Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Nr 16

ul. Rozłogi 13, 80-658 Gdańsk
tel./fax (58) 307-30-76
www:   http://www.przedszkole16gda.com.pl
e-mail:   dyrektor@przedszkole16gda.home.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3426 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Grupy w przedszkolu

- Biedronki (3 latki)
- Słoneczka (4 latki)
- Delfinki (5 latki)
- Bursztynki (6 latki)

Przedszkole Nr 16 zaprasza dzieci w wieku 3-6 lat do wspólnej zabawy i nauki. Zapewniamy przyjazną i rodzinną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego dziecka.
Przedszkole mieści się w budynku przy ul. Rozłogi 13 w Gdańsku – Stogach. Jest usytuowane z dala od zakładów przemysłowych i ruchliwych ulic, blisko morza, lasu i rekreacyjnego pasa nadmorskiego, a jednocześnie blisko głównych węzłów komunikacyjnych (tramwaj, autobus). Budynek otacza duży, pięknie zagospodarowany ogród. Pośród zieleni znajduje się wiele urządzeń rekreacyjno – sportowych oraz piaskownice otoczone trawnikiem.

Dziećmi opiekuje się wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna.
Posiadamy sale bogato wyposażone w zabawki i materiały dydaktyczne, które zachęcają dzieci do czynnego i twórczego rozwoju oraz udziału w zajęciach edukacyjnych. Codziennie bawimy się również w ogrodzie lub spacerujemy w pobliskim lesie oraz na plaży. Przedszkole wyposażone jest w sypialnię, salę do ćwiczeń oraz gabinet logopedyczny.

Dysponujemy również kuchnią, w której panie kucharki gotują dla dzieci pyszne posiłki. Jednocześnie uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci i szanujemy ich apetyt.

W ramach zajęć przedszkolnych realizujemy podstawę programową zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Wspólnie z rodzicami podejmujemy działania wychowawcze zmierzające do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju ich dziecka.

W naszej ofercie posiadamy różnorodne zajęcia dodatkowe:
 • rytmika
 • religia
 • gimnastyka korekcyjna
 • zajęcia kompensacyjno–wyrównawcze
 • spektakle teatralne
 • koncerty muzyczne
 • terapia logopedyczna
 • język angielski
 • taniec towarzyski
 • twórcze zajęcia muzyczno-plastyczne
 • zajęcia sportowe ogólnorozwojowe

Organizujemy również imprezy okolicznościowe zgodnie z kalendarzem roku: Jasełka, Dzień Babci, Dzień Dziadka, święta Wielkanocne, Przywitanie wiosny, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka.

Czas na swobodną zabawę. W ostatnich latach zauważono tendencję do zwiększania liczby zajęć dydaktycznych w przedszkolach. Nie tylko zajęcia prowadzone przez nauczyciela, lecz także zwiększona oferta zajęć dodatkowych powodują zmianę proporcji w rodzaju aktywności dziecka w przedszkolu. Dzieje się to kosztem zabawy. W podstawie zaleca się jedną piątą czasu pobytu dziecka w przedszkolu przeznaczać na zabawę. W tym czasie dzieci bawią się swobodnie przy niewielkim udziale nauczyciela.

Pobyt w ogrodzie. Realizując zalecenia zawarte w podstawie programowej, należy jedną piątą czasu pobytu dziecka w przedszkolu (a przypadku dzieci młodszych jedną czwartą) przeznaczyć na pobyt na powietrzu.

Zajęcia dydaktyczne realizowane według wybranego programu dydaktyczno-wychowawczego. Dziecko ma uczyć się przede wszystkim w zabawie i poprzez zabawę. Nauczyciel prowadzi zajęcia dydaktyczne, rozszerzając treści zawarte w podstawie programowej o treści zawarte w wybranym lub opracowanym przez siebie programie wychowania przedszkolnego. Na realizację tych zajęć przeznacza jedną piątą czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

Dwie piąte czasu pobytu dziecka w przedszkolu zagospodarowuje nauczyciel. Ten czas jest do wykorzystania na zadania opiekuńcze, organizacyjne, samoobsługowe, uroczystości w przedszkolu, czytanie dzieciom bajek itp.

Placówka posiada długoletnią tradycję edukacyjno – wychowawczą. Powstała w 1954 roku jako żłobek przyzakładowy zakładów pasmanteryjnych "Pasanil". W późniejszych latach funkcjonowała jednocześnie jako przedszkole i żłobek. Jako Przedszkole Nr 16 istnieje od 1991 roku i jest placówką publiczną. Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem sprawuje Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Przedszkole jest jednostką budżetową podległą Zarządowi Miasta Gdańska.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie