Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Publiczne Nr 2

im. Kornela Makuszyńskiego

Oś. Kopernika 12, 34-100 Wadowice
tel. (33) 823-35-05
www:   http://www.przedszkolenr2wadowice.strefa.pl
e-mail:   przedszkole2wadowice@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2324 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NASZE PRZEDSZKOLE

- preferuje twórcze i aktywne metody pracy
  z dziećmi

- zatrudnia wykwalifikowaną kadrę
  pedagogiczną

- organizuje atrakcyjne wycieczki
- posiada wygodne, funkcjonalne
  i estetycznie urządzone sale zabaw

- bardzo dobrze przygotowuje absolwentów
  do osiągania sukcesów w szkole

- oferuje bogaty pakiet zajęć dodatkowych
  w zakresie, rytmiki, terapii logopedycznej
  i języka angielskiego

Przedszkole mieści się w wolno stojącym , jednopiętrowym budynku, w centrum osiedla, z dala od ruchliwej ulicy.

Szczególną atrakcją naszego przedszkola jest piękny, duży ogród, stanowiący swoistą oazę zieleni. Wyposażony jest w liczne urządzenia do zabawy na świeżym powietrzu. Dodatkową atrakcją jest wzniesienie, które doskonale służy dzieciom do różnych zabaw, a w szczególności w czasie zimy. Ogród jest w dużej części zacieniony, co sprzyja wypoczynkowi dzieci podczas letnich upałów. Zapewniamy dzieciom jak najczęstszy pobyt na świeżym powietrzu o każdej porze toku.

W przedszkolu jest kuchnia, w której panie kucharki przygotowują pyszne i urozmaicone posiłki dla dzieci. Każde dziecko znajdzie w tych posiłkach to co lubi. Nad bezpieczeństwem i ogólnym rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra nauczycieli oraz mili pracownicy obsługi. Kadra pedagogiczna na bieżąco uczestniczy w różnego rodzaju formach doskonalenia zawodowego, bogacąc swój warsztat pracy.

Do tradycji naszej placówki należy organizacja uroczystości i imprez przedszkolnych przy współpracy z rodzicami. Nasze przedszkole tworzy małym dzieciom przyjazne warunki wielokierunkowego rozwoju. Wszystkie dzieci są traktowane z jednakowym szacunkiem i miłością. Analiza wyników ankiety przeprowadzonej w ubiegłym roku szkolnym dla rodziców wykazała, że nasza placówka jest prowadzona na wysokim poziomie. Rodzice są bardzo zadowoleni z pracy nauczycieli oraz całego personelu. Atmosfera panująca na placówce jest miła i serdeczna. Podczas dokonywania wyboru przedszkola rodzice głównie kierowali się dobrą lokalizacją z dala od zgiełku miasta oraz dobrą opinię placówki w środowisku.

Zależy nam aby współpraca z Rodzicami przebiegała pomyślnie i była owocna, bo wszyscy pracujemy na wspólny cel - dobro naszych dzieci. Prowadzimy w przedszkolu akcję czytania bajek przez rodziców dla naszych dzieci . Rodzice chętnie uczestniczą w tego rodzaju przedsięwzięciach, zdobywają nowe doświadczenia podczas wspólnego obcowania z grupą dzieci.

W naszej pracy pedagogicznej realizujemy zadania wyznaczone w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, programie "W kręgu zabawy" J.Pytlarczyk. Dodatkowo Pani mgr drugi rok kontynuuje zajęcia wg programu ekologicznego "Zostań Kubusiowym Przyjacielem Natury". Planowane przez nauczycielki zajęcia przygotowują dzieci do życia w grupie rówieśniczej, większej społeczności, rozwijają ich umiejętności i zdolności. Uczą samodzielności i wiary we własne siły.

Rytmika

Zabawy i ćwiczenia przy muzyce, które wyrabiają poczucie rytmu, płynność ruchów, doskonalą koordynację ruchowo-słuchową, rozwijają pamięć i słuch muzyczny. Dzieci uczą się piosenek i tańców, grają na instrumentach perkusyjnych. Zajęcia odbywają wiekowych raz w tygodniu. się prowadzone są we wszystkich grupach. Trwają 10 minut w grupie dzieci najmłodszych (drugie półrocze), 20 min. w grupie dzieci 4 letnich i 30 min. w grupie dzieci 5 letnich .Język angielski

Zajęcia prowadzone są w małych grupach zróżnicowanych według stopnia zaawansowania i wieku dzieci, dzięki czemu zachowany jest bezpośredni kontakt z nauczycielem. Dzieci nawet te młodsze z wielkim zaangażowaniem, w przyjaznej dla dzieci atmosferze i poprzez i zabawę, uczą się angielskich słówek, krótkich wierszy i piosenek.

Zajęcia z logopedą

Dzieci maja możliwość kształtowania swojej mowy , uczą się wymawiać trudne dla nich głoski i dźwięki.. Zajęcia z logopedą wpływają na prawidłowy rozwój dzieci i eliminują ewentualne wady i zaburzenia mowy.

Religia

W zajęciach z religii uczestniczą dzieci najstarsze z oddziałów V i VI.W zagadnienia z podstaw religii raz w tygodniu 30 min wtajemnicza

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie