Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
XI Liceum Ogólnokształcące

im. K.I.Gałczyńskiego

ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 53, 25-432 Kielce
tel. (041) 331-27-22; (041) 331-63-52; fax: (041) 331-63-52
www:   http://www.11lo.net
e-mail:   11lo.galczynski@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8949 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
z rozsz. przedmiotami:

- 1 A - j.polski, historia
Działania nasze w tej klasie zmierzać będą do rozwoju uzdolnień literackich, dziennikarskich.(Uczniowie redagują gazetkę szkolną).

- 1 B - biologia, chemia
Edukacja ukierunkowana jest na przygotowanie do studiów na kierunkach: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria.

- 1 C - j.polski, historia
Działania nasze w tej klasie zmierzać będą do rozwoju uzdolnień literackich, dziennikarskich, aktorskich.(Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania w teatrze szkolnym).

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
z rozsz. przedmiotami:

- 1 D - matematyka, informatyka
Przygotowanie do certyfikatu ECDL. W klasie realizowany jest innowacyjny program nauczania informatyki. Zajęcia prowadzone są w dwóch nowoczesnych pracowniach komputerowych.

- 1 E - biologia, jezyk angielski
Edukacja ukierunkowana jest na przygotowanie do studiów na kierunkach: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, filologia angielska.

- 1 F - język polski, WoS
Podstawowy język to angielski. Drugim jest język wybrany przez ucznia: nimiecki, rosyjski lub hiszpański.

- 1 G - język angielski, geografia
Podstawowy język to angielski. Drugim jest język wybrany przez ucznia: nimiecki, rosyjski lub hiszpański.

XI Liceum Ogólnokształcące powstało w roku szkolnym 1993/94. Jest to najmłodsze liceum w Kielcach, ale dysponuje znakomitymi warunkami lokalowymi oraz wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, która gwarantuje wysoki poziom kształcenia i sprzyjający klimat do zdobywania wiedzy. Każdy uczeń ma również możliwość skorzystania z pomocy psychologa szkolnego.

Zajęcia odbywają się na zmiany, w godzinach od 8.00 do 16.15. Uczymy się w pracowniach przedmiotowych wyposażonych w najnowszy sprzęt. Posiadamy dwie najnowocześniejsze pracownie komputerowe. Zajęcia sportowe odbywają się w odrębnym pawilonie, w którym znajduje się pełnowymiarowa sala sportowa oraz mniejsze sale gimnastyczne gwarantujące wszechstronny rozwój fizyczny ucznia. W naszej szkole uczniowie mogą korzystać ze stołówki (śniadania, obiady) oraz dokonywać zakupów przyborów szkolnych i artykułów żywnościowych w sklepiku. Dla młodzieży zamiejscowej istnieje możliwość zakwaterowania w internatach.

W szkole stosuje się nowoczesne metody kształcenia, przede wszystkim problemowe i aktywizujące zmuszające do samodzielnego rozwiązywania zadań. Kształci się umiejętności indywidualnego gromadzenia wiedzy, selekcji materiału, wnioskowania, zapamiętywania, itp. niezbędne na egzaminie maturalnym i na studiach.

Szkoła jako jedyna w Kielcach, posiada specjalną ofertę kształcenia kulturalnego młodzieży: wyjazdy do teatrów krakowskich, warszawskich, łódzkich, lekcje w muzeum, zajęcia warsztatowe w ramach programu autorskiego poszerzające wiedzę o teatrze, formach wypowiedzi publicystycznych i kulturze języka, który we współczesnym świecie jest najważniejszym narzędziem komunikacji międzyludzkiej.

Dla uczniów zainteresowanych informatyką szkoła oferuje autorski program nauczania tego przedmiotu oraz zajęcia przygotowujące do certyfikatu ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych) honorowanego w krajach Unii Europejskiej - zaświadczającego, że jego posiadacz zdobył umiejętności w zakresie obsługi komputerów i programów użytkowych.

Istnieje też możliwość nauki języków obcych: j. angielskiego, j. niemieckiego, j. rosyjskiego, j. łacińskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.

Nauczyciele naszej szkoły prowadzą również nieodpłatne zajęcia przygotowujące do matury i do egzaminów na wyższe uczelnie.

Nasi absolwenci są dziś studentami Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Łódzkiego, Toruńskiego, Akademii Rolniczej w Krakowie, Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Akademii Świętokrzyskiej, Politechniki Krakowskiej, Wrocławskiej, Świętokrzyskiej, Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie i wielu innych uczelni.

Szkoła oferuje swoim uczniom różne formy zajęć pozalekcyjnych: sukcesy odnosi Szkolna Scena A(tu) - (dwa razy pierwsze miejsca w miejskim przeglądzie zespołów teatralnych szkół średnich), wysoki poziom reprezentuje gazeta szkolna, dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia sportowe, szczególnie koszykówka; wyjazdy na pokazy z fizyki organizowane przez wyższe uczelnie.

Szkoła kładzie nacisk nie tylko na wszechstronny rozwój intelektualny ucznia, ale i na jego wychowanie; wpaja normy moralne, uczy właściwych zachowań, odpowiedzialności, walczy z chamstwem, nałogami; dla młodzieży i rodziców organizowane są specjalne warsztaty prowadzone przez psychologów, dotyczące np. asertywności, eliminowania agresji, dobrego funkcjonowania w grupie, przeciwdziałania nałogom i inne.

Każdy uczeń, który przychodzi do naszej szkoły, jest dla nas ważny, klęskę ucznia odbieramy jako osobistą porażkę, ściśle współpracujemy z rodzicami, by klęsk było jak najmniej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie