Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

ul. Szkolna 4, 28-330 Wodzisław
tel. (041) 380-60-18
www:   http://www.zspwodzislaw.republika.pl
e-mail:   zspwodzislaw@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4544 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
klasy z rozszerzonymi przedmiotami:

- klasa językowa
- klasa matematyczno-informatyczna
- klasa policyjno-prawna
- klasa militarno-sportowa
- klasa ogólna

ZSP w Wodzisławiu kształci uczniów, którzy w 90% wywodzą się ze środowiska wiejskiego. Szkoła nasza jest otwarta na potrzeby środowiska, w którym funkcjonuje, mamy jedną z najlepszych baz lokalowych w województwie świętokrzyskim. Ilość uczącej się u nas młodzieży odpowiada typowej szkole rodzinnej.

Nauczane języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski oraz francuski w grupach o różnym stopniu zaawansowania (możliwość nauki dodatkowego języka).

Innowacja pedagogiczna (klasa militarno-sportowa) wprowadzona została w liceum ogólnokształcącym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Dotyczy ona nowatorskich rozwiązań programowych i metodycznych przy realizacji rozszerzonego programu nauczania z przysposobienia obronnego (w wymiarze 3 godzin tygodniowo) i wychowania fizycznego (w wymiarze 3 godzin tygodniowo).

Program nauczania oparty jest na podstawie programowej MENiS oraz innych aktach prawnych związanych z edukacją obronną i sportową w szkole i dodatkowo rozszerzony o postanowienia zawarte w uregulowaniach ustawowych dotyczących powinności obronnych obywateli, instytucji i władz lokalnych, jak i w źródłach międzynarodowego prawa humanitarnego.

Szkoła posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę, bardzo dobre warunki lokalowe. Dla wszystkich chętnych zapewniamy stołówkę i zakwaterowanie w internacie.

ZSP w Wodzisławiu kształci uczniów, którzy w 90% wywodzą się ze środowiska wiejskiego.
Szkoła nasza jest otwarta na potrzeby środowiska, w którym funkcjonuje.

Liceum Ogólnokształcące, okres kształcenia 3 lata. Ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Przygotowuje do dalszego kształcenia na wyższych uczelniach.

Profile kształcenia:
  • klasa policyjno-prawna rozszerzenie przedmiotów: edukacja dla bezpieczeństwa, język angielski, wiedza o społeczeństwie, geografia, wychowanie fizyczne.
Umożliwia kontynuowanie nauki i podjęcie pracy w Policji (patronat Powiatowej Komendy Policji w Jędrzejowie i Centrum Szkolenia Na Potrzeby Sił Pokojowych w Kielcach) i agencjach ochrony (patronat Szkoły Detektywów i Pracowników Ochrony). W klasach tych młodzież uczy się m.in. podstaw prawa karnego i ustawy o policji, poznają podstawy samoobrony i kryminalistyki (patronat Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach) i uczą się strzelać. Program nauczania obejmuje podstawę programową MEN oraz inne akty prawne związane z edukacją obronną i sportową w szkole, rozszerzony o elementy programu szkolenia podstawowego policjantów (profil prewencyjny).
  • klasa militarno-sportowa rozszerzenie przedmiotów: edukacja dla bezpieczeństwa, fizyki, geografii, informatyki i wychowania fizycznego.
Umożliwia kontynuowanie nauki i podjęcie studiów w Akademii Wychowania Fizycznego i Wyższej Szkole Pożarnictwa, ułatwia przyjęcie do Straży Pożarnej (patronat Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach), wojska (patronat Jednostki Wojskowej na Bukówce szkolącej kadry na potrzeby sił pokojowych ONZ) oraz Policji (patronat Policji i Szkoły Detektywów i Pracowników Ochrony). Realizowany w naszej szkole w ramach tzw. innowacji pedagogicznej „Program edukacji dla bezpieczeństwa” w zakresie ratownictwa i obrony cywilnej jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom i zapotrzebowaniom społeczeństwa - pozwala przygotować do pracy tą część uczniów, która wiąże swoją przyszłość zawodową ze służbami mundurowymi (wojsko, policja, straż pożarna, straż miejska, agencje detektywów, agencje ochrony).
  • klasa ogólna możliwość wyboru przedmiotu wiodącego - rozszerzonego (4 przedmioty do wyboru) stosownie do swoich zainteresowań

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie