Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Autorskie Przedszkole Niepubliczne "Król Maciuś"

im. Janusza Korczaka

ul. Grabiszyńska 61-65, 53-503 Wrocław
tel.: (71) 342-22-46
www:   http://www.krolmacius.pl/
e-mail:   biuro@krolmacius.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3440 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE
w naszym przedszkolu...

- tworzymy klimat szacunku i uznania dla wysiłku poznawczego wychowanków
- zapewniamy wszechstronny rozwój
- uczymy poszukiwać
- kadrę nauczycielską tworzą profesjonaliści, dla których praca z dziećmi jest pasją i powołaniem
- nauczyciele wspierają wychowanków w osiąganiu sukcesów w różnych dziedzinach
- nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie integracji sensorycznej i znają jej mechanizmy oraz rolę w procesach uczenia się
- w każdym dziecku dostrzegamy potencjał i rozwijamy go
- liczne i ciekawe zajęcia rozwijające

"Uczenie się to proces wykorzystujący
doznania i doświadczenia. Bazą dla
formowanego rozumienia, z której
rozwija się koncepcja i myślenie tworzą
"doświadczenia" naszych zmysłów."

autor programu mgr Anna Alina Dąbrowska

Dzięki prowadzonej przez nas autorskiej metodzie nauczania nasze przedszkole gruntownie przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole podstawowej, szczególnie w zakresie czytania, pisania, nauk matematyczno-przyrodniczych, języków obcych i muzyki. Niektórzy absolwenci naszego przedszkola podjęli naukę w szkole muzycznej.

Rekomendujemy nasze przedszkole szczególnie dla dzieci o zwiększonych potrzebach poznawczych. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 3-6 lat według kolejności zgłoszeń.

Przedszkole działa jako jednostka niepubliczna, zostało wpisane do ewidencji szkół i placówek niepublicznych dnia 28 września 2005 roku (Zaświadczenie Nr 195/2005 wydane przez Urząd Miejski Wrocławia, Departament Spraw Społecznych, Wydział Edukacji)

Przedszkole działa w oparciu o podstawę programową MEN wzbogaconą o program autorstwa mgr Anny Aliny Dąbrowskiej "Metoda wszechstronnego stymulowania rozwoju dziecka w warunkach przedszkolnych". Obejmuje opieką wychowanków o różnych potrzebach edukacyjnych na różnych płaszczyznach ich rozwoju. Zapewnia wysoki poziom wychowania i nauczania oraz przygotowuje do podjęcia nauki w szkole podstawowej (dla kontynuacji nauki, na życzenie rodziców powołana została Leonardo da Vinci Niepubliczna Szkoła Podstawowa).

Naczelną ideą, jest wspieranie całościowego rozwoju osobowości dziecka przedszkolnego tak, aby było ono przygotowane do przyjęcia odpowiedzialności za własny rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny na wyższych etapach kształcenia. Najważniejszą funkcją nauczyciela realizującego założenia edukacyjne zawarte w programie, jest życzliwość i szacunek okazywany dziecku oraz dogłębne poznawanie jego potrzeb i możliwości. Program ten ma zachęcić nauczycieli do tworzenia wspólnie z przedszkolakiem radosnej, twórczej, dynamicznej atmosfery "uczenia się uczenia" elementarnych umiejętności, nawyków i kompetencji potrzebnych dziecku do sprawnego poruszania się w otaczającej rzeczywistości, przygotowania go do trenowania i rozwijania własnej aktywności fizycznej, emocjonalnej, poznawczej, ekspresji muzycznej i plastycznej.

Aktywne formy nauczanie propagowane w naszym przedszkolu zawierają się w maksymie zaczerpniętej z książki "Mali badacze-metoda projektu w edukacji elementarnej" Judy Harris Helm, Lilian G. Katz: Uczeń pozytywnie motywowany własnymi pomysłami przejawia większą zdolność rozwiązywania problemów i większą skłonność do pogłębiania wiedzy.

Program koncentruje się na pięciu zasadniczych zadaniach i posiada pięć nitek wiodących:

 • Pierwsza nitka - Wszechstronny rozwój ruchowy, oparty na doskonaleniu sprawności koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej, podłożem do rozwijania "ścieżki wzrokowej" i pomnażaniu inteligencji ruchowej.
 • Druga nitka - Nabywanie przez dzieci już od 3-go roku życia umiejętności czytania globalnego które jest podłożem do zrozumienia treści
 • Trzecia nitka - Wzmacnianie intelektualnego rozwoju dziecka mobilizującego go do rozwiązywania problemów i zagadnień praktycznych w jego codziennej aktywności.
 • Czwarta nitka - poruszanie się w przestrzeni matematycznej i przyrodniczej opierającej się na rozumieniu symboli i relacji zachodzących między nimi.
 • Piąta nitka - Zintegrowany rozwój emocjonalny i duchowy dziecka, prowadzący do współdziałania z ludźmi i przyrodą.

Odwiedzają nas przedstawiciele różnych zawodów - lekarze, strażacy, policjanci. A dzieci odwiedzają zaprzyjaźnione sklepy i warsztaty (zegarmistrz, naprawa sprzętu zimowego itp).

Proponujemy dzieciom:

 • aikido
 • język angielski
 • język rosyjski
 • język chiński
 • logorytmika
 • szachy
 • zajęcia ruchowe
 • metoda w. sherborne
 • zajęcia taneczne
 • zajęcia umuzykalniające

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie