Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Budowlanych

im. Mikołaja Kopernika

ul. Okrzei 42, 66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. (095) 720-17-33
www:   http://www.zsb.gorzow.org
e-mail:   zsbgorzow@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16035 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)

- mechanik pojazdów samochodowych
- monter instalacji i urządzeń sanitarnych
- murarz
- cieśla

ZASADNICZA SZKOŁA dla Dorosłych (3 lata)

- ogrodnik (rekrutacja przeprowadzana przez OHP)
 

TECHNIKUM (4 lata)


TECHIKUM UZUPEŁNIAJĄCE (3 lata)

- technik budownictwa
- technik mechanik o spec. samochodowej

SZKOŁA POLICEALNA (2 lata)


LICEUM PROFILOWANE (1 rok)


Szkoła zatrudnia profesjonalną, wykwalifikowaną, fachową i rzetelną kadrę pedagogiczną, która wspomaga uczniów nie tylko w zdobywaniu wiedzy ogólnej i zawodowej, ale także w rozwijaniu innych umiejętności i zainteresowań.

Na terenie szkoły działa wiele kół przedmiotowych oraz grup zainteresowań, tj.:

  • gazetka szkolna,
  • teatrzyk,
  • zespoły sportowe,
  • PCK,
  • klub ekologiczny,
  • Klub Turystyki Pieszej i inne.

W 2003 roku oddano do użytku drugą kompletnie wyposażoną pracownię komputerową oraz centrum multimedialne, umożliwiające uczniom korzystanie z Internetu.

Szkoła prowadzi współpracę międzynarodową z podobnymi placówkami we Włoszech, Niemczech i Słowacji oraz wymianę młodzieży w ramach praktyk z Centrum Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie.

INTERNAT

Wybór szkoły średniej -w wielu wypadkach związany jest z koniecznością mieszkania w internacie. To duży stres dla młodych ludzi, ale również dla ich rodziców.

W naszym internacie staramy się pomóc w przejściu tego pierwszego, jakże trudnego okresu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każde dziecko jest inne, inaczej reaguje na zmianę otoczenia, pierwsze niepowodzenia i co najważniejsze - bardzo indywidualnie przeżywa rozstanie z domem.

Młodzież mieszkającą w naszym internacie traktujemy bardzo indywidualnie. Działania, jakie podejmujemy kierowane są troską: o zachowanie odrębności każdego z wychowanków. Wiele czasu poświęcamy na potrzeby i zainteresowania młodzieży. Dzięki uprzejmości Centrum Sportowo- rekreacyjnego "SŁOWIANKA" możemy za niewielką odpłatnością korzystać z Basenów, lodowiska czy kręgielni. Dla wielu mieszkańców internatu pierwszy bezpośredni kontakt z Internetem ma miejsce na nieodpłatnych zajęciach komputerowych. Uczniom słabszym proponujemy pomoc w nauce i zarówno ze strony wychowawców, jak i starszej lepiej uczącej się młodzieży. Dodatkową pomoc stanowi biblioteka podręczna, która jest uzupełnieniem księgozbiorów szkolnych i domowych.

Z roku na rok staramy się poprawiać warunki mieszkaniowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, może ona doposażyć pokoje według własnego uznania (my jedynie dbamy o zachowanie estetyki).

Zdajemy sobie sprawę, że nie uciekniemy od problemów, Jakie niesie ze sobą dzień dzisiejszy: problemy przynosi do internatu młodzież, a my jedynie robimy wszystko by je wspólnie rozwiązywać. Korzystamy z pomocy i fachowego wsparcia pracowników Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, które ma swoją siedzibę w naszym internacie, wierząc, że milczenie i chowanie głowy w piasek to najgorsze sposoby radzenia sobie z problemami uzależnień.

Chętnym wychowankom wskazujemy wartościowe imprezy kulturalne w mieście, na których w miarę naszych skromnych możliwości staramy się bywać (dyskusyjny klub filmowy, spektakle teatru "Kreatury").

Każdego roku nasza oferta poszerza się o propozycje młodzieży. To ona organizuje sobie i innym zajęcia o charakterze kulturalnym, ucząc się pracy w zespole, odpowiedzialności, dojrzałości.

Z wielką radością powitamy wśród nas Państwa dziecko. Wierzymy, że nasz internat stanie się dla niego nie przysłowiowym, ale prawdziwym "drugim domem".

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie