych fotografów, uczące kompleksowego i projektowego podejścia do fotograficznych tematów. Poza tym można uczestniczyć w pracowniach oświetleniowych i graficznych na zaawansowanym poziomie oraz zmierzyć się z zagadnieniami teoretycznymi oraz praktyką z obszarów: dokumentu, reportażu, portretu, ciała, aktu, mody, fotografii kreacyjnej, itd. Edukację na roku warsztatowym podejmują absolwenci roku podstawowego oraz osoby z zewnątrz – po uzyskaniu pozytywnego wyniku rozmowy kwalifikacyjnej.
Chętnych do podjęcia nauki na roku warsztatowym zapraszamy też na nieodpłatne konsultacje w trakcie spotkań informacyjno-naborowych.

Zamknięciem i dopełnieniem cyklu nauki w Studium jest rok dyplomowy, w trakcie którego oprócz przewidzianych programem wykładów słuchacze pod okiem wybranego promotora realizują własny - autorski zestaw prac wystawowych, a później bronią go przed komisją podczas uroczystych, otwartych obron dyplomów organizowanych w Starej Galerii ZPAF. Prace dyplomowe zostają zaprezentowane podczas wystawy dyplomowej w Starej Galerii.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W STUDIUM

Zajęcia programowe w trybie wieczorowym odbywają się w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00 - 21:00, a w trybie zaocznym w weekendy. Z uwagi na charakter niektórych zajęć - takich jak pracownia oświetlenia, ćwiczenia w terenie, pracownia komputerowa - część z nich, niezależnie od wybranego trybu, może odbywać się w weekendy w formie bloków zajęć w grupach.

Większość wykładów i spotkań oraz zajęcia ciemniowe odbywają się w siedzibie ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie. Pozostałe zajęcia odbywają się w studiach i pracowniach naszych wykładowców. Zajęcia w ciemni, w studio i w pracowniach autorskich odbywają się w małych grupach.
  • O udział w zajęciach roku podstawowego mogą ubiegać się wszyscy ainteresowani niezależnie od swoich umiejętności i wiedzy z zakresu fotografii czy sztuki.
  • Na rok warsztatowy – osoby zaawansowane w edukacji fotograficznej.
  • Rok dyplomowy otwarty jest tylko dla absolwentów roku warsztatowego.

Mimo, że cykl edukacji trwa tylko trzy lata, nie pozostawiamy naszych Słuchaczy samych sobie. Wszyscy chętni mogą dołączyć do Klubu Absolwentów, w którym poza spotkaniami i wspólnym omawianiem swoich prac, bardzo często rodzą się pomysły i projekty wspólnych wystaw (ostatnia taka realizacja to wystawa „Miasto” prezentowana w Traffic Clubie).

Słuchacze i absolwenci Studium Fotografii ZPAF czynnie uczestniczą w wydarzeniach artystycznych ZPAF: w wernisażach i finisażach, wykładach, prelekcjach, pokazach i plenerach, od kilku lat włączają się w program i realizację Nocy Muzeów.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie