Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Kolegium Szkół Prywatnych

ul. Karczówkowska 27, 25-713 Kielce
tel./fax. (41) 345-71-11; tel./fax: (41) 366-93-37 (Gimnazjum i LO)
ul. Jagiellońska 109 A (Gimnazjum i Liceum)
www:   http://www.ksp.edu.pl
e-mail:   ksp@ksp.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11316 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA PODSTAWOWA

- W naszej szkole panuje przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. Mała liczba osób w klasach pozwala poświęcić osobną uwagę wszystkim uczniom.
 

GIMNAZJUM JĘZYKOWE

- rozszerzony program nauczania języków angielskiego i niemieckiego z udziałem native-speakerów
- chętni mogą też uczestniczyć w zajęciach z języka włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego

I PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- W naszej szkole nie ma typowego podziału na profile, to uczniowie wybierają przedmioty, które chcą poznawać w ramach programu rozszerzonego. Nie ma więc ograniczeń wynikających ze sztucznego narzucania kierunków kształcenia.

Jesteśmy bezpieczną i przyjazną szkołą, dbającą o potrzeby naszych uczniów.

Kolegium Szkół Prywatnych zostało uhonorowane prestiżową nagrodą "SKRZYDŁA". Spośród kilkudziesięciu firm, to Kolegium Szkół Prywatnych znalazło się w zaszczytnym gronie szesnastu laureatów. 21.09.2012 r. na uroczystej gali w Hotelu Kongresowym Pani Dyrektor odebrała statuetkę i okolicznościowy dyplom. "Skrzydła" to najstarsze nagrody gospodarcze przyznawane najlepszym firmom w regionie świętokrzyskim, które swoimi produktami i usługami wybijają się ponad przeciętność - są synonimem wysokiej jakości i poziomu.

Kolegium Szkół Prywatnych zostało wyróżnione za: "Edukacja dla przyszłości" - program kształcenia w zakresie rozszerzonym języków obcych w szkołach podstawowej, gimnazjum i liceum. W roku 2011 praca i aktywność kadry pedagogicznej Kolegium zostały docenione przyznaniem tytułu Lidera Regionu w kategorii Edukacja i Oświata.

Wysoko wykwalifikowana kadra dba o wszechstronny rozwój uczniów w atmosferze życzliwości i akceptacji.
  • Szkoła zapewnia rozbudowany trening komputerowy, w bardzo nowocześnie wyposażonych pracowniach. Intensywny tryb nauki umożliwia osiągnięcie biegłości w korzystaniu z systemów i sieci komputerowych i opanowanie powszechnie stosowanych programów użytkowych.
  • Corocznie szkoła jest organizatorem zagranicznych obozów językowych, wymiany międzynarodowej, imprez popularyzujących j.niemiecki i j.angielski oraz kulturę narodów, które posługują się tymi językami.
  • Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się obowiązkowo na sali gimnastycznej i na pływalni.

PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Szkoła Podstawowa rozpoczęła działalność od 1995 r., początkowo w ramach dwóch ostatnich klas wchodzących w skład Gimnazjum Językowego, a jako osobna placówka wznowiła działalność w roku 2006. W nauczaniu najmłodszych od początku kierujemy się najnowszymi programami, które nie tylko dostarczają naszym uczniom niezbędnej wiedzy, ale również rozwijają ich talenty, zainteresowania i uczą kreatywnego działania. W szkole panuje przyjazna atmosfera, dzięki której każde z dzieci czuje się docenione i zauważone. Zespoły klasowe o małej liczebności dają nauczycielom możliwość zindywidualizowania procesu nauczania.

Świetlica
Świetlica zaprasza uczniów szkoły podstawowej w godzinach od 7.00 do 16.30
Zajęcia świetlicowe odbywają się w trzech salach. W związku z tym wychowawcy organizujący pracę grup mogą swobodnie dostosować tematykę spotkań nie tylko do wieku dzieci, lecz również ich zainteresowań, preferencji i aktywności.

Nauczyciele poprzez właściwy styl kierowania grupą tworzą wyjątkową atmosferę, co pozytywnie wpływa na samopoczucie i możliwość rozwoju. Bogata oferta zajęć świetlicowych oprócz walorów wychowawczych i dydaktycznych ma wartości integracyjne, co przekłada się na wyjątkowy klimat i atmosferę.

Nauka Języków Obcych
  • W klasach „0” odbywają się zajęcia z języka angielskiego.
  • W klasach I-III dzieci uczą się dwóch języków obcych tj. języka angielskiego i języka francuskiego lub hiszpańskiego.
  • W klasach IV-VI uczniowie biorą udział w zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego lub francuskiego albo hiszpańskiego.

GIMNAZJUM JĘZYKOWE

Działające od 1995 roku Gimnazjum Językowe było pierwszą placówką tego typu w naszym regionie. Szkołę charakteryzuje wysoki poziom nauczania, co wielokrotnie potwierdziły rankingi wyników egzaminu gimnazjalnego w województwie świętokrzyskim, szczyci się również laureatami konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

Szkoła słynie z wysokiego poziomu nauczania. Każdego roku zajmuje pierwsze lub drugie miejsce w rankingu szkół, które osiągnęły najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym w województwie świętokrzyskim. Dzięki temu uczniowie mają zapewniony wstęp do najlepszych liceów w Polsce.

Nasze Gimnazjum może poszczycić się laureatami konkursów przedmiotowych z j. angielskiego, j. niemieckiego, j. rosyjskiego, j. polskiego, matematyki, fizyki, historii, informatyki i biologii organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Realizujemy także rozszerzony program nauczania języków angielskiego i niemieckiego z udziałem native-speakerów, chętni mogą też uczestniczyć w zajęciach z języka włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego.

Certyfikaty językowe
Nasi uczniowie mogą również uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego - na tzw. lekcje certyfikatowe. W trakcie tych zajęć uczniowie zapoznają się ze specyfiką międzynarodowych egzaminów językowych takich jak First Certificate of English (FCE) i Zertifikat Deutsch B1. Podczas tej dodatkowej lekcji rozwijamy sprawności językowe (czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie), a także poszerzamy wiedzę na temat zagadnień gramatycznych i leksykalnych. Wierzymy, że znajomość języków obcych potwierdzona certyfikatem ułatwi naszym uczniom start w życie studenckie i zawodowe.

Gimnazjum Językowe tworzy wspaniałą atmosferę. Wyjazdy do największych teatrów w Polsce na musicale, przedstawienia teatralne i operowe. Wycieczki edukacyjne do Anglii i Niemiec, Biała Szkoła w Białce Tatrzańskiej, pozwalają nie tylko na rozwijanie zainteresowań i umiejętności młodzieży. Służą także budowaniu pozytywnych relacji wśród rówieśników oraz w kontaktach nauczyciel – uczeń.

I PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Rozbudowany program nauczania języków obcych, swobodne łączenie zajęć fakultatywnych umożliwia uczniom w pełni realizować zaplanowany tok nauki. Skuteczność takich rozwiązań potwierdza stuprocentowa zdawalność egzaminu maturalnego i osiąganie przez naszych absolwentów wyników należących do jednych z najwyższych w województwie.

Wspólne
wycieczki, wyjazdy do teatrów i muzeów, Biała Szkoła w Białce-Tatrzańskiej czy doskonalące umiejętności językowe pobyty w Anglii i Niemczech służą tworzeniu pozytywnych więzi nie tylko wśród młodzieży.

Łączenie wymagań, szacunku i troski o przyszłość ucznia to recepta, która pozwala uznać naszą szkołę za miejsce odpowiednie dla ambitnych i żądnych życiowych sukcesów młodych ludzi.
Z pewnością najlepszą wizytówką szkoły są jej wychowankowie. Istniejące od 1992 roku Liceum Ogólnokształcące w Kielcach może poszczycić się tym, że nasi byli uczniowie pełnią obecnie ważne i odpowiedzialne społecznie funkcje zarówno w kraju jak i za granicą. Są wśród nich lekarze, prawnicy, inżynierowie, ekonomiści, dziennikarze i przedsiębiorcy. To, że nie zapominają o dawnej szkole i dzielą się swymi sukcesami z nauczycielami i wychowawcami, zawdzięczamy szczególnej atmosferze i indywidualnemu podejściu do ucznia.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie