Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Budownictwo

POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA - Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska - Studia Podyplomowe

ul. Śniadeckich 2, 75-453 Koszalin
tel. (094) 347-85-00 w. 510, 515
www:   http://www.wbiis.tu.koszalin.pl
e-mail:   mailto:dziekanat@wbiis.tu.koszalin.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1060 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


 

Studia te są kierowane do osób, pragnących uaktualnić i poszerzyć swoją wiedzę. Obejmują 2 semestry nauczania. Po zakończeniu absolwent uzyskuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Na kierunku BUDOWNICTWO kształci się specjalistów, którzy w opar­ciu o nabytą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, uzyskują podstawy do twórczej pracy w zakresie projektowania, wykonawstwa i remontów obiektów budowlanych i konstrukcji inżynierskich oraz nadzorowania i zarządzania procesami budowlanymi, z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych.

Absolwent specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie uzyskuje niezbędną wiedzę w zakresie projektowania i technologii wykonawstwa konstrukcji betonowych, metalowych, drewnianych i innych, będących ustrojami nośnymi budynków mieszkalnych, obiektów przemysłowych i sportowych oraz innych obiektów inżynierskich jak kominy, zbiorniki, estakady itp. Absolwenci tej specjalności posiadają także niezbędną wiedzę z zakresu komputerowego wspomagania projektowania, teorii konstrukcji, technologii napraw i wzmocnień obiektów budowlanych oraz nowoczesnych metod organizacji i zarządzania procesami budowlanymi. Są oni dobrze przygotowani do pracy w biurach projektowych, mogą efektywnie współpracować w wykonawstwie budowlanym oraz pełnić funkcje kierownicze w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją budowlaną.

Absolwent specjalności konstrukcje inżynierskie – teoria i wspomaganie komputerowe, poza szeroką wiedzą ogólnobudowlaną, wyróżnia się dobrą znajomością mechaniki budowli w zakresie złożonych konstrukcji prętowych, płytowych oraz powłokowych a także dobrym opanowaniem nowoczesnych technik komputerowego wspomagania projektowania tych konstrukcji. Zdobyta, w ramach tej specjalności, wiedza oraz umiejętności dają podstawę do twórczej pracy w interdyscyplinarnych zespołach projektujących i nadzorujących wykonawstwo obiektów budowlanych oraz konstrukcji inżynierskich o złożonym, często nowatorskim układzie konstrukcyjnym. Wdrażane na tej specjalności nowoczesne techniki komputerowego rozwiązywania problemów teorii konstrukcji tworzą jakościowo nową sytuację w podejściu do projektowania odpowiedzialnych konstrukcji inżynierskich i dają jej absolwentom dobre przygotowanie do działania w warunkach technologii budownictwa XXI wieku.

Specjalność drogi, ulice, lotniska ukierunkowana jest na dostarczanie studentom wiedzy dotyczącej przestrzeni ruchu kołowego, a także na opanowaniu przez nich najważniejszych umiejętności z zakresu projektowania, wykonawstwa i eksploatacji tej przestrzeni z uwzględnieniem warunków technicznych nakładanych na rozmaite rodzaje dróg, ulic i lotnisk oraz na ich lokalizację. Studenci zapoznają się z zasadami konstrukcji obiektów, nowoczesnymi materiałami drogowymi, współczesnymi metodami ich wbudowywania, kanonami ruchu drogowego, specjalistycznymi metodami geodezyjnymi i geotechnicznymi i in. Przekazywane są także elementy wiedzy o drogach kolejowych.

Udział absolwentów tej specjalności jest potrzebny w szeroko zakrojonych zamierzeniach przebudowy polskich tras komunikacyjnych w powiązaniu z siecią komunikacyjną państw ościennych, a także w perspektywicznych badaniach naukowych poszukujących materiałów drogowych o wysokich walorach eksploatacyjnych.

Specjalność zarządzanie i organizacja w budownictwie łączy przygotowanie inżynierskie z dziedziny budownictwa z przygotowaniem w zakresie organizacji i zarządzania, marketingu oraz prawa i finansów. Absolwenci tej specjalności uzyskują wiedzę merytoryczną z zakresu dziedziny budownictwa, co najmniej na poziomie absolwenta studiów inżynierskich, podstawy wiedzy ekonomicznej i menedżerskiej, umiejętności w dziedzinie budownictwa z zakresu systemów zarządzania, doboru i szkolenia personelu, oceny osiąganych wyników wraz z kontrolingiem technicznym i zarządzaniem kosztami, konsultingu przemysłowego i doradztwa technicznego oraz zarządzania kapitałem i inwestycjami rzeczowymi, a także umiejętności w zakresie organizowania i prowadzenia prac badawczych i rozwojowych, w szczególności projektowania i wdrażania innowacji technologicznych i organizacyjnych oraz zmian modernizacyjnych i restrukturyzacji.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie