Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Centrum Kształcenia Ustawicznego

ul. Swobodna 71/73, 50-089 Wrocław
tel. (71) 783-36-68 do 70
www:   http://www.cku.wroc.pl
CKU szkoły na Facebooku
e-mail:   cku@cku.wroc.pl
sekretariat@cku.wroc.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 25521 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH

- przyjmujemy kandydatów od 15-go roku
  życia

- nauka w systemie semestralnym (trzy
  razy w tygodniu)


KURSY JĘZYKOWE
poziom podstawowy:

- język angielski
- język niemiecki
- język rosyjski
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Nr 1 DLA DOROSŁYCH

- podbudowa gimnazjum - nauka trwa
  3 lata

- podbudowa ZSZ - nauka trwa 2 lata
- w systemie stacjonarnym wieczorowym
  (jedyne publiczne liceum wieczorowe
  we Wrocławiu)

- w formie stacjonarnej i zaocznej
- klasa 40+ - NOWOŚĆ

KURSY I SZKOLENIA

- przygotowanie do egzaminu ECDL


KURSY MATURALNE

- kurs przygotowawczy do egzaminu
  maturalnego

- język polski
- matematyka
- język angielski, język niemiecki, język
  rosyjski - do wyboru jeden język

- wos
- biologia
- geografia

Centrum Kształcenia Ustawicznego jest największą w województwie placówką specjalizująca się w edukacji dorosłych, dysponuje wykwalifikowaną, wyszkoloną specjalnie do pracy z dorosłymi, kadrą pedagogiczną.

Szkoła umożliwia kształcenie w formach szkolnych i pozaszkolnych, w czasie i tempie dogodnym dla słuchacza. Centrum dysponuje własnym budynkiem, internatem, specjalistycznymi pracowniami, nowoczesną biblioteką multimedialną, dobrze wyposażonymi salami kursowymi, salą multimedialną do prowadzenia zajęć edukacyjnych i szkoleniowych oraz nowoczesną salą komputerową.

Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu ma wpis do rejestru instytucji szkoleniowych nr 2.02/00085/2006

Centrum Kształcenia Ustawicznego to:
  • najlepsza kadra
  • najlepszy dojazd
  • najlepsza atmosfera nauki

Jesteśmy szkołą publiczną dla dorosłych! Szkoła prowadzi również wspomaganie edukacji za pomocą platformy e-learningowej. Materiał z wszystkich przedmiotów będziesz mógł/mogła uzupełnić metodą nauczania na odległość.

Kształcimy w systemach:
  • stacjonarnym wieczorowym (jedyne publiczne liceum wieczorowe we Wrocławiu)
  • stacjonarnym dziennym
  • zaocznym (w soboty i w niedziele)


Jesteśmy szkołą bezpłatną! Nabór 2 x w roku (zima, lato)


Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu jest organizatorem kształcenia, dokształcania, doskonalenia dla osób dorosłych na różnych poziomach edukacyjnych. Jako organizacja ucząca się uwzględnia szerokie cele społeczne regionu, sprzyja międzynarodowej współpracy i porozumieniu, rozwija w uczących się wiarę w siebie, wyzwala postawy twórcze wobec życia i zawodu.

Zadaniem szkoły jest poszerzenie wiedzy słuchaczy lub jej uzupełnienie oraz przełamanie dotychczasowej niechęci wobec szkoły. Wraz z pedagogami szkolnymi opracowane zostały programy wychowawcze, dające pozytywne rezultaty. Współpraca z różnymi instytucjami, organizowane jest życie społeczne szkoły w celu zintegrowania słuchaczy. Na bieżąco wdrażane są narzucone przez MEN programy nauczania.

Placówka prowadzi cykliczne badania oczekiwań edukacyjnych i zawodowych słuchaczy i dostosowuje do nich swą ofertę szkolną tak, aby absolwenci stali się konkurencyjni na rynku pracy.

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do szkoły musi mieć 18 lat. Nabór odbywa się dwa razy w roku w styczniu i w sierpniu.

W CKU zdasz starą i nową maturę, zdobędziesz zawód! Swoją wiedzę możesz uzupełnić również na kursach przygotowujących do egzaminów maturalnych, kwalifikacyjnych i dokształcających.

Nauczamy naszych słuchaczy skutecznych metod organizacji nauki własnej, podstaw samokształcenia i korzystania z różnych źródeł informacji.

Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Centrum Kształcenia Ustawicznego
Od 10 lat w Centrum Kształcenia Ustawicznego organizowana jest akcja społeczna Honorowego Krwiodawstwa, mająca na celu rozpropagowanie wśród młodzieży idei humanitaryzmu. Ogromne zaangażowanie uczniów wzbudziło zainteresowanie regionalnych mediów tą akcją. Sporządzono artykuł w Gazecie Wrocławskiej.

Przy CKU działa Szkolny Ośrodek Kariery, którego zadaniem jest odpowiednie przygotowanie słuchaczy CKU do właściwego planowania kariery zawodowej a w przyszłości wejścia i utrzymania się na rynku pracy.

Uczniowie napotykający na trudności mogą zwracać się o pomoc do pedagoga we wszystkich sprawach, zarówno związanych z procesem kształcenia, jak i osobistych.

Centrum Kształcenia Ustawicznego oferuje poza kształceniem stacjonarnym, zaocznym i eksternistycznym także kształcenie metodą na odległość. Do zapoznania się z ofertą kursową zapraszamy na stronę kursy.cku.wroc.pl. Nauczanie na odległość wymaga od uczącego się większej samodyscypliny i samokontroli, jednak ma wiele zalet: stały dostęp do materiałów, w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca (udostępnianych na naszej stronie internetowej), możliwość współdecydowania o przebiegu i merytorycznej treści procesu edukacyjnego, nowoczesny sposób prowadzenia zajęć z wykorzystaniem ciekawych narzędzi technologii informacyjnej.

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

Szkolny Ośrodek Kariery (SzOK) został utworzony w Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu w wyniku wygrania konkursu grantowego organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy oraz Komendę Główną OHP.

SzOK jest miejscem, gdzie słuchacze zdobywają wiedze i umiejetności niezbedne do odnalezienia swojego miejsca na drodze kariery zawodowej - poznają zasady rzadzące rynkiem pracy, uzyskują informacje o lokalnym rynku pracy, poznają podstawy prawa pracy.

SzOK prowadzi szkolny doradca zawodowy w gabinecie wyposażonym w stanowiska komputerowe wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem i dostępem do Internetu. Oprócz tego SzOK dysponuje fachową literaturą z zakresu poradnictwa zawodowego. Są to: książki, informatory, broszury, filmy, programy multimedialne, które umożliwiają przeprowadzanie testów: "Samoocena", "Predyspozycje zawodowe", "Moje umiejętności", "Czy znam swój zawód", "Czy jestem asertywny", "Czy jestem kreatywny" itp.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie