Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Prywatne "Entliczek Pentliczek"

ul. Agatowa 21, 20-571 Lublin
tel. 502-309-997, fax (81) 526-27-70
www:   http://entliczekpentliczek.edu.pl
e-mail:   przedszkole@entliczekpentliczek.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5462 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE "ENTLICZEK-PĘTLICZEK"

- poczucie bezpieczeństwa
- bogato wyposażone sale
- przedszkolny plac zabaw
- nauka języka angielskiego
- zajęcia taneczne
- stała opieka logopedyczna
- warsztaty dla rodziców dzieci przedszkolnych

Entliczek Pentliczek to nowoczesne Przedszkole, którego misją jest sprostać wszystkim oczekiwaniom przedszkolaków oraz ich rodziców. Pragniemy, aby czas spędzony w naszym przedszkolu przyniósł wiele radości, a także stanowił ważny krok w życiu wszystkich dzieci. Kadra przedszkola zapewni Państwa pociechom atmosferę ciepła, bezpieczeństwo, a także będzie wspierać ich wszechstronny rozwój tak, aby z bagażem wielu wspaniałych przeżyć, przydatnych umiejętności oraz rozwijanych talentów mogły potem rozpocząć edukację szkolna.

O przedszkolu

Przedszkole Prywatne "Entliczek Pentliczek" działa na podstawie wpisu do ewidencji szkół niepublicznych miasta Lublin.

Entliczek Pentliczek jest nowoczesnym przedszkolem, które powstało dzięki marzeniom o stworzeniu dziecięcego świata ? pełnego radości i odkrywania. Oto kilka informacji o tym jak funkcjonuje przedszkole:

Siedziba
Siedziba przedszkola mieści się na osiedlu Poręba przy ulicy Agatowej 21. Na powierzchni 260 m2 powstały kolorowe, bogato wyposażone sale dla wszystkich grup wiekowych ? gdzie Przedszkolaki bawią się, uczą oraz poznają.

Przedszkolny Plac Zabaw
Przedszkole jest właścicielem terenu, na którym usytuowany jest Przedszkolny Plac Zabaw użytkowany tylko i wyłącznie przez dzieci z Przedszkola. Plac jest ogrodzony, z nasadzeniami wielu gatunków krzewów i drzew. Na Placu usytuowany jest ogródek Przedszkolaków, na którym samodzielnie sadzą i obserwują rozwój posadzonych roślin.

Pewność i bezpieczeństwo
Pomieszczenia przedszkola przeszły skrupulatne kontrole dotyczące spełniania wymagań sanitarnych oraz przeciw pożarowych i uzyskało pozytywne opinie. System alarmowy, system przeciwpożarowy, system kontroli wejść gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Przedszkole spełnia wymogi Europejskiej Normy Bezpieczeństwa.

Czas działania
Przedszkole działa od poniedziałku do piątku (od września do sierpnia, z wyłączeniem miesiąca lipca) w godzinach 7:00 - 17:00. Istnieje możliwość dostosowania godzin pracy przedszkola do indywidualnych oczekiwań rodziców.

Opłaty
Jednorazowe wpisowe na rok wynosi 250 zł.

W ramach czesnego:

 • zajęcia dydaktyczne realizujące podstawę programową wychowania przedszkolnego
 • naukę języka angielskiego
 • zajęcia taneczne
 • rytmikę - zajęcia umuzykalniające
 • zajęcia plastyczne wraz ze wszystkimi materiałami
 • opowieści biblijne (4, 5, 6 latki)
 • zajęcia metodą W. Sherborne - Ruch Rozwijający
 • stałą opiekę logopedyczną - zajęcia indywidualne
 • konsultacje z psychologiem
 • zajęcia indywidualne (matematyka, plastyka, teatr)
 • warsztaty dla rodziców dzieci przedszkolnych
 • imprezy przedszkolne (przedstawienia teatralne, wycieczki, koncerty, bale itp.)
 • uroczyste obchodzenie urodzin dziecka w przedszkolu
 • podręczniki i książeczki do ćwiczeń
 • ubezpieczenie dzieci NNW

Dzienna stawka żywieniowa wynosi 10 zł (śniadanko, obiadek, podwieczorek oraz dla dzieci pozostających w Przedszkolu po godz. 15.30 drugi podwieczorek - owoce oraz kanapeczki). W przypadku powiadomienia przez rodziców o nieobecności dziecka, opłaty z tego tytułu odliczone zostaną w kolejnym miesiącu.

Wyżywienie
Wszystkie posiłki w naszym Przedszkolu są smaczne, świeże oraz zdrowe, dzięki współpracy z profesjonalną firmą zajmującą się ich przygotowywaniem oraz dowożeniem na czas. Posiłki porcjowane i wydawane są w nowocześnie urządzonej przedszkolnej kuchni.

Jadłospis dzienny przygotowywany jest przez dietetyka. W ramach podwieczorków Przedszkole serwuje dzieciom wyłącznie owoce oraz produkty mlekopochodne.

W Przedszkolu nie podajemy dzieciom do picia słodzonych napojów. W każdej sali znajduje się dystrybutor z wodą dostępną przez cały czas pobytu dzieci w Przedszkolu.

Przedszkole myśląc o dziecku gwarantuje:

 • ciepłą i troskliwą opiekę wykwalifikowanej i zaangażowanej kadry
 • harmonijny rozwój w atmosferze pełnej przyjaźni i uśmiechu
 • możliwość udziału w zajęciach dodatkowych

Przedszkole myśląc o rodzicu gwarantuje:

 • poczucie bezpieczeństwa
 • wsparcie pełnego i właściwego rozwoju dziecka
 • rzetelną informację zwrotną o możliwościach i zdolnościach dziecka
 • dopasowanie czasu pracy przedszkola do potrzeb rodziców
 • stałą dostępność kierownictwa i kadry pedagogicznej

ZAJĘCIA DODATKOWE

Nasze Przedszkole przygotowało także ofertę zajęć dodatkowych dla chętnych. Zajęć, które pomogą w ogólnym rozwoju przedszkolaka, ale również pozwolą na odkrycie swoich zainteresowań. Wszystkie zajęcia z poniższej oferty dopasowane są do wieku i możliwości dzieci - a formy stosowane przez instruktorów, specjalistów pozwalają na wspaniałą naukę nowych umiejętności, zdobywanie wiedzy poprzez twórczą zabawę.

KARATE KYOKUSHIN - ćwiczenie karate dzieci mogą zaczynać mając kilka lat. W zasadzie jest to zabawa z elementami karate. W formie zabawy dzieci poznają prawidłowe pozycje, sposoby poruszania się, składania dłoni, kilka bloków, uderzeń, kopnięć. Wszystkie wymienione elementy dają dzieciom możliwość wyzwolenia zasobów energii zgromadzonej w ciągu dnia, jak i wykształcenia innych pożądanych nawyków ruchowych.

OPOWIEŚCI BIBLIJNE (dla chętnych 4, 5 i 6 latków) - to spotkania, które mają na celu przyswojenie i przeżycie treści biblijnych poprzez zabawy ruchowe, odgrywanie ról, dramy, taniec i śpiew.

BALET - to propozycja zajęć muzyczno-ruchowych dla dzieci w wieku 5-6 lat. Zajęcia rozwijają wrażliwość muzyczną, zamiłowanie do teatru, kształtują zachowania sceniczne, uczą dyscypliny. Łączą w sobie elementy rytmiki, tańca, gimnastyki i choreografii. Kształtują motorykę, doskonaląc grację i płynność ruchów.

NAUKA PŁYWANIA - to propozycja nauki i doskonalenia umiejętności pływania skierowana do dzieci z naszego Przedszkola w wieku 4,5 oraz 6 lat.

Oferta zajęć dodatkowych może być wzbogacana według sugestii rodziców oraz potrzeb dzieci.

SZACHY ? to propozycja zajęć wspomagająca rozwój sfery poznawczej, ale także społeczno-moralnej dziecka, pobudzające jego aktywność twórczą, rozwijanie pamięci, uwagi, koncentracji, myślenia logiczno-wyobrażeniowego a także postaw sprawiedliwej oceny, umiejętności przestrzegania zasad i reakcji na niepowodzenia. Dzieci poprzez zabawę i ćwiczenia poznają figury, reguły gry ? stopniowo rozwijając powyższe umiejętności.

JĘZYK ANGIELSKI METODĄ HELEN DORON - metoda oparta jest na zabawie i przypomina sposobem - uczenie się przez dzieci języka ojczystego. Cieszy się doskonałą opinią rodziców na całym świecie. W metodzie wykorzystuje się wiele gier i zabaw, które tworzą atmosferę przyjazną dziecku podczas uczenia.

PIŁKA NOŻNA ? zajęcia sportowe na świeżym powietrzu mające na celu rozwój sfery ruchowej, wykorzystujące naturalną potrzebę ruchu dziecka w sposób kierowany poprzez zabawy z piłką, poznawanie i przestrzeganie zasad gry, ćwiczenia związane z koordynacją, skocznością, kopaniem, łapaniem i rzucaniem piłki.

TENIS ZIEMNY - zajęcia prowadzone są dla grupy 5-6 dzieci na korcie z instruktorem. Celem jest wprowadzenie dzieci w szkolenie tenisowe poprzez zabawę i sportową rywalizację. W trakcie lekcji wykorzystywane są różnego rodzaju pomoce co dodatkowo uatrakcyjnia zajęcia. W gronie rówieśników dzieci integrują się, a poprzez wspólną zabawę zdobywają umiejętności tenisowe, które w kolejnych etapach doskonalą.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie