Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Akademickich

ul. Szosa Kisielińska 18, 65-247 Zielona Góra
tel. (68) 327-13-26
www:   http://www.lo4.zgora.ple-mail:   sekretariat@lo4.zgora.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9585 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM nr 10


IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
klasy o profilach

- proponujemy specjalizacje dostosowane do egzaminu maturalnego i kierunku wyższych studiów: politechniczną, ekonomiczno-menedżerską, medyczno-farmaceutyczną z matematyką, medyczno-farmaceutyczną z fizyką i informatyką, prawno-społeczną z matematyką, prawno-społeczną z WOS-em, lingwistyczną z językiem angielskim, lingwistyczną z językiem niemieckim


Języki obce w IV LO:
Do wyboru: język angielski, język niemiecki, język francuski, język włoski. Istnieje możliwość nauki języka rosyjskiego i języka łacińskiego.
Języka głównego uczeń uczy się przez 3 lata w wymiarze 5 godzin tygodniowo w grupach do 15 uczniów. Języka dodatkowego uczy się przez 1 rok w wymiarze 5 godzin tygodniowo. Naukę uczeń rozpoczyna na poziomie określonym przez test sprawdzający, kwalifikujący go do odpowiedniej grupy.

Języki obce w Gimnazjum nr 10:
Do wyboru: język angielski, język niemiecki, język francuski, język włoski, język rosyjski.
Od klasy I do III uczniowie uczą się dwóch, wybranych przez siebie, języków obcych w zwiększonym wymiarze godzin. Zajęcia odbywają się w małych grupach.

Historia

Liceum Lotnicze w Zielonej Górze utworzone zostało we wrześniu 1979 roku, jako filia szkoły w Dęblinie. Twórcami liceum byli: ówczesny Komendant WOSL w Dęblinie - gen. dr Józef Kowalski ze strony wojska, Zbyszko Piwoński, ówczesny wojewoda oraz Henryk Baturo, ówczesny Kurator Oświaty i Wychowania. Od 2 lutego 1982 roku Liceum Lotnicze stało się samodzielną szkołą. W tym też roku, 13 września, szkoła otrzymała sztandar. Liceum Lotnicze prowadziło kształcenie młodzieży męskiej w zawodzie mechanik osprzętu lotniczego. Głównym celem, jaki stał przed szkołą, było przygotowanie kandydatów do "dęblińskiej szkoły orląt". Z zadań tych liceum wywiązało się bardzo dobrze. W opinii wykładowców WOSL absolwenci Liceum Lotniczego w Zielonej Górze byli bardzo dobrze przygotowani do dalszych studiów. 1 września 1988 roku szkoła otrzymała imię kpt. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego. Wraz ze zmianami strukturalnymi zachodzącymi w wojsku zmalało zapotrzebowanie na kandydatów do szkół wojskowych, a szczególnie do lotnictwa. Doprowadziło to do przekształcenia Liceum Lotniczego w Wojskowe Liceum Ogólnokształcące w 1989 roku. Niestety, dalsze zmiany spowodowały, że w 1992 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej prawie wszystkie licea wojskowe zostały zlikwidowane, w tym także zielonogórskie.

Od 1 września 1992 roku szkoła funkcjonuje jako IV Liceum Ogólnokształcące. Szkoła utrzymała imię nadane Liceum Lotniczemu i podtrzymuje tradycje swej poprzedniczki. Charakterystyczną cechą tej szkoły jest eksperymentalny program nauczania (oprócz naszej szkoły jest tylko jedna tego typu placówka w Polsce). Szkoła prowadzi szeroką działalność wychowawczą, edukacyjną i kulturalną. Współpracuje z kilkoma krajami europejskimi (Niemcami, Francją i Holandią). Faktem jest, że w środowisku zielonogórskim pozostała nadal "LOTNIKIEM". W roku 2002 szkoła stała się Zespołem Szkół Akademickich, w których skład wchodzi Gimnazjum nr 10 i IV Liceum Ogólnokształcące.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie