Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

ul. Witosa 2, 33-230 Szczucin
tel. (014) 643-64-21
www:   http://www.zsps.pl
e-mail:   suzsps@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10798 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

- klasa wielozawodowa (2 lub 3 lata - w zależności od zawodu)
- mechanik - monter maszyn i urządzeń (3 lata)

LICEUM UZUPEŁNIAJĄCE DLA DOROSŁYCH
(dla absolwentów ZSZ - 2 lata)


 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
klasy:

- europejska (przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski)
- dziennikarska (przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, język angielski)
- ekologiczna (przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: geografia, biologia)
- Nauczane języki obce: język angielski oraz drugi język obcy do wyboru: niemiecki lub włoski

TECHNIKUM (4 lata)

- technik teleinformatyk
- technik mechanik (obsługa i naprawa pojazdów samochodowych lub operator konwencjonalnych obrabiarek skrawających lub spawacz)
- Nauczane języki obce: język angielski oraz drugi język obcy do wyboru: niemiecki lub włoski

Szkoła jest jednym z głównych organizatorów życia kulturalnego w Gminie. Młodzież przygotowuje uroczystości patriotyczne z okazji świąt i rocznic państwowych. Przykładowo, przy współpracy z innymi placówkami, przygotowano efektowne widowisko plenerowe z okazji 75 rocznicy odzyskania niepodległości.

W szkole działa zespół teatralny przygotowujący przedstawienia jasełkowe oraz spektakle o problematyce moralnej, patriotycznej, programy kabaretowe.

Młodzież osiąga sukcesy w konkursach artystycznych, przedmiotowych i technicznych.

WYPOSAŻENIE

Pracownie komputerowe

Pracownia elektroniczna

Sala matematyki

Sala matematyczna jest również wspaniale wyposażona. Na biurku profesora znajduje się komputer podłączony do dwóch kolorowych monitorów przez profesjonalny tuner, co pozwala na powiększenie obrazu i pokazaniu tego, co jest potrzebne. W komputerze zainstalowane są programy matematyczne m.in. "Komputerowy podręcznik matematyki", w którym znajduje się wiele ciekawych zadań, teoria, wykresy funkcji, które możemy oglądać i analizować na monitorach. Poza tym mamy wiele modeli trójwymiarowych przedstawiających figury przestrzenne.

Sala historii

Sala historii, jak większość sal, ma komputer i wideo podłączone do kolorowego monitora. W zasobach sali znajduje się wiele ciekawych encyklopedii multimedialnych, kroniki filmowe i inne pomoce naukowe.

Biblioteka i czytelnia

Biblioteka i czytelnia liczą wiele woluminów. Księgobiór jest wprowadzony do komputerowej bazy danych, skatalogowany i zaopatrzony w kody kreskowe. Pracownicy szkoły oraz uczniowie posiadają karty biblioteczne zalaminowane i zaopatrzone w kody kreskowe. Stanowi to ogromne ułatwienie w cyklu wypożyczeń. W czytelni znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Istnieje możliwość nagrania potrzenych materiałów na płytę CD. Do dyspozycji jest także kserokopiarka. Czytelnia dysponuje wieloma tytułami czasopism oraz bogatym księgozbiorem podręcznym. Dzięki temu pobyt w czytelni w czasie wolnym od zajęć może stać się dla uczniów atrakcyjny.

Pracownia fizyki

Sala, w której prowadzone są lekcje fizyki jest jedną z bardziej okazałych sal Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie. Jest pomieszczeniem przestronnym i jasnym, posiadającym własne zaplecze, gdzie przechowywana jest część pomocy naukowych. Wyposażenie w pomoce naukowe jest jednym z atutów klasopracowni fizyki. Wśród nich znajdują się modele różnych urządzeń, dzięki którym uczniowe mogą łatwiej zaznajomić z ich konstrukcjami i zasadą działania. Pomoce te są wykorzystywane do prezentacji pokazów i doświadczeń fizycznych stosownie do tematów prowadzonych zajęć. Sala wyposażona jest w grafoskop, dzięki któremu możliwe są prezentacje z użyciem foliogramów. Zainstalowany jest także monitor telewizyjny o dużej przekątnej ekranu, do którego podłączony jest magnetowid. Ten zestaw umożliwia odtwarzanie filmów dydaktycznych z kaset video, których bogaty zbiór jest na wyposażeniu pracowni. Od niedawna istnieje możliwość wykorzystywania na lekcjach fizyki dydaktycznych programów komputerowych, dzięki którym proces przyswajania wiadomości przez uczniów jest znacznie ułatwiony. Bogaty zbiór pomocy naukowych, będących na wyposażeniu pracowni fizyki pozwala uczniom (pod nadzorem nauczyciela) na przygotowanie i przeprowadzenie wielu ciekawych doświadczeń z tego przedmiotu.

Pracownia biologii

Jest bardzo dobrze wyposażona w nowoczesne pomoce naukowe i środki przekazu audiowizualnego. W pracowni są m.in. zestaw do mikroskopowania, zestaw biologicznych preparatów mikroskopowych, magnetowid z bogato wyposażonym materiałem filmowym przeznaczonym do prowadzenia zajęć z biologii i ochrony środowiska, zestaw komputerowy z programami edukacyjnymi ułatwiającymi zrozumienie zagadnień ze świata przyrody, liczne modele i preparaty osteologiczne, zestawy plansz i gablot poglądowych o tematyce biologicznej. Przedstawione pomoce i środki umożliwiają prowadzenie zajęć dydaktycznych w sposób ciekawy i nowoczesny. Umożliwiają wnikliwe poznanie omawianych zagadnień na poziomie liceum ogólnokształcącego i dają pełny obraz dziedziny nauki jaką jest biologia.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie