Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

ul. J. Kilińskiego 19, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
tel. (041) 265-44-32
www:   http://www.staszic.ostrowiec.pl
e-mail:   staszicsekret@poczta.onet.pl
staszic@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2629 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- matematyczno-informatyczna
- krajoznawczo-turystyczna
- medyczno-biologiczna
- europejsko-prawnicza z elementami edukaji samorządowej
- humanistyczna z edukacją filmowo-teatralna
- lingwistyczna-medialna

Nasza Szkoła

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica jest najstarszą czynną bez przerwy szkołą średnią na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Nasze liceum w 2006 roku obchodziło 100-lecie istnienia - to TRADYCJA.
Wprowadzenie nowych profili klas, wspaniale wyposażone pracownie informatyczne, językowe i przedmiotowe, hala sportowa, wymiana ze szkołami w Niemczech i Francji, program Comenius, otwierający przed Tobą cały świat - to NOWOCZESNOŚĆ.
Chcesz być świetnym informatykiem, a może menadżerem albo maklerem giełdowym? A może fascynuje Cię filozofia i kultura romańska? Chcesz poznać historię Europy, podstawy prawa europejskiego, stosunków międzynarodowych? Nie są Ci obce problemy ochrony przyrody i ekologii?
Jeśli interesuje Cię świat współczesnych mediów i chcesz być świadomym uczestnikiem kultury, jej odbiorcą i współtwórcą - wybierz nasze LICEUM.

W szkole działają
 • organizacje m.in.:
  • Szkolny Klub Europejski
  • Koło PTTK
  • Szkolny zespół wokalny "Vivo"
 • kluby
  • Klub filmowy
  • Klub europejski
  • SKKT
  • SKS
 • koła m.in.:
  • Koła języka rosyjskiego
  • Koło tańca nowoczesnego

Prowadzone są wymiany międzynarodowe m.in. z Francją i Finlandią.

Dziennik Elektroniczny

Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo uczniów, nasza szkoła postanowiła wdrożyć SYSTEM KONTROLI FREKWENCJI I POSTĘPÓW W NAUCE, który umożliwi Państwu bieżącą kontrolę frekwencji postępów w nauce dzieci. Za pomocą SERWISU, każdy Rodzic będzie mógł bezpłatnie korespondować z dowolnym nauczycielem.

Wystarczy zalogować się na stronę www.dziennik.librus.pl oraz wpisać swój LOGIN i HASŁO (system rozpoznaje wielkość liter). Wymiana informacji z wychowawcą nie wymaga konfigurowania skrzynek pocztowych lub wypełniania skomplikowanych formularzy. System pozwala również sprawdzić czy dziecko uczestniczy w zajęciach i jakie otrzymuje oceny. Dane o ocenach i frekwencji są przedstawiane w postaci zestawień oraz aktualizowane na bieżąco przez nauczycieli, na podstawie danych zawartych w dziennikach szkolnych.

Koło Tańca

W Liceum Ogólnokształcącego Nr I przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ostrowcu Św. istnieje od 4 lat Koło Tańca. Zajęcia taneczne odbywają się w czasie wolnym 2 razy w tygodniu. Młodzież podzielona jest na dwie grupy taneczne. Taniec nowoczesny to nie tylko aktywna forma spędzania czasu wolnego, pogłębianie zainteresowań, ale i wspaniały sposób na redukowanie stresu, dobre samopoczucie, radość, relaks i odprężenie dla umysłu. Wielu młodych ludzi należy do Zespołu Tańca Nowoczesnego "RED GO" nie tylko dlatego, że chcą się nauczyć tańczyć, ale także chcą być atrakcyjnymi towarzysko. Znajomość tańca jest symbolem obycia. Poprzez taniec uczeń wyrabia w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę ruchów; uzyskuje harmonijność i płynność ruchową. Taniec kształtuje siłę mięśni nóg, tułowia, mięśni brzucha i grzbietu, poprawia wydolność układu oddechowego i krążenia. Ruchy, kroki i ewolucje taneczne pozwalają na wyćwiczenie giętkości, równowagi, panowania nad swoim ciałem; pomagają nam w sposób przyjemny spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Celem zajęć tanecznych jest zapoznanie uczestników z daną formą tańca, omówienie techniki tanecznej, a następnie zapoznanie ich z gotową choreografią układów tanecznych (Hip-Hop, Funky, Jazz, Disco, techniki łączone). Efektem zaangażowanej działalności koła tańca nowoczesnego jest liczny udział Zespołu "RED GO" w imprezach kulturalnych i sportowych w szkole i poza nią

GALERIA


Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie