Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5

ul. 22 lipca 5, 67-120 Kożuchów
tel. (068) 355-33-94
www:   http://www.zsp5kozuchow.pl
e-mail:   zsp5kozuchow@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5192 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (3 lata)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH
na podbudowie ZSZ
(2 lata)

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

- wielozawodowa

TECHNIKUM


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
dodatkowe zajęcia z:

- dziennikarstwa
- języków obcych
- filozofii

TECHNIKUM WIECZOROWE I ZAOCZNE

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie jest szkołą o długiej tradycji. Początki powstania szkoły sięgają 1964 roku, wówczas jako Liceum Ogólnokształcące siedzibę swą szkoła miała przy ul. Chopina w budynku obecnej Szkoły Podstawowej nr1.

Jesteśmy bardzo nowoczesną i prężnie rozwijającą się placówką edukacyjną bogato wyposażoną dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w nowoczesny sprzęt (laboratorium ekonomiczne, 2 pracownie językowe, 3 pracownie komputerowe, w tym laboratorium grafiki komputerowej).
Odświeżana oferta edukacyjna jest zaletą naszej szkoły. Po wybraniu kierunku kształcenia i jego ukończeniu absolwent "Piątki" nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy czy w dalszym kształceniu.

Zajęcia pozalekcyjne są mocną stroną naszej szkoły. Dla chętnych poszerzania swojej wiedzy przygotowaliśmy projekt finansowany przez Unię Europejską dotyczący rozwoju wiedzy i umiejętności naszych uczniów. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w różnego rodzaju kółkach zainteresowań: kółko informatyczne, geograficzne, sekcji strzeleckiej UKS Beryl, sportowe (unihokej, piłka halowa, piłka siatkowa, ręczna, tenis stołowy). Dużym zainteresowaniem cieszy się kółko dziennikarskie, gdzie młodzi dziennikarze uczą się jak pisać artykuły do gazet (m.in. do Uczniowskiego ZRYW-u, jak zadawać sensowne pytania swoim rozmówcom itd. Ważny jest także fakt, iż uczniowie klas trzecich biorą udział w nieodpłatnych zajęciach pozalekcyjnych przygotowujących ich do egzaminu maturalnego m.in. z języka polskiego, języków obcych, WOS-u, historii, geografii czy biologii.

Wybierz Liceum Ogólnokształcące lub jeden z kierunków technicznych. Dzięki selektywnie dobranym kierunkom nauczania w ZSP 5 mamy szansę uczyć w zawodach, w których obecnie i w przyszłości pracownicy będą potrzebni. U nas zdobędziesz odpowiednie szlify na kierunku: technik informatyk, technik ekonomista, technik BHP, technik spedytor czy też na kierunku ogólnym w liceum ogólnokształcącym gdzie utworzone są klasy: dziennikarska, humanistyczna i lingwistyczna. Jeżeli chcesz uczyć się i pracować mamy odpowiedni kierunek w postaci Zasadniczej Szkoły Zawodowej (wielozawodowej).
U nas także możesz zdobyć wykształcenie średnie w 20 miesięcy (liceum uzupełniające). Jeżeli masz juz średnie wykształcenie a chcesz zdobyć tytuł technika to proponujemy naukę w szkole policealnej gdzie nauka trwa od 1 roku do 2 lat.

Mocne strony szkoły

  • wysoko wykwalifikowana kadra,
  • funkcjonowanie kół zainteresowań,
  • wysoki poziom nauczania większości przedmiotów,
  • przyjazna atmosfera,
  • brak patologii wśród młodzieży,
  • nowoczesna sala sportowa,
  • dobre relacje między młodzieżą a wychowawcami klas,
  • bardzo dobrze wyposażona biblioteka i Internet w szkole.

Kółka zainteresowań

Firma symulacyjna DREAMS
"Małe przedsiębiorstwo" - firma symulacyjna jest miejscem praktycznego kształcenia uczniów w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. Głównym celem zajęć jest założenie firmy i zarejestrowanie jej w centrali firm symulacyjnych CENSYM (w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze). Istotą firmy symulacyjnej jest naśladownictwo pracy autentycznego przedsiębiorstwa, w którym wszystkie operacje są identyczne z pracami w prawdziwej firmie.

Uczniowie mogą nauczyć się tu wszystkiego co powinien wiedzieć młody ekonomista czy pracownik biura. Zakładając własną działalność gospodarczą młodzi biznesmeni mają okazję skonfrontować teorię z praktyką, uczą się podejmowania odpowiedzialnych decyzji i zdobywają umiejętności praktyczne.

Kółko dziennikarskie
Kółko dziennikarskie jest formą poszerzania wiedzy z języka polskiego, technologii informacyjnej w ramach tworzonej w naszej szkole gazetki "Uczniowski ZRyW".
Uczestnicy kółka dziennikarskiego zajmują się poznawaniem nowych gatunków dziennikarskich, opracowują własne artykuły, poznają i stosują specyficzne środki wyrazu, uczą się obsługiwać oprogramowanie komputerowe niezbędne do składu gazety.

Kółko informatyczne
Kółko informatyczne skierowane jest dla osób, którym zajęcia lekcyjne nie wystarczają, pragną poszerzać swoją wiedzę dotyczącą komputerów. Zajmujemy się tworzeniem stron internetowych (HTML, PHP), tworzymy grafikę komputerową (gimp, inkscape, blender), poznajemy system operacyjny Linux, uczymy się programować w Pascalu i w C++.

Kółko teatralne
Kółko teatralne jest idealnym sposobem aby odkryć samego siebie, aby przełamać własne wewnętrzne bariery i pokazać innym na co mnie stać. Zagraj wspaniałą rolę, zobacz jak to jest być Julią lub Romeem.

Galeria


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie