Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Dobrej Edukacji

im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku

ul. Chłopska 64, 80-350 Gdańsk
tel. kom. 609-916-501
www:   http://www.gdansk.dobraedukacja.edu.pl
e-mail:   ade.gdansk@dobraedukacja.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6922 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

AKADEMIA DOBREJ EDUKACJI

- innowacyjne liceum i gimnazjum
- treści wynikające z programu szkolnego
  uczniowie pogłębiają w dowolny sposób –
  indywidualnie, w grupach zainteresowań

- uczniowie są wyposażeni w tablety
  z dostępem do Internetu

- nauka, która pozwala rozumieć świat
  i poznawać zagadnienia w sposób
  całościowy, różnorodny i wyczerpujący –
  dla zainteresowanych uczniów nawet na
  poziomie specjalistycznym


Akademia Dobrej Edukacji im. Macieja Płażyńskiego rozpoczęła swoją działalność od września 2013 w Gdańsku.

Wyobraźcie sobie szkołę bez klas i tradycyjnego planu lekcji. Szkołę, w której uczniowie robią maksymalne postępy, ucząc się we własnym tempie i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Szkołę, do której chodzą z ciekawością. Akademie Dobrej Edukacji – innowacyjne szkoły przyszłości – od września 2013 roku zaczęły działać w Gdańsku i w Warszawie.

Dla kogo są nasze szkoły?

Szkoły są przeznaczone dla wszystkich uczniów, w tym także dla tych, którzy mogą czuć się źle w tradycyjnym systemie edukacji:
  • o określonych już szczególnych talentach, pasjach i zainteresowaniach,
  • mających trudności w odkryciu swojego potencjału,
  • z trudnościami w nauce,
  • zmagających się z przewlekłymi chorobami lub niepełnosprawnych.

Jak wygląda nauka?

Szkoła jest otwarta od 7.30 do 17.30. Koncepcja szkoły została przygotowana i będzie realizowana przy wsparciu kadry z uczelni wyższych, zakłada odejście od tradycyjnych lekcji i podziału na klasy. Dzięki temu możliwa jest nauka, która pozwala rozumieć świat i poznawać zagadnienia w sposób całościowy, różnorodny i wyczerpujący – dla zainteresowanych uczniów nawet na poziomie specjalistycznym.

Na podstawie prowadzonych diagnoz tempo i sposób nauki są dostosowywane do indywidualnych zdolności i zainteresowań uczniów. To oni, wspólnie z rodzicami i nauczycielami decydują o przebiegu nauki – zajęciach planowanych i obowiązkowych, lub o dodatkowej ofercie, z której korzystają. Dzięki temu czują się odpowiedzialni za własny rozwój oraz zmobilizowani do realizacji wyznaczonych celów.

Obowiązkowe treści wynikające z programu szkolnego uczniowie pogłębiają w dowolny sposób – indywidualnie, w grupach zainteresowań (bez względu na wiek), biorąc udział w projektach, zajęciach dodatkowych oraz wycieczkach edukacyjnych organizowanych przez szkołę. W ten sposób mogą wspólnie stawiać czoła wyzwaniom, poszukując odpowiedzi również poza szkołą i budując więzi w atmosferze wzajemnego szacunku.

To uczniowie są odpowiedzialni za swoje postępy w nauce. Mają prawo do stawiania nauczycielom wszelkich pytań i uzyskania od nich pomocy. Mogą korzystać z konsultacji u nauczycieli, uczyć się sami, lub pod opieką rodziców.

Dodatkowo uczniowie są wyposażeni w tablety z dostępem do Internetu, bowiem naturalnym otoczeniem współczesnej młodzieży są nowoczesne technologie i przestrzeń wirtualna, w której aktywnie są obecni. Z pomocą tabletów uczniowie mogą kontaktować się z nauczycielami i rozwiązywać przez Internet otrzymywane każdego tygodnia zadania. Uzyskują także dostęp do rekomendowanych treści edukacyjnych. Ważne jest, aby młodzi ludzie potrafili sprawnie korzystać z potencjału sieci, wykorzystując zdobywane w szkole umiejętności dla własnego rozwoju w dorosłym życiu.

Aktywność, postępy i rezultaty nauki uczniów są opisywane przez nauczycieli co trymestr. Dzięki temu uczniowie, rodzice i nauczyciele mogą wspólnie planować pracę na kolejny okres. Jest to konieczne dla wyboru właściwych form i metod pracy służących osiąganiu satysfakcji z rozwoju i czerpania radości z nauki, która może być atrakcyjna i ciekawa.

Dlaczego taka szkoła?

Wierzymy, że drogą do osiągania najlepszych efektów edukacyjnych jest indywidualne podejście do potencjału, możliwości, zainteresowań i pasji każdego ucznia. Oferta Akademii Dobrej Edukacji została przygotowana z myślą o uczniach, którzy potrzebują wsparcia w czerpaniu radości z nauki i własnych postępów.

Aby w oparciu o solidną edukację, opartą na nowatorskim i zindywidualizowanym kontakcie z uczniem, przygotować go do nauki na kolejnych etapach kształcenia i satysfakcjonującej przyszłości.

W naszym przekonaniu to uczeń jest najważniejszy. Bez względu na pochodzenie, uzdolnienia, problemy rozwojowe, czy dysfunkcje – ma prawo do szacunku i akceptacji swojej odrębności i różnorodności, zarówno ze strony rówieśników, jak i nauczycieli.

Chcemy tworzyć szkoły kształcące samodzielnych, pewnych siebie, pozytywnie nastawionych do świata młodych ludzi.

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie „Dobra Edukacja” tworzą rodzice i nauczyciele z wieloletnim stażem. Wspólnie chcemy tworzyć i upowszechniać nowatorskie i efektywne sposoby służące dobrej edukacji.

Uważamy, że dobra edukacja to dobra opieka, dobre wychowanie, dobre kształcenie i dobre efekty. Doświadczenie, wiedza i kompetencje członków naszego Stowarzyszenia gwarantują solidność i efektywność naszych działań.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie