Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 97 - Zespół Szkół nr 7

ul. Prosta 16, 53-509 Wrocław
tel. (71) 342-11-54, tel./fax (71) 78-17-268
www:   http://www.sp97.wroc.pl
e-mail:   sp97@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8540 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 97
im. Jana Brzechwy we Wrocławiu

- klasy sportowe (siatkówka dziewcząt)
- język angielski od klasy I
- bezpłatna opieka w świetlicy, stołówka
- bezpłatne dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
- współpraca z rodzicami
- opieka pedagoga, psychologa, pielęgniarki
- kadra dydaktyczna o wysokich kwalifikacjach
- certyfikat "Szkoły z klasą"
- posiadamy certyfikat "Szkoły dbającej o bezpieczeństwo"

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

"Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na nowe horyzonty do zdobycia."

Uczeń Szkoły Podstawowej Nr 97 ceni wartość nauki i dostrzega potrzebę ciągłego rozwoju edukacyjnego w poszanowaniu tradycji i godności drugiego człowieka.

Szkoła Podstawowa nr 97 im. Jana Brzechwy to szkoła kameralna, która zapewnia dobre warunki dla dzieci - przestronne, dobrze wyposażone sale lekcyjne, pracownia komputerowa z nowoczesnym sprzętem, sala audiowizualna do nauki języków obcych, sale kształcenia zintegrowanego przystosowane do nauki 6 - latków, wyremontowane toalety. Realizujemy programy "Bezpieczna szkoła" i "Agresji nie!". Posiadamy certyfikaty "Szkoły z klasą" i "Szkoły dbającej o bezpieczeństwo". Jesteśmy w sieci szkół promujących zdrowie. We wszystkich klasach nauka odbywa się na jedną zmianę.

Od września 2012 roku szkoła weszła w skład Zespołu Szkół nr 7 przy ulicy Pawłowa 15.

Dla uczniów rodziców pracujących zapewnia się opiekę i zajęcia w świetlicy pod kierunkiem trzech wychowawczyń. Obiady przygotowywane są w szkolnej kuchni.

Od klasy czwartej prowadzimy klasy sportowe o specjalności piłka siatkowa dziewcząt. Najzdolniejsze dziewczyny stanowią zaplecze I-ligowej sekcji Klubu Sportowego „Gwardia”. Część z nich zasiliła kluby w Polsce i za granicą.

Poza zajęciami obowiązkowymi szkoła zapewnia bogatą ofertę nieodpłatnych zajęć pozalekcyjnych, opiekę psychologiczno-pedagogiczną oraz zajęcia logopedyczne i korekcyjno-kompensacyjne (dla dzieci z trudnościami w nauce), a także gimnastykę korekcyjną (dla uczniów z wadami postawy). Prowadzone są również przez specjalistę zajęcia dla uczniów z problemami dysleksji i dysortografii.

Sześciolatki, których rodzice nie zdecydują się na naukę w klasie I mogą realizować wychowanie przedszkolne w szkolnej zerówce.

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie sale lekcyjne dla najmłodszych są usytuowane na oddzielnym piętrze. Zerówka i świetlica są na parterze w trzech salach. Przerwy dla najmłodszych dzieci są planowane też w innym czasie niż dla starszych uczniów.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Oddział przedszkolny w szkole, innymi słowy zerówka, jest miejscem, gdzie dzieci rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Do dyspozycji mają kilka pomieszczeń, gdzie mogą miło i pożytecznie spędzić czas. Uczą się poprzez zabawę, co sprawia im wielką przyjemność. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 8.00 i trwają do 13.30. W tym czasie nasi mali uczniowie rozwijają swoją kreatywność poprzez twórcze działania - rysowanie, śpiewanie, wyklejanie, itp., uczą się angielskiego oraz religii, a także mają możliwość skorygowania swojej postawy na zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Rodzice podejmują decyzję, czy ich pociechy skorzystają z opieki, którą po zajęciach zapewnia im świetlica. Chętni mogą także skorzystać z pysznych serwowanych stołówce szkolnej.

ŚWIETLICA SZKOLNA

Mamy do dyspozycji trzy pomieszczenia świetlicowe oraz w określonych godzinach małą salę gimnastyczną i komputerową. Nasza „Świetlica jak dom” = przyjazna atmosfera i poczucie bezpieczeństwa przed i po lekcjach. Dlatego tak jak w domu:
  • odpoczywamy bawiąc się w salach i na szkolnym boisku
  • odrabiamy zadania domowe
  • rozwijamy zainteresowania i sprawność fizyczną

W świetlicy kształtujemy, utrwalamy i propagujemy nawyki zachowań asertywnych, zdrowego trybu życia i tolerancji. Realizujemy program własny pod hasłem „Świetlica kolorowa – bezpieczna i zdrowa”. Od ponad 10 lat współpracujemy w grupie Zaprzyjaźnionych Świetlic Starego Miasta, organizując i uczestnicząc w imprezach miejskich. Dbamy o estetykę i porządek w miejscach pobytu , a także w miłej atmosferze (pod opieką wychowawców) spożywamy smaczne obiady w szkolnej stołówce.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie