
Nasi uczniowie mają wysokie osiągnięcia na szczeblu olimpiad wojewódzkich i ogólnopolskich. Zdobywają indeksy najlepszych polskich uczelni. Większość absolwentów naszej szkoły kontynuuje naukę na uczelniach zarówno polskich jak
i zagranicznych.
Zespół Szkół Katolickich mieści się w Tczewie w gmachu przy ulicy Wodnej 6, w którym dawniej było Liceum Medyczne.
W skład zespołu wchodzi:
Gimnazjum Katolickie oraz Uniwersyteckie Katolickie
Liceum Ogólnokształcące. Budynek ten jest własnością szkoły.

Aby zwiększyć komfort nauczania szkoła
dzierżawi budynek przy ulicy Chopina 16, w którym znajduje się aula,
siłownia, szatnie i sale lekcyjne. Szkoła jest placówką publiczną i powstała przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, organem założycielskim i prowadzącym jest Biskup Diecezjalny Pelpliński. W 2010 r. liceum zostało objęte oficjalnym
patronatem naukowym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od tego czasu nazwa szkoły została zmieniona na Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące.
W wyniku ewaluacji całościowej, przeprowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku, w roku szkolnym 2012/2013 UKLO otrzymało bardzo wysokie oceny. W rankingu Liceów Ogólnokształcących przeprowadzonego przez "Perspektywy" w roku 2014, szkoła zajmuje czołowe miejsce w województwie pomorskim i może posługiwać się tytułem
"Brązowa Szkoła 2014".

Nadzór pedagogiczny pełni Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Działalność gimnazjum jest finansowana przez Urząd Miasta
w Tczewie a liceum jest finansowane przez Starostwo Powiatowe
w Tczewie. Przez okres funkcjonowania placówki
ulegała poprawie baza dydaktyczna, a także wyposażenie szkoły.
Obecnie można korzystać z odnowionych
przedmiotowych pracowni specjalistycznych (laboratorium chemicznego, sali biologicznej, historycznej, sali języków obcych, pracowni komputerowej, biblioteki z zapleczem multimedialnym itp.).
W szkole działa też biblioteka ze stanowiskami multimedialnymi. Pomocą młodzieży służą: pedagog, psycholog, Szkolny Ośrodek Kariery i pielęgniarka. Bardzo aktywnie działa Samorząd Uczniowski oraz szkolne koło Młodego Kolpinga i grupa wolontariuszy pracująca w szkolnej „Caritas”.

Miejscem niespotykanym w innych placówkach jest
Oratorium,
w którym odprawiane są m. in. klasowe Msze św., odbywają się Dni Skupienia dla nauczycieli. Pięknieje nie tylko szkoła, ale też teren wokół niej.
W 2010 roku usytuowano przed budynkiem szkoły figurę Najświętszej Marii Panny, uporządkowano tereny zielone, położono
nową nawierzchnię brukową.

Dla bezpieczeństwa młodzieży
cały teren został na nowo ogrodzony, a
monitoring znajduje się nie tylko w budynku, ale też wokół niego. Szkoła od początku swojego istnienia miała bardzo skromne warunki do realizacji zadań z zakresu wychowania fizycznego. Zajęcia odbywały się w małej salce gimnastycznej w budynku szkoły oraz na boisku, które młodzież żartobliwie nazywała „Brazylijską Maracaną”.
Z inicjatywy nauczycieli, a przy akceptacji dyrekcji szkoły, zorganizowano
zajęcia wychowania fizycznego na basenie. 19 maja 2008 r. odbyło się uroczyste
otwarcie wielofunkcyjnego boiska, które nie tylko poprawiło stan kultury fizycznej młodzieży, ale też spowodowało estetyzację terenu wokół szkoły.
W celu zaspokojenia zainteresowań uczniów prowadzone są też zajęcia w formie kół zainteresowań (matematyczne, wiedzy o społeczeństwie, historyczne, wiedzy o regionie, fotograficzne, informatyczne, astronomiczne, artystyczno - teatralne, szkolne koło sportowe z różnorodnymi sekcjami, chór szkolny, zespół instrumentalno - wokalny, grupa taneczna, grupa ratownictwa medycznego, uczniowie tworzą też samodzielnie gazetkę szkolną "Bez Komentarza").
Serdecznie Zapraszamy!