Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Laboratorium

ul. Stawisińskiego 7, 87-100 Toruń
tel./fax (56) 648-64-42
www:   http://www.szkolalaboratorium.eue-mail:   szkola@nalaskowski.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6682 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- języki obce
- wysoki poziom kształcenia

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- nauczanie blokowe
- zajęcia dodatkowe
- wszechstronny rozwój ucznia

Nauczanie blokowe

Od samego początku w gimnazjum i liceum stosujemy nauczanie blokowe. To niezwykły system polegający na kumulacji godzin z danego przedmiotu. Zajęcia z chemii, fizyki, geografii, historii i biologii odbywają się...dwa razy w roku szkolnym. To znaczy, że na przykład cały wrzesień uczeń ma na pierwszych dwóch godzinach historię, w październiku geografię, w listopadzie biologię, w grudniu chemię, a w styczniu fizykę. W nowym semestrze znów zaczyna od historii. Ten system nam się nieprawdopodobnie sprawdza. Uczniowie zapamiętują z dnia na dzień więcej wiadomości niż w tradycyjnym układzie "raz w tygodniu". Liczne sprawdziany i kontrole udowodniły, że tak zdobyta wiedza jest znakomicie zapamiętywana i bez problemu odtwarzana w następnych semestrach.

Języki obce

Dobrze wykształcony człowiek musi znać podstawy łaciny i kultury antycznej. To źródła naszej kultury. Dlatego w programie liceum zaistniała właśnie łacina z elementami kultury antycznej, a w gimnazjum zagadnienia te realizujemy w systemie tzw. bloków edukacyjnych.. Język angielski jest nauczany w wymiarze 6 godzin w tygodniu. Grupy liczące po kilka osób są tak dobrane, aby stanowiły całość o wyrównanym w miarę poziomie. W ten sposób unikamy łączenia zaawansowanych z początkującymi słuchaczami. Język francuski lub niemiecki (do wyboru przez ucznia) jest wykładany także nie w układzie klasowym lecz w systemie grup o wyrównanym poziomie zaawansowania słuchaczy tyle, że 4 godziny w tygodniu.

Zajęcia dodatkowe

Paleta ofert w tym zakresie jest bardzo bogata. Zależy jednak od uczniów. To oni decydują o tym, co chcą poznawać dodatkowo, na co mają ochotę poświęcić swój wolny czas. Nieodmiennie jednak powodzeniem cieszą się zajęcia teatralne, filmowe, plastyczne. Tutaj jednak wszystko zależy od uczniów i ich inwencji. Jeśli zbierze się odpowiednia grupa, szkoła zatrudnia fachowca i zajęcia ruszają... Prowadzimy też systematyczne warsztaty terapeutyczne dla uczniów ze stwierdzoną dysleksją. Osobną formą zajęć dodatkowych są kursy o charakterze pomocowym (np. kurs szybkiego czytania organizowany w szkole).

Baza

Budynek szkolny jest położony w ładnej części osiedla Na Skarpie, bardzo blisko przystanku autobusowego i tramwajowego, dlatego dojazd nie stanowi najmniejszego problemu. Wyposażenie szkoły i jej aranżacja czynią ją miękką i przytulną, można rzec "rodzinną". Mamy znakomitą kuchnię i stołówkę, w której codziennie w ramach półgodzinnej przerwy podajemy drugie śniadanie. Szkoła dysponuje wszystkim, co niezbędne w nauczaniu. Są więc specjalistyczne pracownie do biologii, chemii, fizyki, a także pracownia komputerowa wyposażona w nowoczesny sprzęt. W hallu jest komputer ze stałym przyłączem do Internetu, z którego można bez ograniczeń korzystać. Mamy własną siłownię i niewielki tor łuczniczy, a także dwie sale audio-wideo. Na dogodnych warunkach wynajmujemy salę gimnastyczną i pływalnię. Korzystamy z bazy Klubu Jeździeckiego Skok Agrofood w Grabowcu koło Torunia. Przekonuje o tym zarówno ich życzliwość jak i elastyczność w planowaniu zajęć młodzieży.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie