Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek

Unii Rzymskiej

al. Niepodległości 41, 61-714 Poznań
tel. (61) 852-89-48, fax (61) 855-14-00
www:   http://urszulanki.poznan.pl
e-mail:   sekretariatlsu@interia.eu

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14572 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
profile klas

- klasa humanistyczna
- klasa lingwistyczno-prawnicza
- klasa medyczna
- klasa politechniczna
- klasa ekonomiczna

Liceum Ogólnokształcące jest prywatną szkołą katolicką prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej pod patronatem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek znajduje się wśród 300 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w rankingu szkół "Perspektyw" w roku 2015.
Szkole przysługuje tytuł "Srebrnej Szkoły 2015".
O szkole

Nasza szkoła sprzyja budowaniu międzyludzkich relacji. Praca w niewielkich grupach, troska o integrację zespołów klasowych i całej społeczności szkolnej oraz otwartość na drugiego człowieka sprawiają, że w urszulańskim liceum odnajdują się nie tylko osoby energiczne i przebojowe, ale także skromne i nieco nieśmiałe. Tutaj nikt nie jest anonimowy i nie ginie w tłumie.

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że jesteśmy szkołą z tradycjami, ponieważ nasi uczniowie na co dzień noszą mundurki. To prawda – w życie szkoły wpisany jest charakterystyczny, rozpoznawalny strój. Jednak o życiu tradycji w szkole powiedzieć można o wiele więcej. W kalendarzu roku szkolnego znajdziemy stałe punkty, które są częścią szkolnej tradycji – święto patronalne i związane z nim doroczne spotkanie absolwentów, impreza mikołajkowa dla dzieci, kolędowanie z rodzicami, to niektóre z nich.

Cieszymy się tym, że w zorganizowanie wspólnych spotkań zaangażowani są uczniowie, którzy przygotowują przedstawienia czy prezentacje. Jest to częścią planu wychowawczego zakładającego uczenie współodpowiedzialności za atmosferę w szkole.

Uczniowie mają dobry kontakt z nauczycielami. Mogą liczyć zarówno na pomoc w nauce (ćwiczenia z osobami wyjątkowo uzdolnionymi lub dodatkową pracę w przypadku niespodziewanych kłopotów i zaległości), jak i na szczerą rozmowę czy wsparcie w problemach życiowych. Nie zawsze się ze sobą zgadzamy, ale uczymy się też dojrzale rozwiązywać spory i konflikty. Szanujemy się wzajemnie. Wspólna praca, przeżywanie szkolnych uroczystości, nauka przez zabawę, wycieczki – wszystko to sprawia, że mamy poczucie przynależności do szkolnej wspólnoty, na którą możemy liczyć.

Języki obce

Nasza szkoła jest dobrym miejscem dla tych, którzy przywiązują dużą wagę do znajomości języków obcych – młodzież uczy się u nas angielskiego oraz niemieckiego, francuskiego, włoskiego lub hiszpańskiego w zwiększonym wymiarze godzin, niezależnie od wybranego profilu klasy, i to na starannie dopasowanym poziomie zaawansowania w niewielkich, międzyklasowych grupach systemu lektoratowego. Na lekcjach dbamy o nowoczesne i efektywne rozwiązania, rozmaitość metod nauczania i przyjazną atmosferę. Możemy poszczycić się dobrymi i bardzo dobrymi wynikami naszych absolwentów na egzaminach maturalnych.

Stosujemy system lektoratowy – wyjątkowy wśród poznańskich szkół średnich sposób nauczania języków obcych, zapewniający kontynuację nauki na poziomie na miarę danego ucznia. Umożliwiamy szybkie postępy uczniom szczególnie uzdolnionym językowo dzięki "elastyczności" systemu lektoratowego, czyli możliwości "przesunięcia" ucznia do grupy bardziej zaawansowanej.

Zapraszamy uczniów do udziału w wymianach uczniowskich. Od roku 1985 uczennice i uczniowie naszego liceum mogą uczestniczyć w projekcie wymiany ze szkołą partnerską w Trewirze (Niemcy). Jest to szkoła żeńska z długą tradycją, ciesząca się dużą renomą wśród mieszkańców tego pięknego miasta nad Mozelą. Od roku 2009 nasze liceum nawiązało współpracę partnerską ze szkołą katolicką Ojców Pijarów Hirukide w Tolosie (Hiszpania). W ramach wymiany chętni uczniowie na wiosnę goszczą w swoich domach młodzież baskijską, a na jesieni wyruszają na dziesięć dni do Hiszpanii. Od blisko dwudziestu lat w naszej szkole prowadzimy współpracę z amerykańską fundacją o nazwie Amicus International Student Exchange, która od blisko trzydziestu lat zajmuje się uczniowską wymianą międzynarodową. Amicus umożliwia corocznie około 40 uczniom z Europy w wieku 15-18 lat wyjazd na rok szkolny do USA z pobytem u rodziny amerykańskiej i nauką w amerykańskim liceum.

Zajęcia dodatkowe

Uczniów, którzy mają trochę wolnego czasu, chcą zdobyć nowe umiejętności, rozwinąć zdolności plastyczne, muzyczne, lubią dyskutować o filmach, pisać wiersze, robić eksperymenty fizyczne, czują chęć działania na rzecz innych, chcą dowiedzieć się czegoś więcej o AK lub po prostu nie rozumieją jakiegoś zagadnienia z bieżącej lekcji zapraszamy na zajęcia dodatkowe, konsultacje, repetytoria, koła naukowe i „ratunkowe” - spotkania indywidualne bądź w grupach z nauczycielami różnych przedmiotów, odbywające się po lekcjach w naszej szkole. Tematyka zajęć uzależniona jest od aktualnych potrzeb uczniów.
 • pracownia plastyczna
 • warsztaty dziennikarskie (szkolna gazetka Osnowa)
 • chór szkolny
 • certyfikat FCE
 • zespoły muzyczne
 • sks (piłka siatkowa, judo i gry sportowe, piłka koszykowa, fitness)
 • koło przyjaciół Armii Krajowej
 • urszulański klub filmowy
 • koło fizyczne
 • biblioteka
 • ksiądz w szkole
 • zajęcia z psychologiem
 • konsultacje maturalne

Internat

Dla osób spoza Poznania, które pragną podjąć edukację w naszym LO, szkoła zapewnia bezpieczne i dobre warunki do mieszkania i nauki. Dysponujemy miejscami tylko dla dziewcząt. Internat mieści się w tym samym budynku co szkoła - to nie tylko bezpieczne, ale i wygodne, zwłaszcza w porze jesiennej i zimowej, kiedy aura na zewnątrz nie zachęca do spacerów. Bliskość szkoły pozwala też dziewczętom dowolnie, także o wieczornej porze, korzystać z licznych zajęć pozalekcyjnych.

Szkoła i internat usytuowane są blisko zabytkowego centrum miasta, które wraz z upływem czasu dziewczęta poznają jak własną kieszeń, ale zarazem blisko poznańskiej oazy zieleni, jaką jest niewątpliwie olbrzymi Park Cytadela – wymarzony teren dla amatorek spacerów i letnich sportów. Pokoje, w których mieszkają dziewczęta są odremontowane i umeblowane wg współczesnych standardów. Najmłodsze internistki mieszkają w pokojach 4-osobowych, starsze w 3, 2-osobowych. W sumie internat dysponuje 60 miejscami.


Serdecznie zachęcamy do nauki w naszej szkole!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie