Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Integracyjne Przedszkole Montessori BINGO

ul. Rezedowa 50, 54-115 Wrocław
tel. kom. 696-833-466, 602-612-423
www:   http://www.centrum-bingo.pl
e-mail:   kontakt@centrum-bingo.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3990 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE MONTESORI BINGO

- doskonała lokalizacja w spokojnej części Wrocławia
- willa z własnym ogrodem
- kolorowe sale edukacyjne
- sala edukacyjna Montessori
- Sala Doświadczania Świata
- dbamy o bezpieczeństwo
- wykorzystujemy szereg nowatorskich metod terapeutycznych

Przedszkole BINGO to wyjątkowe miejsce, w którym każdego dnia dzieci, pod czujnym okiem opiekunów, odkrywają otaczający je świat wszystkimi zmysłami. Naszym podstawowym celem jest wszechstronne stymulowanie, wspieranie rozwoju dzieci oraz ich integracja społeczna. Wspólne przebywanie dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, o różnych możliwościach i potrzebach, uczy tolerancji, wzajemnego szacunku, współdziałania i empatii już od najmłodszych lat.

BINGO jest placówką integracyjną na wielu poziomach. Przyjmujemy dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Podczas codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy szereg nowatorskich metod terapeutycznych mających na celu stymulowanie rozwoju naszych podopiecznych a przede wszystkim zaś stanowić źródło fantastycznej zabawy. Wspólne przebywanie dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, o różnych możliwościach i potrzebach, uczy tolerancji, wzajemnego szacunku, współdziałania i empatii już od najmłodszych lat. Pragniemy aby wszyscy nasi podopieczni wyrośli na wrażliwych, otwartych i życzliwych ludzi.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w BINGO realizowane są zgodnie z programami wychowania przedszkolnego. Realizujemy także autorskie programy edukacyjne, których celem jest wszechstronne stymulowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami rozwojowymi.

Filozofia Montessori w Przedszkolu

Nasza filozofia opiera się na pedagogice Marii Montessori. U podstaw tej metody leży głęboki szacunek do dziecka już od najmłodszych lat. Uczymy dzieci, że błędy to naturalna część życia człowieka – dlatego nie boją się ich popełniać. Celem naszej pracy jest zrozumienie, a nie zapamiętanie dlatego też nauka odbywa się poprzez ciągłe eksperymentowanie i sprawdzanie, śledzenie, poszukiwanie i obserwowanie. Celem takiego podejścia jest wykształcenie w dziecku wewnętrznego poczucia celu i motywacji, samodzielności i wiary we własne siły. Szanujemy indywidualność każdego dziecka. Kładziemy nacisk na rozpoznawanie i realizowanie potrzeb rozwojowych, a nie jednolity system nauczania. Dzieci rozwijają się według własnego planu rozwojowego, ucząc się we własnym tempie.

W BINGO dużo czasu dzieci spędzają bez podziału na grupy wiekowe. Taka różnorodność sprawia, ze maluchy mają okazję do wielorakich kontaktów społecznych. Z jednej strony uczą się i inspirują działaniami innych osób w grupie, z drugiej mogą wejść w rolę pomocników i przewodników.

Posiadamy salę edukacyjną wyposażoną w pomoce i materiały Montessori- zwane materiałem rozwojowym z następujących obszarów:
 • Praktyczne ćwiczenia dnia codziennego (w tym dziale znajdują się min. przybory do przesypywania, przelewania, sortowania, wiązania, zapinania oraz wszystkie inne materiały związane z nauką samoobsługi.)
 • Sensoryka (Materiał służący kształceniu zmysłów wzroku, dotyku, słuchu, węchu, smaku. W tym dziale znajdują się także pomoce służące wprowadzeniu w świat wymiarów, powierzchni i brył.)
 • Edukacja językowa (W tym dziale znajdują się materiały przygotowujące dziecko do nauki czytania i pisania, rozwijający mowę dziecka i ćwiczący rękę.)
 • Edukacja matematyczna (Pomoce do edukacji matematycznej pomagają dziecku poznać świat liczb i działań matematycznych).
 • Edukacja kosmiczna (Dział edukacji kosmicznej /kulturowej obejmuje szereg różnorodnych pomocy związanych z historią, geografią, astronomią, biologią w tym botaniką, zoologią i anatomią.)

Infrastruktura przedszkola została w pełni dostosowana do potrzeb dzieci i rodziców. Dzieci uczęszczające do Bingo mają do dyspozycji:
 • kolorowe sale edukacyjne, wyposażone w nowoczesne pomoce edukacyjne i certyfikowane zabawki
 • morską bawialnię z basenem z kulkami, klockami piankowymi, zjeżdżalnią, bujakami itd.
 • salę edukacyjną Montessori
 • Salę Doświadczania Świata
 • gabinet logopedyczny i terapeutyczny
 • plac zabaw, wyposażony w bezpieczne, atestowane zabawki
 • przestronną szatnię
 • ogródek owocowo-warzywny ( samodzielnie uprawiany przez nasze maluchy)

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie