Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Uniwersytet Ekonomiczny

w Poznaniu

al. Niepodległości 10, 60-967 Poznań
tel. (61) 856-91-91, (61) 856-90-00
www:   http://www.ue.poznan.pl
e-mail:   rekrutacja@ue.poznan.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5522 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Utworzona w 1926 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu należy do ścisłej czołówki polskich uczelni ekonomicznych. Jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół wyższych o tym profilu w Polsce. Zajmuje drugie miejsce wśród wszystkich uczelni ekonomicznych w Polsce - to pozycja uzyskana przez Uniwersytet Ekonomicznyw Poznaniu w rankingach ogłoszonych przez uznane tytuły prasowe: Politykę, Rzeczpospolitą i Perspektywy. Oceniono w nich: jakość i warunki kształcenia, prestiż szkoły, jej siłę naukową oraz skalę umiędzynarodowienia studiów. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu znalazła się również w ścisłej trójce polskich uczelni ekonomicznych w zestawieniach tygodnika Wprost. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zajmuje czołowe miejsca również w rankingu Newsweeka, w którym podstawowymi kryteriami klasyfikacji są atrakcyjność absolwenta na rynku pracy i jego pozycja zawodowa. Uczelnia ulokowała się w pierwszej 10-tce, wyprzedzając 90 najlepszych publicznych i niepublicznych szkół wyższych w Polsce.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu stanowi ważny, 20-tysięczny ośrodek naukowo-dydaktyczny specjalizujący się w kształceniu wysoko wykwalifikowanych kadr menedżerskich, ekspertów gospodarczych oraz pracowników służb administracji rządowej i samorządowej. Swoją renomę zawdzięcza: wysokiej jakości nauczania, uwzględniającej światowe wzorce kształcenia i najnowsze trendy biznesu ofercie dydaktycznej oraz niekwestionowanej pozycji jednego z liderów badań naukowych w zakresie nauk ekonomicznych. Siłą Uczelni jest mocny potencjał dydaktyczne, kontakty międzynarodowe oraz orientacja na współpracę z biznesem. Uniwersytet Ekonomiczny kształci blisko 14 tysięcy studentów. Jako jedyna uczelnia w Polsce legitymuje się pełnią praw akademickich w zakresie nauk o ekonomii, zarządzaniu i towaroznawstwie.
Priorytety w działalności Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

 • w dziedzinie badań:
  • zatrudnianie najlepszych badaczy-naukowców,
  • stałe podnoszenie kwalifikacji i wspieranie rozwoju naukowego pracowników,
  • inicjowanie i rozwijanie badań we współpracy z ośrodkami zagranicznymi,
  • rozszerzanie zakresu badań służących praktyce gospodarczej,
  • zdobywanie zewnętrznych środków na badania,

 • w dziedzinie edukacji:
  • rzetelne przekazywanie wiedzy ugruntowanej teoretycznie, a jednocześnie nastawionej na realia gospodarcze,
  • podnoszenie kwalifikacji dydaktycznych pracowników,
  • rozbudowa oferty edukacyjnej oraz aktualizowanie programów i treści nauczania, podporządkowane podążaniu za potrzebami współczesnej gospodarki,
  • stosowanie europejskich standardów nauczania,
  • rozwijanie orientacji międzynarodowej,
  • wszechstronne przygotowanie do kariery zawodowej, w szczególności poprzez organizowanie praktyk dla studentów,
  • rozwijanie edukacji na poziomie podyplomowym,

 • w dziedzinie funkcjonowania Uczelni:
  • zapewnianie dobrej jakościowo i dostosowanej do możliwości Uczelni infrastruktury, niezbędnej do prowadzenia działalności badawczej i dydaktycznej,
  • tworzenie klimatu sprzyjającego wzajemnej współpracy i życzliwości, budowanie partnerstwa wewnętrznego między pracownikami i studentami,
  • budowanie lojalności wobec Almae Matris,
  • unowocześnianie systemu zarządzania Uczelnią poprzez wykorzystanie najnowszych technologii,
  • rozwijanie międzynarodowej wymiany studentów i pracowników,
  • utrzymywanie ścisłych związków z absolwentami.

 • Wysoka pozycja rankingowa i akademicka Uczelni jest w znacznej mierze zasługą dobrej kadry dydaktycznej. Uczelnia zatrudnia ponad 600 nauczycieli akademickich, w tym około 130 profesorów. Są to wysokiej klasy dydaktycy i wybitne postaci nauki oraz praktyki gospodarczej. Kadra naukowa Uczelni zasiada w uznanych gremiach eksperckich, uczestniczy w badaniach i ekspertyzach, doradza podmiotom gospodarki i państwa. Uczelnia przywiązuje najwyższą wagę do jakości przekazywania wiedzy i stawia na nowoczesne metody prowadzenia zajęć.

  Bogata oferta studiów to blisko 40 specjalności prowadzonych na Wydziale: Ekonomii, Towaroznawstwa i Zarządzania. Kształcenie odbywa się na poziomie studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia, trzeciego stopnia, MBA (we współpracy z Georgia State University w Atlancie - program amerykański, Europejską Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Berlinie - program niemiecki, Uniwersytetem w Rennes - program francuski oraz z Nottingham Trent University - program angielski) oraz podyplomowych (ponad 40 programów). Zajęcia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Uczelnia ma przyznane certyfikaty i akredytacje potwierdzające, iż poziom kształcenia i badań naukowych jest zgodny z najwyższymi wymaganymi. Są to: pozytywne oceny akredytacyjne Państwowej Komisji Akredytacyjnej w zakresie studiów na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, certyfikaty Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych EPOQS, unikatowy w skali kraju certyfikat ISO 9001:2000 dla Wydziału Towaroznawstwa nadany przez światowej klasy jednostkę certyfikującą Det Norske Veritas, wysokie kategorie KBN. Tok studiów rozliczany jest w europejskim standardzie ECTS, umożliwiającym budowanie międzynarodowej ścieżki studiów.

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

  Wypełnij formularz >>>
  Od 20tu lat najpopularniejszy
  i największy
  informator branży edukacyjnej

  - przedszkola, szkoły, uczelnie
  -kolonie, zielone szkoły
  - inne jednostki

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie