Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące

im. S. Żeromskiego

ul. J. Kacperskiej 6a, 96-300 Żyrardów
tel. (46) 855-31-22
www:   http://lo.zyrardow.edu.pl
e-mail:   lozyrard@lo.zyrardow.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5071 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

- matematyka, fizyka, informatyka
  albo j. angielski

- matematyka, geografia, j. angielski
  albo informatyka

- biologia, chemia
- język polski, historia, wos
- biologia, matematyka, nformatyka
- język polski, geografia, wos

Języki obce nauczane są w naszej szkole w grupach międzyoddziałowych. Język angielski jest językiem wiodącym w naszym liceum. W niektórych klasach językiem wiodącym może być język francuski. Stwarzamy Ci szansę nauki wybranego przez Ciebie języka oraz poziomu zaawansowania. Uczymy języka: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego.

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie to szkoła średnia z wieloletnią tradycją, która wykształciła kilka tysięcy mieszkańców naszego miasta i powiatu. Od lat staramy się tworzyć możliwości realizacji ambicji intelektualnych i rozwijania zainteresowań uczniów zgodnie z najwyższymi standardami edukacyjnymi i wyzwaniami przyszłości. Zwróceni ku przyszłości nie zapominamy o wartościach, które kształtowały i powinny kształtować kolejne pokolenia młodych Polaków i realizujemy je w naszym programie wychowawczym.

Uczeń naszej szkoły może uczestniczyć w interdyscyplinarnych projektach oraz rozwijać swoje zainteresowania w kołach przedmiotowych: z matematyki, fizyki, geografii, informatyki, biologi, chemii, historii, wiedzy o społeczeństwie. W klasie trzeciej oferujemy zajęcia przygotowujące do matury.
Uczniowie szkoły mają stały dostęp do Internetu oraz wydają gazetkę szkolną, nagrywają i prezentują społeczności szkolnej audycje radiowe, filmy dokumentalne i fabularne.

Szkoła uczestniczy w Projekcie Sokrates-Comenius. Możesz i Ty poznać rówieśników z wielu europejskich krajów, brać udział w zagranicznych wyjazdach.

"W naszej szkole jest bezpiecznie, wygodnie, skutecznie, zdrowo, interesująco i wesoło, bo:"
  • Nasza szkoła jest nowoczesna, wejścia do budynku są monitorowane, a szatnie zamykane i zabezpieczone dyżurami nauczycieli.
  • Mamy bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, w tym trzy pracownie informatyczne i stały dostęp do Internetu. Świetnie wyposażona biblioteka - Multimedialne Centrum Informacji.
  • Nauczyciele i rodzice korzystają z dziennika elektronicznego.
  • Nasi nauczyciele mają wykształcenie uniwersyteckie, większość ma status nauczyciela dyplomowanego. Oprócz zajęć lekcyjnych chętnie prowadzą dodatkowe zajęcia, poszerzające zainteresowania uczniów oraz zajęcia fakultatywne dla uczniów klas drugich i trzecich. Dzięki temu nasi uczniowie osiągają doskonałe wyniki na egzaminach maturalnych i dostają się na studia dzienne.
  • Wprowadziliśmy dodatkową ofertę zajęć - zajęcia prowadzone na platformie edukacyjnej.
  • Na nowoczesnej hali sportowej i rozległym boisku przy szkole prowadzone są obowiązkowe i dodatkowe zajęcia sportowe. Z tego powodu osiągamy świetne wyniki w zawodach sportowych. Społeczność szkoły może korzystać z siłowni, wkrótce z basenu. W naszej szkole zadbamy również o Twoje zdrowie duchowe: do dyspozycji uczniów jest psycholog i pedagog szkolny.
  • W szkole realizowane są niezliczone projekty popularno - naukowe oraz projekty EFS. Dzięki temu uczniowie kształcą rozmaite umiejętności przydatne w dorosłym życiu, w podejmowaniu poważnych decyzji dotyczących studiów i przyszłej pracy pomaga zatrudniony w naszej szkole doradca zawodowy.
  • Ze względu na głębokie tradycje bardzo często mamy okazję do imprez okolicznościowych. Odbywają się również dyskoteki, zabawy tematyczne, imprezy samorządowe - nasza Dyrekcja otwarta jest na wszelki inicjatywy młodzieży. Nasze tradycje: Walentynki, zajęcia integracyjne, powitanie, Stefanki.

Nasza szkoła uzyskała status Lokalnej Akademii CISCO. W ramach programu Cisco Networking Academy (CNA) zainteresowani informatyką uczniowie będą mogli nieodpłatnie uczestniczyć w kursie IT Essentials: PC Software and Hardware i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać międzynarodowy certyfikat CISCO. Certyfikaty CISCO potwierdzają wysokie kwalifikacje zawodowe i otwierają drzwi kariery w wielu firmach branży IT, a osoby posiadające takie certyfikaty są poszukiwanymi przez pracodawców specjalistami. W Europie i USA wiele uczelni z kierunkami informatycznymi uznaje certyfikat CISCO jako jeden z najważniejszych.
Jeśli lubisz się uczyć w takich warunkach zapraszamy do nas.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie