Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny i Gimnazjum "Mała Szkoła" w Szopie

Szopa, 83-334 Miechucino
tel. (58) 681-63-88, tel. kom. 500-298-217
www:   http://www.malaszkola.eu
e-mail:   lagosz@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6121 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE W SZOPIE

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- wszechstronny rozwój dzieci
- logopedia

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY "MAŁA SZKOŁA" W SZOPIE

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- język kaszubski

GIMNAZJUM W SZOPIE

- wysoki poziom kształcenia
- języki obce: angielski, niemiecki
- koła zainteresowań

O Nas

Szkoła w Szopie powstała na przełomie lat 1819-1821 – świadczą o tym dokumenty archiwalne w Parafii św. Marcina w Sierakowicach. Tak więc w roku 2011 powinna obchodzić swoje 190-lecie.

Zakończenie roku szkolnego 2003/2004 miało inny charakter niż wszystkie dotychczasowe, ponieważ w związku z decyzją władz gminnych szkoła miała ulec likwidacji. W szkole istniały i działały między innymi następujące koła zainteresowań: Szkolne Koło Przysposobienia Spółdzielczego, Szkolne Koło Odbudowy Stolicy, organizacja harcerska, kółko fotograficzne, koło gospodyń, kółko regionalne.

W 2004 roku rozpoczęła się historia Zespołu Szkolno–Przedszkolnego "Mała Szkoła" w Szopie. Jak wspomina kronika, obiekt szkolny jak i zgoda na prowadzenie szkoły przez stowarzyszenie, została ogłoszona 31 sierpnia 2004 roku, a więc na zaledwie kilka godzin przez inauguracją nowego roku szkolnego 2004/05. Jedna z gazet lokalnych decyzję władz gminnych skwitowała tytułem artykułu "Wygrał zdrowy rozsądek".

Koniec roku szkolnego 2005/2006 to początek wielkiego remontu naszej placówki. To wielka inwestycja przygotowywana przez stowarzyszenie od początku istnienia niepublicznej szkoły. Do prac remontowych zaangażowało się całe sołectwo. Podczas robót mieszkańcy mogli liczyć tylko na własne zaangażowanie oraz wyłącznie na własne, wcześniej zaoszczędzone środki finansowe. Prace budowlane kontynuowane były do końca 2006 roku.

Z dniem 8.01.2007 roku zakończono pewien etap w historii "Małej Szkoły" – Obiekt, który jest efektem wielu społecznych godzin poświęconych szkole przez mieszkańców Sołectwa Bącka Huta. Otwarcie nowego gmachu szkoły to największa inwestycja, która stała się rzeczywistością Małej Szkoły. Gościliśmy wiele znanych osób, naszych dobroczyńców, ludzi którzy byli z nami od samego początku, jak i naszych nowych przyjaciół.

Otwarcie Małego Przedszkola w Szopie nastąpiło w kwietniu 2007 roku. Przedszkole to niezwykle ważny etap w edukacji małego dziecka. Otworzyliśmy w naszej szkole oddział przedszkolny dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. W tym zakresie współpracowaliśmy z FIO w warszawie oraz Gdańskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Praktyków. Pomocy udzielała pierwsza dyrektor Małej Szkoły. Oddział mieści się w całkowicie wyremontowanej i odnowionej Sali komputerowej.

27 września 2009 roku zostały otwarte boiska sportowe. Boiska powstały dzięki Zarządowi Stowarzyszenia, ale również wszystkim jego członkom, rodzicom i dzieciom, którzy szczególnie w okresie wakacji spędzili wiele społecznych godzin podczas porządkowania terenu wokół boisk, podczas sadzenia trawy i innych prac. Boiska będą dobrze służyć sołectwu Bącka Huta.

Zapraszamy serdecznie !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie