Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Artystyczne Wychowanie Przedszkolne "ARTuś"

Juszkowo, ul. Łąkowa 10A, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. kom. 791-491-421
www:   http://www.artuś.pl
e-mail:   biuro@artus.home.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1215 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ARTYSTYCZNE WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE "ARTUŚ"

- język angielski 5 razy w tygodniu
- rytmika z elementami kształcenia słuchu
- rytmika - mali instrumentaliści
- zajęcia baletowe
- zajęcia plastyczne
- logopeda
- gimnastyka korekcyjna
- zajęcia psychologiczne

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."

Janusz Korczak


Siedziba ARTusia znajduje się w spokojnej okolicy w Juszkowie, na granicy z Pruszczem Gdańskim. Mieścimy się na parterze ładnego domu jednorodzinnego, posiadamy osobne wejście i własny ogród. Bogata roślinność i zieleń otaczająca nasze przedszkole pozwala dzieciom obserwować zmiany, które zachodzą w przyrodzie.

Na powierzchni 200 m2 znajdują się 3 sale dla dzieci, szatnia, odpowiednio dostosowane dla dzieci toalety, osobna toaleta dla personelu oraz biuro. Sale są atrakcyjnie oraz bogato wyposażone w zabawki oraz różnorodne pomoce dydaktyczne, dzięki czemu dzieci mają możliwość kreatywnego spędzania czasu podczas zabawy.

Nasza placówka powstała z myślą o wszechstronnym rozwoju dzieci. Okres przedszkolny jest bardzo dobrym czasem na rozbudzenie zainteresowań oraz pasji u dziecka i ukształtowanie wrażliwości artystycznej. W ARTusiu dzieci będą miały możliwość rozwoju poprzez różnorodne dziedziny sztuki, takie jak: plastyka, teatr, muzyka i taniec.

Wszystkie te dziedziny będą się ze sobą przeplatały i wzajemnie uzupełniały w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego. Dopełnieniem edukacji artystycznej będą również w naszej placówce co miesięczne spotkania z muzyką i przedstawienia teatralne (kukiełkowe czy z udziałem aktorów).

W obecnym czasie języki obce są bardzo istotnym elementem wykształcenia, dlatego też dzieci w naszym przedszkolu będą codziennie obcowały z językiem angielskim. Istotnym dla nas zagadnieniem są również prawa dziecka, które w pełni respektujemy i staramy się tę wiedzę przekazać naszym wychowankom.

W naszym przedszkolu przewidujemy różne imprezy i uroczystości przedszkolne. Niektóre z nich mają charakter cykliczny, inne występują nieregularnie. Wszystkie informacje dotyczące atrakcji oraz uroczystości odbywających się w przedszkolu można znaleźć w zakładce Kalendarium.

W ARTusiu w swoich działaniach kierujemy się przede wszystkim dobrem i szczęściem dzieci, dlatego pozwalamy wszystkim dzieciom na twórcze bycie sobą. Aby zapewnić kameralne i domowe warunki oraz dobrą opiekę, w naszej placówce znajdują się tylko dwie grupy: „Maluszki” i „Starszaki”. Każda grupa liczy maksymalnie 20 dzieci. Wszystkim dzieciom oferujemy możliwość odpoczynku. Nie ma jednak u nas obowiązkowego leżakowania.

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która stosuje nowatorskie rozwiązania metodyczne i pedagogiczne. Nauczyciele mają świadomość, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, dlatego też dużą wagę przykładają do indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Nauczyciele w kontaktach z dziećmi opierają się na zasadzie partnerstwa, zrozumienia i akceptacji.

Stosują system pozytywnej motywacji, czyli nagrody i pochwały. W swojej pracy wychowawczej i dydaktycznej współpracują z rodzicami, aby w sposób jak najbardziej efektywny wpłynąć na rozwój każdego dziecka. Współpracujemy również z psychologiem i logopedą. Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie