Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia "Pinocchio"

ul. Kadłubka 41, 71-524 Szczecin
tel. kom. 512-355-619
www:   http://www.akademia-pinocchio.ple-mail:   akademiazabawjezykowych@gmail.com


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7364 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego dla dzieci od 2 roku życia.

- kursy językowe z konwersacjami z udziałem native speakerów.

 

AKADEMIA "PINOCCHIO" OFERUJE

- zajęcia językowe i rozwojowe dla dzieci w wieku od 6 miesięcy
- warsztaty dla rodziców
- kursy wakacyjne
- urodziny dla dzieci
- półkolonie

Nasza Akademia jest miejscem stworzonym wyłącznie dla dzieci. Edukacja maluszków przebiega w miłej, przyjaznej atmosferze. Dla osiągnięcia najlepszych wyników edukacyjnych, zajęcia prowadzone są w małych grupach (4 - 8 dzieci) dobranych wg wieku. Dla dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola stwarza możliwość rozwoju oraz współuczestnictwa w grupie.

Programy naszych zajęć są przygotowane w oparciu o metody Marii Montessori, zajęcia ruchowe metodą Weroni Sherborne, metody pedagogiki zabawy wg Klanzy, zajęcia metodą Dobrego Startu i inne.

Nauka poprzez zabawę sprawia, że dzieci chłoną wiedzę i zdobywają nowe umiejętności w sposób najbardziej dla siebie naturalny i dostosowany do swoich predyspozycji. Zapisy na zajęcia w naszej Akademii prowadzone są przez cały rok. Dla nowych uczestników zajęć polecamy bezpłatne lekcje pokazowe.

Nasza szkoła językowa oferuje kursy językowe z konwersacjami z udziałem native speakerów.
Akademia Pinocchio prowadzi zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego dla dzieci od 2 roku życia. Dzieci młodsze uczą się języków obcych przez zabawę, bazując na piosenkach, wierszykach i rymowankach. Do nauki wykorzystujemy wszystkie zmysły oraz naturalną ruchliwość dzieci. Oferowane przez nas kursy odbywają się w kameralnych grupkach. Dla dzieci w wieku szkolnym proponujemy naukę języków w oparciu o gry dydaktyczne i zabawy ruchowe. Nauczyciel podczas zajęć wykorzystuje kolorowe i ciekawe materiały dydaktyczne.

Współpracujemy również z przedszkolami.

OFERTA ZAJĘĆ ROZWOJOWYCH

Rytmika z umuzykalnieniem - dla dzieci od 1,5 do 3,5 roku życia
Wspólne muzykowanie to ogromna radość dla dziecka. Zabawy muzyczne wspomagają rozwój dziecka i są przyjemnym spędzeniem czasu. Śpiew, taniec, gra na instrumentach, zabawy muzyczno- rozwojowe, elementy plastyczno twórcze podczas zajęć wprowadzają dzieci w magiczny Świat Muzyki. W czasie zajęć zabawy ruchowe i elementy gimnastyki. Program autorski opracowany przez absolwentkę Akademii Muzycznej.

Zajęcia muzyczno-plastyczne (dla dzieci od 1 do 4 lat)
W zajęciach wykorzystywane są techniki stymulujące wszechstronną aktywność dzieci. Zajęcia pomagają opiekunom, którzy uczestniczą w zającach w lepszym poznaniu dzieci. Dla dzieci natomiast zajęcia stanowią okazję zabawy oraz zapoznania się z funkcjonowaniem w grupie.

Warsztaty plastyczne (dla dzieci od 3 do 7 lat)
Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności i zainteresowań artystycznych dzieci przy wykorzystaniu różnych technik: malowanie na kaszy, masa solna, origami itp.

Joga (dla dzieci od 3 do 12 lat)
Dzieci bawiąc się poznają możliwości swojego ciała. Cieszą się większą sprawnością fizyczną, ćwiczą uwagę i dyscyplinę. Kształtują prawidłową postawę, wzmacniają system oddechowy, poprawiają koncentrację i pamięć.

Origami (dla dzieci od 6 lat)
Jest to technika składania papieru pochodząca z Dalekiego Wschodu. Modele wykonuje się z kartek o różnych kształtach. Składa się z nich formy płaskie i przestrzenne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 6 roku życia. Efektem każdego spotkania jest stworzenie przez dziecko przynajmniej dwóch figurek Origami i w przypadku łatwego wzoru nauczenie się na pamięć jak go wykonać.

Kinezjologia edukacyjna (dzieci od 5 do 8 lat)
Metoda terapii różnych zaburzeń, takich jak zaburzenia ruchowe, zaburzenia uwagi, trudności w nauce czytania pisania,. Określana jest ona mianem "gimnastyki mózgu". Uczy i pokazuje w praktyce możliwości wykorzystania naturalnego ruchu fizycznego, niezbędnego do organizowania pracy mózgu i ciała w celu rozszerzania własnych możliwości. Korzystnie wpływa na stan równowagi psychicznej oraz poczucie własnej wartości.

Malarstwo (dla dzieci od 7 lat)
Na zajęciach omawiane są podstawowe zasady rysunku, malarstwa, perspektywy oraz zagadnienia z dziedziny sztuki. Tematy zajęć dostosowane są do indywidualnych umiejętności uczestników. Zajęcia są doskonałą forma spędzania wolnego czasu, realizowania swoich zainteresowań, a przy okazji odkrywania swoich umiejętność. Poprzez rysunek, malarstwo, kolor zajęcia dają możliwość wyrażania swoich emocji, ekspresji twórczej tkwiącej w każdym człowieku, pobudzają wrażliwość oraz dają satysfakcję z tworzenia.

Mądra głowa
- zajęcia ruchowo - pamięciowe dla dzieci (dla dzieci od 4 do 6 lat)
- zajęcia ruchowo - pamięciowe (dla dzieci od 2 do 3 lat z rodzicami)

Program zajęć opierających się na Kinezjologii Edukacyjnej i mnemotechnikach. Dzieci podczas zajęć, wykorzystując wszystkie zmysły i ruch poznają podstawowe techniki pamięciowe, dzięki którym: łatwo zapamiętują litery i cyfry, uczą się znanych rymowanek, ćwiczą wyobraźnię, poznają podstawy matematyki itp. Są to zajęcia, które poprawiają efektywność uczenia poprzez: wzrost koncentracji, poprawienie koordynacji ruchowej, usprawnienie wzroku.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie