Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych

w Żarach

ul. Zielonogórska 23, 68-200 Żary
tel./fax (68) 374-25-75, tel. (68) 470-32-04
www:   http://www.zsoit.zary.internetdsl.pl
e-mail:   zsoit.zary@interia.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10039 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- klasa o nachyleniu europejsko - sportowym ze zwiększoną liczbą godzin na: język angielski, WOS, biologia, dodatkowe zajęcia WF

TECHNIKUM NR 1 (4 lata)

Wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska oraz dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe i laboratoria, nowoczesny sprzęt dydaktyczny to niewątpliwe atuty Zespołu Szkół. Aktualnie szkoła dysponuje bardzo dobrym sprzętem technodydaktycznym, a w tym m.in.:

 • 2 pracownie komputerowe,
 • pracownia hotelarska,
 • pracownia techniki biurowej,
 • pracownia gastronomiczna,
 • pracownia przedsiębiorczości,
i wiele innych mających warunki do komputerowego wspomagania procesu kształcenia różnych przedmiotów. Stale modernizowany jest sprzęt oraz doposażane są gabinety i pracownie przedmiotowe.

Proponujemy zmodernizowane programy nauczania i ciekawe zawody oraz specjalności w szkole otwartej na nowoczesność i zmiany ukierunkowane na ciągłe poszukiwania metod dobrej współpracy uczniów i nauczycieli w procesie nauczania - uczenia się.

Od czerwca 2007 roku należymy do Europejskiego Stowarzyszenia AEHT.
Uczniowie technikum odbywają programowe praktyki zawodowe w hotelach i restauracjach. Mają możliwość poznania i zaprezentowania się potencjalnym pracodawcom. Pracodawcy wysoko oceniają przygotowanie zawodowe młodzieży i chętnie przyjmują uczniów na praktyczną naukę zawodu.

Uczniowie mają możliwość brania udziału w zajęciach dodatkowych oferowanych przez placówkę. Oferujemy m.in. zajęcia:

 • przygotowanie do egzaminu zawodowego
 • przygotowanie do egzaminu maturalnego
 • praca z uczniem słabym i zdolnym
 • szkolne koło "Caritas"
 • zajęcia artystyczno - literackie
 • szkolne kółko LOK - sekcja strzelecka

Uczniowie mogą brać udział w zajęciach sportowych rozwijających umiejętności w takich dziedzinach jak: siatkówka, tenis stołowy, piłka nożna i pływanie, tańce, aerobik. Treningi odbywają się na dobrze wyposażonej sali gimnastycznej, boiskach szkolnych, a także na miejskiej pływali Wodnik.

Chcemy by ta szkoła była przyjazna uczniom oraz ich rodzicom i odpowiadała na ich oczekiwania, tak pod kątem doboru kierunków i profili kształcenia oraz ich efektywności kształtowania umiejętności jak i dobrym i właściwie realizowanym programem wychowawczym.

SUKCESY

Uczniowie naszej szkoły z sukcesami rokrocznie uczestniczą w konkursach ze znajomości książek, przeglądzie teatrów profilaktycznych, międzyszkolnym konkursie recytatorskim, dyktandzie powiatowym, przeglądzie piosenki turystycznej oraz ogólnopolskim konkursie recytatorskim.

Uczniowie Technikum Hotelarskiego i Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych biorą udział w licznych konkursach i olimpiadach tematycznych na szczeblu wojewódzkim, zajmując na nich czołowe miejsca.

Na Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Gastronomicznym w 2007 r. nasz uczeń zajął III miejsce a w 2008 r. nasz uczeń zajął IV miejsce.

Uczniowie od lat biorą udział w konkursach kulinarnych organizowanych przez Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu i w Wojewódzkich Olimpiadach o Żywieniu.

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Zespół Szkól Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach utrzymuje kontakty z różnymi placówkami kształcenia zawodowego za granicą. Współpraca ta przybiera różnorodne formy. Od kilku lat prowadzimy współpracę z bawarskimi hotelami, w których nasi uczniowie odbywają swoje praktyki zawodowe. Praktyki te odbywają się za pośrednictwem Centralnego Zrzeszenia Zakładów Hotelarskich i Gastronomicznych we Frankfurcie nad Menem, które nadzoruje wymianę praktykantów.

Praktyki te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży z kilku względów - stwarzają im później lepsze możliwości podjęcia pracy i już na wstępie pozwalają im osiągnąć wymierne korzyści z odbytych praktyk oraz oprócz umiejętności zawodowych rozwijają umiejętności językowe, co daje im dużo większe szanse na zdobycie miejsca pracy.

Od kilku lat staramy się również poszerzyć nasze kontakty zagraniczne i poszukujemy nowych partnerów do współpracy. W tym celu w ostatnich latach odwiedziliśmy kilka placówek kształcenia zawodowego w naszym bezpośrednim sąsiedztwie w Niemczech ? w Saksonii i Branderburgii. Są to placówki, które oferują nowe kierunki kształcenia takie jak np. grafik komputerowy, czy hotelarz lub gastronom, ale w szerokim tego słowa znaczeniu, mający dużo szersze umiejętności lub uprawnienia do wykonywania zawodu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie