Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej

Al. Solidarności 18, 33-100 Tarnów
tel. (14) 688-90-55
www:   http://16lo.tarman.pl
XVI LO na Facebooku
e-mail:   lo16tarnow@o2.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 11873 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


ID - KLASA POŻARNICZA

- rozszerzenia: j. angielski,, j. polski
- przedmioty rozszerzone od klasy II:
  biologia, fizyka, chemia, geografia

- przedmiot dodatkowy: przysposobienie
  pożarnicze


IE - KLASA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

- klasa z elementami pielęgniarstwa
- rozszerzenia: j. angielski, j. polski
- przedmioty rozszerzone od klasy II:
  biologia, fizyka, chemia, geografia

- przedmiot dodatkowy: ratownictwo
  medyczne

 

XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Armii Krajowej

IA - KLASA WOJSKOWA

- specjalność Bezpieczeństwo Narodowe
- rozszerzenia: j. angielski, WOS
- przedmiot rozszerzony od klasy II (do
  wyboru): biologia, fizyka, geografia,
  chemia

- przedmiot dodatkowy: przysposobienie
  wojskowe


IB - KLASA POLICYJNA

- specjalność BRD - bezpieczeństwo ruchu
  drogowego

- rozszerzenia: j. angielski, j. polski
- przedmiot rozszerzony od klasy II (do
  wyboru): biologia, fizyka, geografia,
  chemia

- przedmiot dodatkowy: wychowanie
  komunikacyjne


IC - KLASA POLICYJNA

- klasa z elementami kryminologii
  i kryminalistyki

- rozszerzenia: j. angielski
- przedmiot rozszerzony od klasy II (do
  wyboru): biologia, fizyka, chemia,
  geografia, WOS

- przedmiot dodatkowy: podstawy nauk
  kryminologii i kryminalistyki

XVI LO przyjmując imię Armii Krajowej realizuje szerokie spektrum programu patriotycznego, "Semper fidelis – Bogu, Honorowi, Ojczyźnie i Nauce"

XVI Liceum Ogólnokształcące im Armii Krajowej to:
 • szkoła skuteczna - bo absolwenci naszej szkoły są dobrze przygotowani do podjęcia dalszej nauki lub pracy
 • szkoła przyjazna - bo proces nauczania jest atrakcyjny i inspirujący do dalszej, samodzielnej nauki
 • szkoła nowoczesna - bo baza dydaktyczna wspomaga kształcenie aby było skuteczne i praktyczne, uczymy przy pomocy nowoczesnych multimediów - tablice interaktywne, skomputeryzowane sale lekcyjne, Internet bezprzewodowy

XVI Liceum Ogólnokształcące mieści się w pięknym, zabytkowym budynku przy Alei Solidarności 18 w centrum Tarnowa. Pomimo młodego wieku, bo XVI LO istnieje dopiero od 1999 roku, szkoła ma wiele walorów. Do najważniejszych należy możliwość dostosowania programów do wymogów współczesności i potrzeb absolwentów gimnazjów. To w naszym LO powstały pierwsze w Tarnowie, a drugie w Małopolsce klasy o profilu wojskowym. Szkoła gwarantuje dobre podstawy wykształcenia dające możliwość kontynuacji nauki w każdej dziedzinie.

Nasza szkoła to Liceum Ogólnokształcące z trzyletnim cyklem nauczania, kończące się egzaminem maturalnym. Jest to szkoła z klasami mundurowymi (wojskowa, pożarnicza, policyjna, medyczna) i wybranymi przedmiotami rozszerzonymi. Oferta edukacyjna naszej szkoły skierowana jest do Gimnazjalistów, którzy w przyszłości chcą związać swoje życie zawodowe ze służbą wojskową, policyjną, pożarniczą, ratownika medycznego. Klasy te polecane są absolwentom gimnazjów zainteresowanych służbami mundurowymi, zdyscyplinowanych, otwartych na wzmożony wysiłek fizyczny, chętnych do poświęcenia wolnego czasu na potrzeby drugiego człowieka, środowiska i szkoły. Przedmioty wojskowe wykładają profesjonaliści w tych dziedzinach.

Szkoła współpracuje na poziomie klas partnerskich z wyższymi uczelniami: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Zakładami Mechanicznymi Tarnów, Komendą Miejską Policji w Tarnowie, Państwową Strażą Pożarną, 1. Regionalnym Ośrodkiem Dowodzenia i Naprowadzania Kraków-Balice i Strażą Graniczną, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie.

Współpraca z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego trwa od początku istnienia klasy policyjnej. Dzięki niej uczniowie mają okazję uczestniczyć w zajęciach przeprowadzanych w pracowni psychologicznej ośrodka oraz brać udział w konkursach i imprezach promujących bezpieczne poruszanie się po drodze, m.in. w „Konkursie na najlepszego instruktora nauki jazdy”.

Uczniowie klas pierwszych udają się na kilkudniowy obóz szkoleniowy, zwany poligonem, gdzie mogą w praktyce zastosować wiedzę i umiejętności oraz poznać nowe techniki i metody działania pod okiem doświadczonych instruktorów z zespołu Team 99 i kadry naszego liceum. o Zajęcia obejmują strzelectwo, bhp broni palnej, ratownictwo medyczne, techniki zjazdu na linach, samoobronę, a także musztrę, zajęcia z topografii i terenoznawstwa, wychowania fizycznego, służby wartowniczej, przysposobienia pożarniczego oraz survivalu.

Nasi uczniowie słyną z licznych sukcesów:
 • Stypendium Prezesa RM
 • Klub „Bezpieczna szkoła”
 • Stypendium "Brytania School"
 • Europejska Karta Bezpieczeństwa

XVI Liceum Ogólnokształcące proponuje szeroką ofertę dodatkowych zajęć sportowych (pływanie, kung-fu, judo, strzelanie), zajęć związanych z wolontariatem, programach unijnych. Organizujemy i uczestniczymy w miejskich i powiatowych uroczystościach patriotycznych, a nasze mundury militarne dodają blasku i powagi wszystkim wydarzeniom. Uczniowie klas mundurowych szkolą poczty sztandarowe tarnowskich szkół, przeprowadzają pokazy z ewakuacji ludności i mienia, działań antyterrorystycznych i pomocy przedmedycznej. XVI Liceum prowadzi wiele programów związanych z wolontariatem, troską o Małą Ojczyznę.

Jesteśmy uczniami szkoły otwartej na świat. Uczymy się języków obcych, uczestniczymy w programach unijnych, jesteśmy trzecią szkołą w Polsce, która jest beneficjentem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, bo kultura na drodze i bezpieczeństwo ich użytkowników, to dla nas, adeptów sztuki policyjnej sprawa pierwszorzędna. Uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki nauczania, prawie w 100% zdają egzamin maturalny, świetnie odnajdują się w konkursach przedmiotowych i tematycznych w województwie i w Polsce.

Jesteśmy organizatorami konkursów przedmiotowych, zawodów sportowych i militarnych jak również ich uczestnikami. Zdobywamy lepsze i gorsze miejsca, wyciągając wnioski na przyszłość. Zawsze walczymy fair – play i tej zasady uczymy młodszych kolegów i młodsze koleżanki.

MAŁE CENTRUM BIBLIOTECZNE INSTYTUTU GOETHEGO

Od września 2008 roku rozpoczęło przy naszej szkole działalność Centrum Biblioteczne Języka Niemieckiego pod patronatem Instytutu Goethego w Krakowie.

Jest to jedyne tego typu Centrum Biblioteczne w Tarnowie. Większe medioteki Instytutu znajdują się w Krakowie, Kielcach, Gliwicach i Rzeszowie.

Celem Centrum jest udostępnianie nauczycielom języka niemieckiego z Tarnowa i okolic materiałów metodyczno-dydaktycznych do języka niemieckiego i poradnictwo w tym zakresie. Zapraszamy również studentów oraz zainteresowanych uczniów, przygotowujących się do matury/konkursów, pragnących doskonalić swe umiejętności językowe. Materiały te zgromadzone zostały w bibliotece szkolnej i wypożyczane są w godzinach otwarcia biblioteki.

   Dostępne materiały:
 • podręczniki z całą obudową
 • materiały "okołopodręcznikowe"
 • (gramatyki, repetytoria leksykalne, materiały krajoznawcze)
 • materiały przygotowujące do egzaminów językowych Instytutu Goethego
 • materiały audio-video
 • słowniki
 • aktualne czasopismo "Deutsch Perfekt"

W zbiorach Centrum znajduje się wiele ciekawych pozycji przeznaczonych dla różnych poziomów językowych, które wspomogą i urozmaicą lekcje języka niemieckiego oraz materiały przygotowujące do egzaminów językowych na różnych poziomach.

ORGANIZACJA WOLNEGO CZASU

W ramach wolnego czasu oferujemy uczniom:
 • zajęcia w pracowni komputerowej
 • zajęcia w szkolnym koło strzeleckim
 • możliwość korzystania z centrum multimedialnego
 • spotkania w bibliotece i w filii Instytutu Goethego
 • uczestnictwo w pracach kół przedmiotowych
 • uczestnictwo w zajęciach koła sportowo-obronnego
 • możliwość realizacji pasji turystycznych, narciarskich
 • możliwość uczestnictwa w programie wolontariatu, koła PCK
 • udział w pracach Samorządu Uczniowskiego
 • praca w kole teatralnym
 • zajęcia na pływalni
 • zajęcia na strzelnicy
 • kung-fu
 • judo

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie