Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

w Kowarach

ul. Szkolna 1, 58-530 Kowary
tel. (75) 718-21-11
www:   http://www.zso-kowary.pl
ZSO na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zso-kowary.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12424 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ODDZIAŁY GIMNAZJALNE

- oddziały ogólne oraz sportowe
- wysoki poziom nauczania
- ciekawe zajęcia dodatkowe
 


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Stanisława Lema

- klasa psychologiczno –
  humanistyczna


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

O Nas


Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach to szkoła o wieloletniej tradycji. 12 września 2007r. nadano imię Szkole. Naszym zasadniczym celem jest przygotowanie ucznia do zdania egzaminu maturalnego oraz egzaminów wstępnych na wybraną przez niego uczelnię wyższą. Wielu naszych absolwentów osiągnęło sukcesy w pracy naukowej, akademickiej i zarządzaniu przedsiębiorstwami.

W naszej szkole są:
 • warsztaty językowe w Niemczech
 • teatr
 • koło fotograficzne
 • telewizja internetowa
 • narciarstwo klasyczne
 • sekcja piłkarska
 • zajęcia dodatkowe
 • stypendia naukowe
 • wolontariat
 • kino za rogiem
 • centrum multimedialne
 • stypendia sportowe
 • wymiana międzynarodowa

Do dyspozycji naszych uczniów mamy:
 • pracownie przedmiotowe, które w większości wyposażone w sprzęt video, DVD
 • pracownie komputerowe oraz centrum multimedialne ze stałym dostępem do Internetu
 • sale gimnastyczne (duża, mała i sala pingpongowa), boiska szkolne, salę taneczną
 • projektory, rzutniki, laptopy, e-bimy, tablice multimedialne
 • bogaty księgozbiór biblioteczny, czytelnię i świetlicę
 • korytarze monitorowane kamerami video

Językami obowiązkowymi w naszej szkole są: język angielski i niemiecki. We wszystkich klasach pierwszych języki obce nauczane są w grupach na różnych poziomach. Grupy wyłaniane są na podstawie testu diagnozującego. Każdy uczeń ma możliwość uczestniczenia w dodatkowych konwersatoriach językowych.

Klasa o profilu psychologiczno – humanistycznym
Nauka w tej klasie ma na celu poszerzenie wiedzy humanistycznej, w tym szczególnie wiedzy o człowieku. Uczniowie uczestniczą w zajęciach kinowych, teatralnych, treningach rozwoju osobistego i kontroli emocji. Poznają podstawy retoryki i logiki. Dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych, w tym sportowych, uczeń ma możliwość wszechstronnego rozwoju. Dzięki indywidualizacji nauczania poprzez pracę z uczniem zdolnym, najlepsi osiągają sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Uczniom słabszym zapewniamy pomoc na każdym etapie kształcenia.

Klasa przygotowuje przede wszystkim do studiowania: psychologii, socjologii, filologii polskiej i języków obcych, prawa, komunikacji społecznej, historii, nauk społecznych oraz pedagogicznych. Jednakże dzięki indywidualizacji nauczania absolwenci mogą dostać się na każdy, wybrany przez siebie kierunek. Językiem obcym na poziomie rozszerzonym jest język angielski. Pozostałe rozszerzenia uczniowie sami wybiorą spośród: języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii i historii. Wśród przedmiotów uzupełniających proponujemy dużą ilość zajęć z psychologii praktycznej.

W każdej klasie Liceum prowadzone są warsztaty przedmiotowe z: j. polskiego, historii, biologii, chemii, fizyki, matematyki i j. obcych, WOS-u, filozofii, geografii (w zależności od zainteresowań uczniów). Warsztaty przygotowują do matury, konkursów i olimpiad.

Dla zainteresowanych uprawianiem sportu jest możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych, w wyjazdach na basen i narty oraz startu w zawodach. Uczniowie odnoszą sukcesy sportowe, w ciągu ostatniej dekady, siedmiokrotnie wygrywali klasyfikację generalną w licealiadzie powiatowej, byli mistrzami powiatu.

Młodzież ze zdolnościami muzycznymi ma zapewnioną opiekę nauczyciela muzyki i możliwość startu w konkursach krajowych i międzynarodowych. Uczniowie grający na instrumentach mogą zostać przyjęci do Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej.

Nasi uczniowie wyjeżdżają corocznie na Festiwal Nauki, biorą udział w projekcie "PEACE lekcja tolerancji" Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych AIESEC Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W ramach tego projektu gościli u nas studenci z Anglii, Włoch, Ukrainy, Tajlandii, Holandii, Kanady, Peru, Pakistanu, Japonii, Brazylii, Niemiec, Białorusi, Armenii, Francji, Malezji, Kolumbii, Chin, Indonezji, Rosji, Hong-Kong, Meksyku i Kenii. Gra u nas także Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i usypujemy "Górę grosza" dla potrzebujących.

Współpracujemy z Rotary Club Jelenia Góra - Cieplice i Stowarzyszeniem Miłośników Kowar. W szkole działa zespół teatralny "Bez nazwy", Koło Fotograficzne oraz Interact Club. Realizujemy osiem innowacji pedagogicznych m.in.: Szkolna telewizja internetowa LEM.tv, Edukacja filmowa, Młodzież z „Lema” i pokolenia, Mapa – przewodnik po świecie.

Od 2008 roku współpracujemy ze szkołami z Izraela i Ukrainy. Prowadzimy wymianę międzynarodową, która pozwala na realizację wspólnych zadań. Poznajemy historię i kulturę państw szkół partnerskich oraz doskonalimy i pogłębiamy znajomość języka angielskiego, dzięki kontaktom „na żywo”.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie