Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Sióstr Nazaretanek

im. św. Jadwigi Królowej

ul. Słowackiego 5, 25-365 Kielce
tel. (41) 343-51-99, fax (41) 344-63-84
www:   http://nazaret.kielce.pl
e-mail:   sekretariat@nazaret.kielce.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4404 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

GIMNAZJUM

- klasa z drugim językiem obowiązkowym - francuskim
- klasa z drugim językiem obowiązkowym - niemieckim
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa humanistyczna (z filozofią) o specjalności kulturoznawczej
- klasa humanistyczna (z filozofią) o specjalności społecznej
- klasa matematyczno-przyrodnicza specjalność biologiczno-chemiczna
- klasa matematyczno-przyrodnicza specjalność matematyczno-informatyczna
- w obu klasach obowiązują dwa języki obce nowożytne, w tym język angielski oraz do wyboru: język francuski lub język niemiecki; dodatkowo trzeci język obcy do wyboru: język włoski lub język łaciński

Od samego początku szkole sióstr Nazaretanek patronuje św. Jadwiga Królowa. Głównym zadaniem szkoły jest stwarzanie warunków wszechstronnego rozwoju ucznia, który odkrywając swoje możliwości i talenty staje się świadomy sensu własnego życia, cechuje go odpowiedzialność, samodzielność, otwarcie na innych, wrażliwość na dobro i piękno.

Szkoła rekrutuje uczniów uzdolnionych, twórczych, wyrażających pragnienie pogłębienia wiedzy i osobistego rozwoju.

Celem szkoły jest kształcenie i wychowywanie uczniów w oparciu o zasadę personalizmu chrześcijańskiego do odpowiedzialności za siebie i za innych oraz za dobro wspólne w życiu rodzinnym i społecznym. Z nauczaniem ściśle związane jest wychowanie, które odbywa się podczas wszystkich zajęć szkolnych i dotyczy wszystkich nauczycieli. Nauczyciel dla uczniów jest przewodnikiem po otaczającej rzeczywistości, mistrzem i przyjacielem służącym radą i pomocą. Jest osobą autentyczną i wiarygodną.

Chcemy przygotować ucznia do świadomego wyboru dalszej drogi kształcenia oraz pełnienia rożnych ról w społeczeństwie.
Wszystkie działania mają służyć wszechstronnemu rozwojowi uczniów, przygotowania ich do życia i podejmowania kolejnych zadań edukacyjnych. Dlatego staramy się zapewnić naszym uczniom wysoką jakość nauczania, wychowania i opieki, klimat życzliwości, profesjonalizm, bezpieczeństwo, dobrą organizację pracy. Z tym wszystkim łączymy formację duchową, by uczyć się jak coraz bardziej "być" - stawać się dojrzałym i odpowiedzialnym , coraz lepiej rozumieć siebie, świat, w którym żyjemy i tych, którzy są obok nas. Chcemy przygotować ucznia do świadomego wyboru dalszej drogi kształcenia oraz pełnienia różnych ról w społeczeństwie.

Program wychowawczy szkoły oparty jest na zasadach chrześcijańskich zaczerpniętych z Biblii i nauczaniu Kościoła oraz tradycji nazaretańskiej. Spójny z nim program profilaktyczny promuje wartości etyczne i moralne w rozwoju osoby.

Uczniowie na co dzień uczą się w dobrze wyposażonych pracowniach (m.in. chemicznej, biologicznej, informatycznej), mają dostęp do bogatych zbiorów szkolnej biblioteki oraz Multimedialnego Centrum Informacyjnego. Nauczyciele wszystkich przedmiotów udzielają konsultacji indywidualnych, a także prowadzone są koła przedmiotowe: biologiczne, chemiczne, matematyczne, informatyczne, polonistyczne, teatralne, na których uczniowie poszerzają swoją wiedzę, umiejętności oraz przygotowują się do konkursów przedmiotowych oraz innych konkursów na szczeblu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

W szkole działa także Towarzystwo Nauk Ścisłych - TNŚ, gdzie uczniowie mają możliwość prowadzenia badań naukowych i wykonywania różnego rodzaju projektów i doświadczeń. Kilka razy do roku organizowane są wyjazdy do Warszawy na Szkołę Festiwalu Nauki organizowaną przez Uniwersytet Warszawski.

Do tradycji szkoły należą: Wspólna Wigilia, rekolekcje Wielkopostne, święto patronki - św. Jadwigi Królowej, a także comiesięczne Msze święte szkolne z udziałem wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

W szkole obowiązuje wszystkich uczniów jednakowy strój codzienny. W gimnazjum granatowa bluza ze znaczkiem szkół nazaretańskich. W liceum biała bluzka lub czarny sweter ze znaczkiem nazaretańskim. Na wszystkie uroczystości uczniowie zakładają tzw. strój galowy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie