Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
I Liceum Ogólnokształcące

im. Tadeusza Kościuszki

ul. Radomska 37, 27-200 Starachowice
tel. (41) 274-77-02
www:   http://www.lo1.starachowice.pl
e-mail:   lo1@lo1.starachowice.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11338 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
oferowane klasy

- klasa matematyczno - fizyczna z rozszerzonym programem nauczania matematyki i fizyki
- klasa matematyczno - informatyczno - geograficzna z rozszerzonym programem nauczania matematyki, informatyki i geografii
- klasa humanistyczna z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie
- klasa humanistyczno – lingwistyczna z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i języka angielskiego
- klasa biologiczno - chemiczna z rozszerzonym programem nauczania biologii i chemii

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Starachowicach jest placówką o bogatych tradycjach historycznych. Jest szkołą znaną i cenioną, kultywującą bogate tradycje humanistyczne. Jednak to nie historia, ale współczesność decyduje o jej wartości. Stale wzbogacamy naszą ofertę edukacyjną dopasowując ją do potrzeb i aspiracji naszych uczniów.

Najlepsza szkoła w Starachowicach według ogólnopolskiego rankingu szkół średnich „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” z 2010 roku opracowanym na podstawie wyników matury 2009, 2010 i 2011 roku. Przynależność I LO do ścisłej czołówki najlepszych szkół województwa świętokrzyskiego potwierdziły także najnowsze – opublikowane w 2012 i 2013 roku rankingi.

Nasza szkoła - to przede wszystkim ludzie: wykwalifikowana kadra pedagogiczna, otwarta na zmiany, tworząca zintegrowany zespół oraz rodzice, którzy chętnie współpracują z nauczycielami przy realizacji zadań wynikających z funkcji szkoły jako placówki wychowawczo-opiekuńczej.

Potwierdzeniem świetnych wyników naszych abiturientów na egzaminie maturalnym są rokrocznie przygotowywane rankingi. Będąc bezapelacyjnie najlepszą szkołą średnią w Starachowicach jesteśmy klasyfikowani w gronie najlepszych szkół województwa świętokrzyskiego (ranking przygotowano na podstawie wyników matury 2010, 2011, 2012 roku z języka polskiego, matematyki i języków obcych).

I LO w Starachowicach oferuje swoim uczniom i kandydatom wysoki poziom kształcenia w zakresie umożliwiającym kontynuację nauki na wybranej wyższej uczelni. Najlepszą miarą jakości edukacji prowadzonej w I LO jest fakt, iż blisko 100% naszych absolwentów zdobywa indeksy renomowanych uczelni.

Największe atuty naszej szkoły to:
 • bezpieczeństwo uczniów, wynikające z faktu, iż prowadzone są programy profilaktyczne, zapobiegające uzależnieniom
 • przyjazna atmosfera
 • otwartość na problemy uczniów
 • edukacja kulturalna i europejska, przygotowująca do promowania naszego kraju w każdym miejscu świata
 • liczne inicjatywy wychodzące od uczniów
 • wysokie wyniki nauczania
 • możliwość zdobycia wykształcenia na poziomie umożliwiającym kontynuację nauki na studiach wyższych w kraju i w państwach Unii Europejskiej
 • dostęp do światowych zasobów informacji, dzięki swobodnemu korzystaniu z Internetu

Nasze liceum jest szkołą kreowania aspiracji edukacyjnych młodzieży. Stwarza uczniom warunki do harmonijnego rozwoju oraz przygotowuje ich do sprostania wyzwaniom przyszłości. Potrafimy doskonale przygotować naszych uczniów do Nowej Matury, stanowiącej przepustkę na wymarzone studia wyższe. Z dumą spoglądamy na wyniki uzyskiwane przez naszych abiturientów. Są one znacznie wyższe od średnich wyników publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Gwarancją uzyskania bardzo dobrego wyniku na egzaminie maturalnym są m.in.:
 • staranne profilowanie klas zakładające przeznaczanie szczególnie wiele godzin w cyklu nauczania na przedmioty kierunkowe - wybierane przez uczniów na egzaminie maturalnym
 • profesjonalizm i zaangażowanie kadry pedagogicznej, potrafiącej przekazać niezbędny zasób wiedzy i wykształcić potrzebne umiejętności
 • bogata oferta zajęć dodatkowych
 • perfekcyjne przygotowanie matury od strony organizacyjnej

Języki obce w szkole
I
Liceum Ogólnokształcące ma najbogatszą ofertę językową spośród wszystkich szkół powiatu starachowickiego. Nasi uczniowie mogą uczyć się języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego i włoskiego. Praktyczną znajomość języków obcych można doskonalić uczestnicząc w obozach językowych UNESCO i wymianach młodzieży z zaprzyjaźnionymi szkołami z Niemiec, Francji i Ukrainy oraz angażując się w projekty Socrates - Comenius realizowane we współpracy ze szkołami z krajów Unii Europejskiej.

BAZA DYDAKTYCZNA

Szkoła posiada doskonałą bazę dydaktyczną. Szkolne pracownie są dobrze wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Naszym atutem jest 14 nowoczesnych pracowni multimedialnych i 4 tablice interaktywne pozwalające podnieść atrakcyjność i efektywność procesu dydaktycznego.

W szkole funkcjonuje bogato wyposażona biblioteka i świetlica szkolna. Uczniowie mogą korzystać ze stołówki i sklepiku szkolnego.

Uczniowie I LO mogą korzystać z dwóch pracowni informatycznych wyposażonych w ponad 40 komputerów. Skomputeryzowana jest również biblioteka szkolna (centrum multimedialne), sekretariat szkoły i pokój nauczycielski. Dzięki stałemu łączu każdy komputer w szkole ma dostęp do szybkiego internetu.

Dysponujemy najnowocześniejszą infrastrukturą sportową w Starachowicach. Do dyspozycji naszych uczniów jest nowo wybudowana hala sportowa z pełnym zapleczem sanitarnym i siłownią.

ECDL W SZKOLE

I LO jako jedyna szkoła w powiecie starachowickim uznana została za oficjalnego partnera Polskiego Towarzystwa Informatycznego w zakresie promowania idei i organizacji egzaminów pozwalających uzyskiwać prestiżowy Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL). Przyswajanie treści programowych prezentowanych w trakcie zajęć z technologii informacyjnej oraz informatyki nadto uczestnictwo w nieodpłatnych, dodatkowych zajęciach prowadzonych przez zatrudnionych w szkole informatyków, którzy są zarazem egzaminatorami ECDL pozwoli każdemu z zainteresowanych uczniów z powodzeniem zmierzyć się egzaminami i uzyskać ceniony przez pracodawców w całej Europie Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych. Co ważne egzaminy odbywają się na miejscu, w pracowniach komputerowych I LO!

ZAJĘCIA DODATKOWE

W trosce o wasz wszechstronny rozwój przygotowaliśmy bardzo bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Zainteresowani uczniowie mogą uczestniczyć w pracach koła filmowego, teatralnego, biologicznego, chemicznego, fizycznego, matematycznego, historycznego, warsztatach źródłoznawczych i informatycznych, zajęciach lingwistycznych i sportowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie