Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Społeczne Liceum Ogólnokształcące Autorska Szkoła Samorozwoju ASSA

ul. Kiełczowska 43, 51-315 Wrocław
tel. / fax (71) 330-71-43, (71) 355-60-50
www:   http://www.assa.wroc.pl
http://www.assa-sport.pl
e-mail:   assa@assa.wroc.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12273 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PIERWSZE SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- humanistyczno-kulturowy
- biologiczno-chemiczny
- matematyczno-fizyczny
- językowy


ASSA to nowoczesna szkoła demokratyczna, a co za tym idzie - samorządna. Oparta jest na życzliwych i przede wszystkim partnerskich stosunkach uczniów oraz nauczycieli. Idea partnerstwa jest tożsama z klimatem wychowawczym szkoły.

ASSA to nie tylko zwykły ogólniak. ASSA to o wiele, wiele więcej...

Szczególne miejsce w ASSA zajmuje prawo młodego człowieka do samorealizacji. Kładziemy nacisk na umiejetność samodzielnego organizowania pracy i uczenia się. Nauczyciel pełni funkcję doradcy, jeszcze jednej "pomocy naukowej", z której każdy ma prawo korzystać, a nie wszechwiedzącego "wykładowcy", który na pewno wie lepiej.

Tworzymy warunki do wszechstronnego rozwoju. Dajemy możliwość poznawania kraju i świata, zbliżenia się do przyrody, wędrówek po górach, uprawiania ulubionej dyscypliny sportu. Nasi uczniowie mogą działać twórczo w interesującej ich dziedzinie sztuki, podejmowac badania naukowe, uczestniczyć w klubach dyskusyjnych, filmowych, filozoficznych. Wychodzimy na przeciw zainteresowaniom ucznia i traktujemy je na równi z programem edukacyjnym.

Podstawową rzeczą jest u nas dobry kontakt pomiędzy uczniem, rodzicem i nauczycielem - nasz najważniejszy i największy atut. Nie stwarzamy barier, pracujemy z naszymi podopiecznymi i rodzicami, starając się zrozumieć ich problemy. Jesteśmy pod każdym względem wyjatkowi - nie ma drugiej takiej szkoły w Polsce!!!

Program humanistyczno-kulturowy jest rozszerzony o treści z wiedzy o kulturze, historii sztuki, historii muzyki, kultury antycznej, filozofii i kultury medialnej. Przygotowuje do podjęcia studiów humanistycznych m.in.: filologia polska, kulturoznawstwo, prawo, filozofia, socjologia, psychologia, dziennikarstwo itp.

Program biologiczno-chemiczny realizuje rozszerzone treści z biologii, chemii i fizyki. Przygotowuje do podjęcia studiów na kierunkach medycznych, przyrodniczych itp.

Program matematyczno-fizyczny realizuje rozszerzone treści z matematyki, fizyki i technologii informatycznych. Przygotowuje do podjęcia studiów na kierunkach technicznych, ekonomicznych itp.

Program językowy realizuje rozszerzone treści z jednego lub więcej języków obcych. Oferta obejmuje zagadnienia dotyczące kultury, tradycji i specyfiki kraju, którego język jest przedmiotem lektoratu. Przygotowuje do podjęcia studiów na kierunkach filologii obcych oraz do złożenia różnych egzaminów językowych od poziomu początkującego po zaawansowany.

JĘZYKI OBCE
Niezwykle często przez naszych uczniów ASSA jest traktowana wręcz jako szkoła językowa. Niewątpliwie przycznia się do tego pokaźna lista języków obcych, których lektoraty ma nasza szkoła w swojej ofercie:

  • język angielski
  • język niemiecki
  • język francuski
  • język rosyjski
Na lekcje każdego z powyższych języków nasi uczniowie mogą uczęszczać bez żadnych ograniczeń!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie