Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

Staniszewo 2a, 83-328 Sianowo
tel. (58) 685-50-17, (58) 685-50-39
www:   http://www.gimstan.edupage.orge-mail:   gimstan@gazeta.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2364 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

- bezpieczeństwo, nauka i opieka

SZKOŁA PODSTAWOWA

- zajęcia pozalekcyjne
- tablice multimedialne

GIMNAZJUM

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- liczne projekty
- bogata oferta kół zainteresowań

O Nas
Nasza szkoła jest placówką, której uczniowie nie są anonimowi. Ich sukcesy i osiągnięcia są dumą i radością całej społeczności szkolnej.

Zespół Szkół w Staniszewie oferuje swoim uczniom doskonałe warunki nauki. Sale lekcyjne są duże, dobrze wyposażone i nowoczesne. Szkoła posiada nową halę sportową oraz boisko asfaltowe. Nasi wychowankowie odnoszą wiele sukcesów sportowych podczas zawodów pozaszkolnych.

W naszej szkole uczenie się sprawia wiele przyjemności poprzez korzystanie z różnych środków audiowizualnych. Dysponujemy tablicami interaktywnymi, salami informatycznymi. Dodatkowo działająca na terenie naszego gimnazjum Biblioteka Publiczna udostępnia naszym uczniom swoje zbiory i umożliwia korzystanie z Internetu bezprzewodowego.

Uczniowie biorą udział w konkursach kuratoryjnych, gdzie wielu z nich zostaje laureatami. Systematycznie odbywają się lekcje muzealne. Organizujemy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i możemy o sobie powiedzieć z dumą, że jesteśmy prawdziwymi Europejczykami.

Wychowankowie naszej placówki oświatowej wyjeżdżają do kina, teatru i na basen. Wraz z wychowawcami udają się na biwaki, jak również wycieczki krajowe i zagraniczne.

Nasza placówka oferuje przyszłym uczniom możliwość rozwijania swoich talentów, zainteresowań i pasji poprzez udział w różnorodnych kółkach zainteresowań realizowanych w ramach godzin nauczycielskich z Karty Nauczyciela i zajęciach pozalekcyjnych odbywających się w związku z projektami edukacyjnymi współfinansowanymi z Funduszy Europejskich.

Pragniemy sprostać potrzebom i oczekiwaniom dzieci, zapraszamy do naszej placówki oferując:
 • pełne poczucie bezpieczeństwa
 • rozwijanie zdolności i umiejętności
 • wysoki poziom zajęć dydaktycznych
 • różnorodne formy pracy z dziećmi
 • szeroki zakres działań pozalekcyjnych
 • pomoc pedagoga szkolnego
 • bezpieczeństwo uczniów

Jako Zespół Szkół w Staniszewie realizujemy programy kilku projektów unijnych umożliwiając naszym uczniom zdobywanie wiadomości oraz poszerzanie umiejętności w takich dziedzinach jak matematyka, fizyka, chemia, języki obce.

Obecnie realizujemy projekty;

Sięgnij po sukces - W naszym Gimnazjum ruszyły dodatkowe zajęcia dla uczniów w ramach nowego projektu edukacyjnego. Projekt nosi nazwę „Sięgnij po sukces – zajęcia rozwijające dla gimnazjalistów Gminy Kartuzy” i współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W naszej szkole odbywają się zajęcia z następujących przedmiotów: fizyki, języka angielskiego, języka niemieckiego, geografii, matematyki, informatyki, chemii i zajęcia psychologiczne.

Zajęcia będą się odbywać do 2014 roku. Każdego roku odbędzie się po 40 godzin zajęć z matematyki dla trzech grup, po 40 godzin zajęć z informatyki dla trzech grup, po 40 godzin zajęć z psychologii dla czterech grup i po 40 godzin zajęć z tzw. kompetencji kluczowych dla dwóch grup.

Grupy zostały utworzone zarówno z uczniów klas pierwszych, drugich jak i trzecich. Liczą one minimum po 10 osób. Dla niektórych grup przeprowadza się zajęcia wyrównujące, dla innych rozwijające. Na zajęciach będzie się też wykorzystywać platformę e-lerningową. Mamy nadzieję, że uczniowie skorzystają z tej niezwykłej szansy na poszerzenie swoich wiadomości i umiejętności.

Interaktywna matematyka - Projekt ma na celu podwyższenie poziomu nauczania matematyki w gimnazjach z powiatu kartuskiego przez upowszechnienie nowoczesnych metod nauczania matematyki z zastosowaniem innowacyjnych narzędzi multimedialnych – tablic interaktywnych. Projekt powstał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (oś priorytetowa 9.1.2 – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych). Nasi uczniowie uczestniczą w dodatkowych 4godz. matematyki w tygodniu, podnosząc swoje umiejętności w zakresie tego przedmiotu.

„Za rękę z Einsteinem”w ramach którego uczniowie mają szanse rozwijać swoje umiejętności na zajęciach pozalekcyjnych z matematyki – 2godz. w tygodniu, fizyki – 2godz. w tygodniu, chemii – 2godz. w tygodniu i języka obcego – 2godz. w tygodniu.

Uczestniczą także w pokazach organizowanych przez Politechnikę Gdańską w naszej szkole, wyjeżdżają na wycieczki edukacyjne oraz uczestniczą w zajęciach „Szkoły letniej” na Politechnice Gdańskiej.

Rozwój przez kompetencje - Projekt jest realizowany przez Uniwersytet w Białymstoku w partnerstwie z COMBIDATA Poland sp. z o.o. w okresie od października 2009 do sierpnia 2012 roku. Istotą tego ponadregionalnego projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauk matematyczno –przyrodniczych lub przedsiębiorczości poprzez zespołowe tworzenie przez uczniów projektów, pod opieką nauczyciela szkolnego lub akademickiego w trakcie realizowanych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Dodatkowo zajęcia projektowe wspomagać będzie portal projektu, na którym udostępnione zostaną uczniom i nauczycielom m.in. e-learningowe materiały edukacyjne wspierające proces tworzenia projektów.

Szkoła zapewnia:
 • kompetentnych nauczycieli i wychowawców
 • opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji
 • poszanowanie praw ucznia
 • warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego i rekreacji
 • możliwość poznawania regionu i kraju

Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie